چند تا کتاب نخوانده دارید؟!

خب خیلی هامون به کتاب علاقه داریم. مخصوصا به خریدنش :wink:
اما چند تا از کتاب هایی که خریدید رو نخوندید! چند تاش رو نیمه کاره رها کردید؟!
اصلا برنامه ای برای خوندشون دارید؟!

5 پسندیده

من فکر می‌کنم بالای ۲۰۰ تا کتاب دارم که بیشترش رو نخوندم. شاید حدود ۱۰ تاش رو کامل خوندم و باقی فقط نهایتاً دو سه فصل اولش رو خوندم.
برنامه‌ای هم برای خوندنشون ندارم.
به همین خاطر دو سالی هست که بیشتر کتاب از کتابخونه می‌گیرم و به ندرت کتاب میخرم. از کتابخونه هم معمولاً گرفتم ولی نخوندم.
حتی بازشون هم نکردم.
تقریباً نصف کتابهام الکترونیکی و نصفشون کاغذی هستن.

یه مدت بازی کوییز آو کینگز بازی می‌کردیم و برام خوندن کتابهای جغرافی جذاب شده‌بود. ولی باز هم نخوندمش.

2 پسندیده

من چون دانشجوام و وضع مالیم افتضاح😅 معمولا کتاب های کمی میخرم و اغلب میرسم که بخونمشون…

ولی گوشیم پر از فایل هاییه که دانلود کردم و یا اسمشون رو یادداشت کردم که بخونم…

من تا جایی که درسا و کارام اجازه بده کتاب میخونم البته این مدت که واقعا تایم فوق العاده ای بود واسه مطالعه و خدا رو شکر تونستم خیلی هاشون رو بخونم…

به نظرم برای اینکه خوندن بخشی از زندگیمون باشه باید روی انجام این کار مداومت داشته باشیم و هر روز یه تایمی رو اختصاص بدیم…

مثلا من توی سرویس دانشگاه یا خط واحد کتاب میخونم… یا مثلا همزمان با آشپزی و کارای روزمره کتاب صوتی گوش میدم…

به نظرم مهم ترین چیز اینه که دغدغشو داشته باشی و برات مهم باشه چون در این صورت حتما میتونی تایمی رو به خوندن اختصاص بدی…

2 پسندیده

در مجموع کتابهایی که در دو سال قبل خریدم ده دوازده‌تا رو نخوندم. البته چون در خرید کتاب (با این قیمتها) همیشه نکته سنجم و الکی کتاب نمیخرم ؛ دلیل نخوندن این کتابها اینکه فکر میکنم هنوز زمانش نرسیده !! وقتی زمانش رسید و متناسب با موضوع کتاب آماده بودم باید بخونمشون یا اینکه درجه اهمیت پایینی دارند و بعدها هم میشه خوندشون.

1 پسندیده