چه راهکارهای پیشگیری و درمانی برای رفع اعتیاد به فضای مجازی وجود داره؟

سلام
در طی روز اگه هر یک ساعت پیام های مجازی رو نگاه نکنم تنش فکری شدیدی برام ایجاد میشه که حتما برم ببینم چه پیام هایی اومده تو تلگرام و اینستا و… ، راهکار شما برای رهایی فکری از این فشار چیه؟
به نظر خودم حذف نوتیفیکیشن ها و کم کردن گروه ها و کانال ها خوبه، نظر شما چیه؟

6 پسندیده

یه سری اپلیکیشن هست برای مدیریت و مانیتور کردن فعالیت در گوشی، مثلن بهتون میگه در روز چند ساعت گوشیتون در فلان برنامه خاص بوده، این آمار ها ممکنه گره گشا باشه
یه سری اپلیکیشن هم هست که کمک میکنه برای متمرکز بودن، یکیش forest هست، که به گمانم برای ایران سرویس نمیده، ولی میشه بازم پیداش کرد و استفاده کرد، رو گوگل پلی هست
برای من اون آمار ها کارایی بهتری داشت تا forest

6 پسندیده

چرا مثل یک انحراف بهش نگاه میکنید؟ بهترین راه اینه که بپذیرید که در دنیای امروز، قسمتی از تحولات و تعاملها در دنیای مجازی است و وقتی اینکار رو انجام میدید، در کنار مقداری اتلاف وقت، میزان زیادی اطلاعات به دست میارید.

راه دیگه اینه که میتونید مثل یک عادت جالب بهش نگاه کنید. مثالی از استفاده خوب: در کارهای روزمره، با خودتون بگید که اگر کارتون خوب پیش رفت، هر یک یا دو ساعت، 10 دقیقه فضای مجازی به خودم جایزه میدم.

6 پسندیده

مثل انحراف نگاه میکنم چون افراط دارم توش وگرنه بد که نیست، خیلی هم مفیده، ولی من میتونم خیلی کمتر وقتم رو توی مجازی بگردم

1 پسندیده