چه رابطه ای بین شخصیت یک نفر و رنگ ها هست؟

بعضی انسان ها هستند که رنگ مورد علاقه خاصی دارند و البته بعضی هم نه! یعنی در موارد مختلف،رنگ های مختف رو ترجیح میدن.
اما ایا میشه گفت رنگ مورد استفاده بر روی شخصیت افراد تاثیر می زاره و یا بازتابی از شخصیت اون هاست؟

%D8%B4%D8%AE%D8%B5%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%87%D8%A7

3 پسندیده

نمیشه تمامی شخصیت یک نفر رو بر اساس رنگ مورد علاقش تشخیص داد ولی خوب وجه مشترکاتی هست که بعضی روانشناسا اون ها رو قبول دارند
مثلا چیزهایی که در مورد رنگ ها و شخصیت گفته میشه:
(حالا خودتون قضاوت کنید ببینید درست هستند یا نه :wink:)

قرمز: خوش قلب اما خود پرست
این رنگ مظهر شدت و زیاده روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز رنگ عشق و تنفر و فداكاری و خشونت و خون و آتش. كسی كه به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی‌تواند در زندگی بی تفاوت باشد. این گونه اشخاص تند و سركش و در عین حال فعال و شجاع و کمی‌عجول هستند. احتمال شكست به خصوص در عشق برای آنها فراوان است.
قضاوتهای عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی هایشان می‌شود، با آن كه در عشق كاملاً فداكارند اما اگر روزی حوادث بر وفق مراد نباشد بدون تفكر و جویا شدن علت می‌جنگند. دو عیب بزرگ خودپرستی و عدم كنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طور كلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند.

صورتی: مورد علاقه دیگران
رنگ صورتی درواقع همان قرمز است كه كمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را كمی‌ملایمتر دارا می‌باشید، با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی‌دهید.
دیگران را خوب درك می‌كنید و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می‌كنید و به دلیل نشاط و شادابی تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید. آنهایی كه به این رنگ علاقه دارند اغلب شكست ها، خشونت ها و دشواری های زندگی را تحمل كرده اند و با مشكلات فراوان مواجه شده اند.

آبی: نظم، پشتكار، تنهایی
رنگ آبی از رنگهایی است كه طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید، كاملاً می‌توانید هوس و احساسات و هیجانات خود را كنترل كنید. ظاهر آرام شما دیگران را وادار می‌كند كه به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید.
در خرید و پوشش لباس قناعت می‌كنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری كه دارید میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و عدم فهم دیگران شما را كسل می‌كند و كسانی كه از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می‌كنند.
كارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می‌دهید. یكی از صفات مشخص شما پشتكار شماست.

ارغوانی: رنگ عارف ها و روانگران
رنگ اسرارآمیز و باشکوهی است. دوستداران این رنگ پیوسته مجذوب زیبایی ها و ظرافت ها می‌شوند و مغرور و اجتماعی هستند. معاشرت با این دسته لذت بخش است که امور معنوی بیشتر می‌پردازند. ارغوانی رنگ مورد پسند عرفا نیز هست!

قهوه ای: قابل اعتماد
اگر رنگ قهوه ای را دوست دارید كاملاً می‌توان روی شما حساب باز كرد. باثبات و مقدس، شاعرپیشه وكمی‌فیلسوف مآب هستید.
به ندرت تغییر عقیده می‌دهید و با آن كه كمتر تصمیم می‌گیرید اما هر بار كه تصمیمی‌بگیرید آن را به مورد با اطرافیان خود رفتار خشونت آمیزی در پیش می‌گیرید. در عشق هرگز بدبین و تند نیستید.

خاكستری: احساس بی نیازی
این رنگ مظهر چشم پوشی از خوشی های دنیاست. كسانی كه به این رنگ علاقه دارند اغلب در زندگی احساس رضایت می‌كنند، كسی كه آنها را دوست بدارد می‌تواند با او به آسانی ازدواج كند.
هوسباز نیستند و اگر با كسی دوستی كنند صداقت و فداكاری دارند. شما كاملاً در نگهداری پول و اسرار دیگران قابل اعتماد هستید. میل دارید پیوسته در عالم خودتان باشید
در عشق با افراد مسن تر بیش تر علاقه دارند.

پرتقالی: صداقت آری، هوسبازی هرگز
رنگی است تركیبی و آنهایی كه این رنگ را رنگ دلخواه خود می‌دانند متكی به نفس نیستند. اجتماعی و خوش خلقند و با مردم خوب رفتار می‌كنند.

سبز: كنجكاوی
رنگ سبز طبیعت وتازگی است. اگر به این رنگ علاقه دارید زندگی با شما آسان است. نقطه اشتراك فراوانی با افراد ندارید اما كنجكاوانه به ماجراهای زندگی دیگران توجه دارید.

فیروزه ای: اسرارآمیز و پند ناپذیر
دوستداران این رنگ اسرارآمیزند و احساساتی و كارهای شخصی خود را به خوبی اداره می‌كنند. پشتكار دارند و باثبات اند و به نصایح دیگران در مورد كارهای خود كمتر توجه دارند. فیروزه ای معمولا رنگ مورد علاقه ی خانمها است.

سیاه: خوش ذوقی و ظرافت طبع
این رنگ برخلاف عقیده ی همگان رنگ نومیدی و عزا نیست بلكه نشانه خوش ذوقی و ظرافت طبع است. اگر از دوستداران این رنگ هستید مسلماً به شخصیت اطرافیان خود احترام می‌گذارید و برای آن كه دیگران را با ارزش و برجسته نشان دهید از هیچ گونه كمكی به آنها دریغ نمی‌كنید و هرگز خود را به دیگران تحمیل نمی‌نمایید همچنین عقاید و نظریات دیگران را به آسانی می‌پذیرید.

البته اینم باید در نظر گرفت که سلیقه انسان ها در طول زندگی تغییر پذیره.

3 پسندیده