چقدر به خوابی که می‌بینی اهمیت میدی؟

اینکه چه خوابی ببینی برات مهمه؟

آیا معمولا وقتی بیدار میشی، یادته چه خوابی دیدی؟
دنبال تعبیرش میری؟؟

اصلا برات مهم هست که چه خوابی ببینی؟
یا دوست داری هیچ خوابی نبینی؟؟

تاحالا شده وسط خواب، بفهمی داری خواب می‌بینی؟
اون‌موقع چیکار کردی؟؟

6 پسندیده

سلام، من معمولا خواب های که میبینم فراموش میکنم ولی به خواب هایم اهمیت میدهم چون برایم تجربه شده خواب از ذهن ناخود آگاه است و گاهی هشدار و گاهی نوید دهنده است،‌ و از نگاه روانشناسی هم میتوان به خواب ها اهمیت داد، نمیخواهم از نگاه دینی موضوع را بررسی کنم همانگونه که مغز بزرگترین مرکز ساخت انرژی است و انرژی های که میسازد از امواج الفا،‌ بیتا،‌ تیتا،‌ گاما و غیره واین امواج با دامنه های مختلف و قدرت های مختلف تشکیل میشود و خواسته که در ذهن ما است را خلق میکند،‌ تمام قدرت انسان همام مغز انسان است که خالق همه چیز انسان است،‌ پس وقتی مغز مرکز ساخت انرژی است پس حتما چیزی که برایمان میگوید باید قابل توجه باشد.

ای نسخهٔ نامهٔ الهی که توئی

وی آینهٔ جمال شاهی که توئی

بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست

در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

7 پسندیده

منم خواب‌هام خیلی برام مهمه و در بیشتر موارد به محض بیدار شدن می‌نویسم‌شون. غالبا هم چیزهای جالبی ازشون فهمیدم. قالب‌های تکراری یا تکرار خواب‌ها در موقعیت‌های مختلف برام جالب بوده.

5 پسندیده

من خیلی خواب نمی بینم اما اگر ببینم معمولا اتفاق میفته. هفته پیش شنیدم اتفاق بدی برا کسی افتاد ‌من تقریبا یک سال و نیم پیش خوابش رو دیده بودم واقعا تعجب کرده بودم از خوابم چون سالها بود که نه طرف رو دیده بودم و نه بهش فکر میکردم.
به خواب هام اهمیت میدم و اگر ناراحت کننده باشه واقعا میترسم چون دوست ندارم اتفاق بیفته
البته بعضا هم نتیجه افکار روزانه ست که ارزش توجه کردن نداره
دوست دارم همیشه خواب های خوب برا همه خوبان ببینم که به واقعیت تبدیل بشه :heart:

5 پسندیده

فاصله زمانی زیاد هست و پرنده خیال همیشه در پرواز و افراد در موقعیت های ذهنی متفاوت خواب میبینن. درسته خواب های خوب و بد داریم
و یه سری خواب ها هم آشفتگی خود ماست یا اتفاقات درونی. به نظر من فقط به خواب های خوب توجه کنیم و بقیه رو با روز خوبی که برای خودمون و بقیه میسازیم فراموش کنیم.

چه دعای خوبی !

بسیار جالبه که یادتون میمونه و مینویسید و به نتیجه میرسید چون معمولا خواب های عمیق در ذهن انسان نمیمونن و تو یه مرحله ای پاک میشن .

به نظرم خیلی خوبه این فراموشی .
خواب عمیق این ویژگی رو داره .

درسته پس با این احوالی که ما خواب میبینیم به نظر نگرانی درباره خواب های بد جالب نیست اگر بتونیم امواج انرژی مغز و ذهن رو به نوعی دیگر تغییر بدیم . چون بالفرض خوابی را در یک امواج دیده ایم با تغییر اون موج اون خنثی میشه.

3 پسندیده

تجربه‌ای که من داشتم اینه
که معمولا خوابی که می‌بینیم نتیجه‌ی سوالاتی هست که در طول روز برایمان پیش می‌آید، ولی به جواب نرسیده باشیم!
مثلا از کوچه‌ای رد میشدم و دیدم زباله‌های زیادی کنار یک سطل آشغال خالی‌ست! سوال برایم ایجاد شد که چرا درون سطل آشغال ننداخته‌اند؟ شب در پاسخ به همان سوال خواب دیدم!

2 پسندیده

چقدر خوبه!
منم خیلی دوست دارم خواب‌هایی ببینم که بعدا به واقعیت تبدیل بشه!

1 پسندیده

تا به حال شده تو خواب کاری رو به اختیار و با فهم اینکه داری خواب می‌بینی، انجام بدی؟

1 پسندیده

من اصلا دوست ندارم خوابی که دیدم رو فراموش کنم،
و به ندرت هم اتفاق میفته که خوابم رو فراموش کنم!
خواب‌هامو دوست دارم، چون گاها اختیار دارم کاری رو انجام بدم که خودم میخوام، که این کار هرچند کوتاه مدت، انرژی زیادی بهم میده!

1 پسندیده

در واقع خواب های خوبت رو زندگی میکنی .
البته این خوبه ولی همیشه از این خواب ها نمیشه دید چون خواب سبک و سنگین و با حالات مختلف داریم.

3 پسندیده

من اصلا خيالي در سر نپرورده بودم به طرف به هيچ وجه فكر نكرده بودم محل زندگيش خيلي از محل زندگي ما دوره حتي خوابم رو كلا فراموش كرده بودم وقتي شنيدم اون اتفاق كه خوابش رو ديده بودم محقق شده واقعا تعجب كردم
به طور كلي اونقد درگير واقعيات زندگي مخصوصا از نوع كاري هستم كه وقت خيال پردازي در مورد زندگي خودم هم ندارم چه برسه ديگران. :rofl:

2 پسندیده

يادمه دبيرستاني بودم يكي از سوالات امتحاني درس عربي رو خوابش رو ديده بودم سر جلسه امتحان واقعا شگفت زده شده بودم كه همون سوال اومده.
البته از شانس بدم معلم اومد گفت بچه ها سوال فلان رو جواب نديد چون از درس فلان دادم كه جزء امتحان تون نيست :joy::joy:

3 پسندیده

البته خیال یک قسمت بزرگش مخصوص ناخودآگاه ماست. خواب های راست و خبر دهنده هم هستند .
من که دوست دارم خوابم سنگین باشه چیزی یادم نیاد :sweat_smile:

2 پسندیده

برای منم جالبه که اکثرا مثل شما دوست دارن خوابشون سنگین باشه و هیچ خوابی نبینن!
ولی من حتی خواب‌های ترسناکم رو دوست دارم🤔

1 پسندیده

وای ولی به این فکر کن همون خوابا بهترین سوژه برای نوشتن بشه :grin:
من بیشتر خوابای خشن میبینم :sweat_smile:

2 پسندیده

دقیقا! میشه ازشون برای نوشتن، نقاشی کردن و… ایده گرفت

1 پسندیده

خواب مظهر حال روحمون تو عالم برزخه.
یکی ممکنه اصن خواب نبینه، یکی ممکنه هرشب خواب ببینه.
بعضی خواب ها تعبیر داره، یعنی قابل تعبیره.
بعضی نشونه آشفتگی حال روحیمونه که به ندرت تعبیر داره.
بعضی خواب های دیگه هم، عین حقیقته، در واقع همون رویای صادقه که داستان خودش رو داره.
ممنون💖

4 پسندیده

این تعبیر شما خیلی برام جالب و در عین حال نامفهومه!
مثلا اگه گاهی وقتا که خوابی بد و ترسناک ببینیم، نشون‌دهنده‌ی اینه که برزخ بد و ترسناکی در انتظار ماست و باید به فکر توبه و اصلاح باشیم؟؟

البته اینکه خوابی ندیدیم درست نیست چون خواب همیشه هست ولی گاهی بخشی از آن به ذهن می‌مونه و گاهی کاملا فراموش میشه!

2 پسندیده

من به خوابهایی که میبینم بسیار اهمییت میدم چون اکثر انها به واقعیت تبدیل
میشوند .
خواب در عین اینکه رویاست . اما میتونه یک رویای واقعی باشه با تعبیر واقعی

2 پسندیده