چقدر و چگونه به محتوای آنلاین اعتماد می کنید؟

درباره ی تاثیرات یک دارو، ورزش های مناسب خاص یک بیماری، درمان های جایگزین، اثرات جانبی و دیگر مسائل مهم، میشه روی محتوای آنلاین حساب کرد؟ چقدر به نکات و دستورالعمل ها و دانش به اشتراک گذاری شده در بستر اینترنت، عمل میکنید؟ چه سایت هایی محتوای قابل اعتماد تری دارند؟ اگر چنین سایتی میشناسید معرفی کنید.

شرایط اعتماد به محتوای انلاین

3 پسندیده

مقایسه با بقیه دانش های موجود در نت و در آخر قضاوت بر مبنای بهترین و سودمند ترین اونها

2 پسندیده

معمولا سعی میکنم از منابع موثق اینترنتی استفاده کنم و تقریبا اعتماد زیادی میکنم، درباره‌ی علل یا زمینه های یک بیماری یا روش های درمانی موجود. اما هرگز از اینترنت برای درمان مستقیم استفاده نمیکنم هیچ موقع اینترنت نمیتونه جایگزین یک پزشک بشه! میشه سواد سلامت رو بالا برد و در انتخاب متخصص مورد نظر یا تاثیرات و تداخلات دارویی مطالعه کرد و اونها رو با پزشک مطرح کرد ولی درمان صرفا از روی مطالب موجود در نت نوعی خوددرمانی هست و عواقبش رو باید بپذیریم!!

یه منبع موثق چجوریه؟

• نویسنده داره. نویسنده ی معلوم الهویه! کسی که اسم و رسم و مدرک و مکانش قابل شناسایی باشه!
  • تاریخ داره! هر مطلبی و هر علمی ممکنه یه روز تاریخ انقضاش فرا برسه! هر چی به روز تر بهتر!
  • منابع استفاده شده ش مشخصه و برای مطالعه‌ی دقیق تر و بیشتر در دسترسه!

اگر حال نداریم همه این چیزا رو چک کنیم، باید مستقیم بریم سراغ سایت های معتبر! سایت های مربوط به وزارت‌خانه و دانشگاه‌های معتبر سراسر کشور و دنیا! سایت کتابخانه ملی آمریکا و دیگر سایت‌هایی که به دلیل رعایت استانداردها مانند موارد ذکر شده در بالا، جزو منابع معتبر طبقه بندی میشن!

ضمنا تجربه ثابت کرده محتوای اطلاعاتی انگلیسی موثق‌تره!! اولویت مطالعه برای من همیشه محتوای انگلیسی‌ست.

1 پسندیده