چه جوری تاریخ تولد عزیزانتون یادتون می مونه؟

من یه مشکلی دارم که تولد آدم ها یادم میره. در صورتی که واقعا دوست دارم تولدشون یادم بمونه و به بهونه اون روز یادشون کنم و به عزیزانم نشون بدم که دوستشون دارم.
تا حالا هیچ کدوم از سرویس هایی مثل فیسبوک و لینکدین و تقویم گوگل و اینا نتونستن این نیازم رو برطرف کنن و همچنان این مشکلم پابرجا بود.
تا اینکه تصمیم گرفتم خودم این سرویس رو ایجاد کنم و اول از همه خودم و بعد بقیه استفاده کنن :smile: از اوایل مهر امسال کاکادو kakado.me رو ارائه ش کردیم و الان هم در حال استفاده س.
خوشحال میشم:
اول بگین که شما چه راهکارهایی دارین برای اینکه تاریخ تولد عزیزانتون یادتون بمونه؟
و دوم از کاکادو استفاده کنید و نظراتتون رو همینجا با من و بقیه به اشتراک بذارین :yellow_heart:

6 پسندیده

نياز جالبى در كاكادو هدف گرفته شده، و من هم دوست دارم تولد دوستا و اشناهام رو يادم بمونه.

ولى مطمئن نيستم كه خدمتى كه نياز دارم، همين چيزى هست كه در كاكادو ميگيرم. سوال ميپرسم: چرا شبكه هاى اجتماعى مثل فيس بوك نياز شما رو در يادآورى تولد رفع نكردن؟

1 پسندیده

منم مشکل مشابهی دارم و راهی براش پیدا نکردم بهتر از تقویم موبایل هنوز.

1 پسندیده

به دلیل فیلتر شدنش و کوچ یه سری از دوستانم ارتباط مجازیم باهاشون، از فیسبوک به جاهای دیگه منتقل شده و من خیلی کم به فیسبوک سر می زنم. در حدی که الان حتی روی گوشیم اپش رو نصب نکردم دیگه
با وجود استفاده روزانه م از تقویم گوگل و داشتن اکانت توی فیسبوک این نیاز من همچنان پابرجا بود.
و چیزی که نیازم رو برطرف می کرد دقیقا همین بود. که خیلی ساده و سریع بتونم اسم و تاریخ تولد عزیزانم رو بهش بگم و اونم یادم بندازه.

نیازی که شما احساس می کنی داری و هنوز رفع نشده چی هست؟

2 پسندیده

خیلی وقتا تقویم موبایلم رو نمی‌بینم

2 پسندیده

دقیق نمیدونم. اگه من تولد افراد رو امروز یادم باشه؛ طوری که بخوام در جایی (مثلا یه تقویم یا اپلیکیشن) یادداشتش کنم، دیگه نیازی به یاداور در خود روز تولد ندارم. مثال میگم اگه امروز، ۲۳ آذر برام روز مهمی باشه و با تولد یه عزیز برچسب خورده باشه، به محض نزدیک شدن به ۲۳ آذر اون برچسب خودبه خود در ذهنم یاداوری میشه. برا همین مشکل من (حداقل مشکل اولیه‌م) عدم دسترسی به فضای یادداشت و یاداوری های احتمالی بعدش نیست، بلکه اینه که تولد بعضی افراد اساسا یادم نمیمونه.

تو فیس بوک خوبیش در اینه که افراد خودشون تولدشون رو ثبت میکنن، نه دوستاشون. بعد این اطلاعات به دوستاشون داده میشه.

4 پسندیده

خیلی برام ارزشمنده تجربه ای که توصیف کردی
خیلی ممنونم

در مورد من اینطوریه که تولدها یادم نمیمونه، ولی خیلی اوقات پیش میاد که توی یه موقعیتی تاریخ تولد یکی از عزیزام مطرح میشه. اون لحظه ها دقیقا همونجاییه که چیزی مثل کاکادو می‌تونه کمک کنه به من.

1 پسندیده

من گاهی به یادآور نیاز دارم،

تو پادپرس از اینا :birthday:

بذارید یک حاشیه مهم‌تر از متن برم:

دیشب کنار اسم لاله دیدمش
@lolmol

فکر کردم چه کار کنم

چی بگم یه ذره تا خیلی خوشحالش کنم

تو همین فکرها و بودم و کاری نکردم و دیشب گذشت و امروز شد

نگاه کردم دیدم لاله کیک و شمع رو باهم فوت کرده رفته

اما همیشه میشه آرزو کرد قبل و بعد فوت

من برات آرزو میکنم دست کم صدساله بشی

شاد

و

سالم

و

قوی

و

ورزشکار

و

ارزش آفرین

و این پادپرس

این محله،

این دهکده یا شهری

که ساختی

و

ما رو توش شریک کردی، رشد کنه

و اگه لازمه
به قول پارسا پوست بندازه و

موندگار

و

ابدی بشه

اون موقع من و بقیه پادپرسیای حالا و بعدها اینو برات و براش میخونیم؛

اینم بگم:
من الان هم با تجربه این سالهای خودم، میتونم همینو بگم

اینم خوبه؛
از زبان مخاطبان سختگیرتر و متخصص‌تر به پادپرس

خب من قدیمی هستم و تا حدی سنت گرا!

و زیاد آهنگ گوش نمیدم این دوتا هم چون دیروز پریروز تو فضای واتس اپ و تلگرام یادآوری شده بود یادم اومد و داشتم و تا حدی مناسب دیدم.

4 پسندیده

اینروزا کمتر سر میزنم به پادپرس، ندیدم این رو. تبریک میگم لاله، انشالا همیشه از زندگی راضی باشی و پر از حس خوب :slight_smile:

چون اهل هدیه و این چیزا نیستی، فکر کنم از همین دونیت پادپرس استفاده کنیم، پول هدیه تولدها رو بفرستیم بهتر باشه :grin:

2 پسندیده

ممنون ازتون @leila @yousef، این پیام ها از دوستای پادپرسیم برام ارزشمنده و خودش برام یه هدیه هست :tulip: :blush:

راستی ایده ی کاکادو - یادآوری کننده تولد به کجا رسیده تا الان چند نفر ازش استقبال کردن و برای دریافت پیامک یاداوری، ازش استفاده میکنن؟

3 پسندیده

سلام
لاله بانو تولدتون مبارک.

فرزند پائیز، دختر روزهای رویایی و شب‌های خاطره‌انگیز، بانوی آبان تولدت مبارک.

من معمولا از تقویم برای یادآوری استفاده می‌کنم و تا الان برام کافی بوده.

3 پسندیده

خانم ملا منم از طرف خودم و بر و بچ تولدتان را تبریک میگم آینده ای درخشان و بقولی رو به رشد را برایتان آرزومندم

در ضمن من هم از این برنامه استفاده کردم انشاالله خوب باشه و کاملتر بشه

2 پسندیده

شما فقط کافیه عمیقا اون افراد رو دوست داشته باشید، اینطوری دیگه هیچ وقت هیچ چیزی از اونها رو فراموش نمکنید. حتی تاریخ تولد!

2 پسندیده