چه تجربه‌هایی از زنگ هنر در مدرسه دارید؟

چقدر آموزش هنر در مدارس ما جدی گرفته می شود؟

از زنگ هنر چه وقتی دانش‌آموز بودید و چه هنگام تدریس هنر، چه تجربه‌ها و خاطره‌هایی دارید؟

آموزش هنر

4 پسندیده

هنوزم که هنوزه شیرینی کلاس خط نسخ دبستان و کلاس هنر دوران راهنمایی رو می تونم یادآوری کنم. همه این ها رو خشکی دوران دبیرستان (رشته ریاضی) تلخ کرد.
تدریس فوتوشاپ هم داشتم که شیرین بود.
وقتی اولین بار بهمون گفتن از یک عکس توی کتاب هنر نقاشی بکشید، و خیلی عادی کشیدم و فکر نمی کردم زیاد خوب کشیده باشم و معلم هنر دفتر نقاشی من رو گرفت و به عنوان نقاشی خوب به همه بچه های کلاس نشون داد، خیلی کیف کردم.
بهترین زنگمون هم زنگ هنر یا کاردستی دبستان بود. خب من هوش بصری بالایی داشتم و دارم که یه معلم خوب می تونست به من کمک کنه که از همون موقع پرورشش بدم ولی من همچین معلمی نداشتم.

5 پسندیده

منم خیلی به هنر و یادگیریش علاقه دارم، انواع هنر برام جذابه. ولی خوب تو مدارس ما اغلب خط و نقاشی مرسوم بود و الان کتاب هنر راهنمایی رو دیدم که خیلی متنوعه و بسیار امید بخشه. آموزش موسیقی و سفال و نمایش و گلیم و . . . رو به صورت مختصر داره. اینجوری بچه‌ها برای رفتن به هنرستان مطمئن‌تر میشن. آموزش خصوصی هنر برای همه بچه‌های ما ممکن نیست ولی آموزش هنر در مدارس واقعاً لازمه و علاوه بر کشف و جهت‌دهی به استعدادها باعث آرامش روانی و شادی بچه‌ها میشه.
تو پروفایل یه پادپرسی دیدم که خودشون رو Art Lover معرفی کردن، ازشون دعوت می‌کنم اگه مایلن تو ادامه این بحث کمکمون کنن؛ @Amirah
و همینطور @parsaa که طراح گرافیک هستن یا @NANASFA70 که نقاش و دیزاینرن.

6 پسندیده

شخصا عاشق هنر هستم و توی اکثر زمینه ها تا حد حرفه ای و نیمه حرفه ای فعالیت کردم… توی بعضی زمینه ها هم مدرس شدم و شروع به تدریس کردم… اما از دوران مدرسه چیزی که خوب یادم مونده نقاشی دوره راهنماییم بود… تا قبل از اون زیاد نقاشی میکردم ولی کسی به رعایت کردن تناسب ها و خوب سایه زدنام اشاره نمیکرد اما معلم هنرم سال سوم راهنمایی وقتی در جواب اعتراض بچه ها که چرا من همیشه نمره م بیسته و هیچ ایرادی از من نمیگیرنتوضیحاتی دادن که منم فهمیدم نقطه قوتم چیه و بعد از اون منم کارمو از همون زاویه گرفتم و بقیه قابلیتامم فعال کردم… رشته مرتبت نخوندم ولی به حدی همون توضیح کوتاه روی زندگی من تاثیر گذاشت که حتی تو زمینه تحصیلی خودم هم برای پایان نامه ارشدم قصد دارم ارتباطات رشتمو با هنر بررسی کنم… به نظرم لزومی نداره حتما هر کسی بره و رشته های هنری رو دنبال کنه ولی خوبه یادمون نره یه جمله میتونه به زندگی همه رنگی بده و هنر رو یه جورایی چاشنی هر مسئله ای هرچند خشک کنه و بهش طراوت بده… #هنر_لازمه_زنده_بودنه… باید باشه!

3 پسندیده