چه راه قانونی واسه به تعویق انداختن سربازی سراغ دارین؟

به فرض که یکی هست که میخواد قبل از رفتن به سربازی کاری رو به اتمام برسونه و تا الان هم به همین دلیل مدرک ارشدش رو گرفته. با استفاده از موارد قانونی مختلف تونسته مهلت بیشتری هم داشته باشه واسه نرفتن به دوران سربازی. چه راه قانونی سراغ دارین که باز هم بتونه برا خودش مهلت بخره؟
الان دنبال موارد مختلف کسری خدمت، راه های آسونتر شدن دوره خدمت، معاف شدن، غیبت، سربازی شتریه که جلو خونه همه میخوابه، تو دوره سربازی کلی چیز یاد میگیری و … نیست. فقط دنبال راهکاری برای به تعویق انداختنشه. خودم پیشنهادم اینه که از دوره های آموزشی دکترای مجازی دانشگاه های مختلف استفاده کنه ولی هیچ دیدی از این قضیه ندارم و صرفاً اظهار نظر بودن حرفام.
آیا کسی تجربه‌ و یا راه حل اجرا شدنی راجع به این قضیه داره؟

2 پسندیده

بستگی داره که چه‌قدر بخواهید تعویض بندازید. مثلاً تا زیر یک سال می‌شه اعزام رو به تعویض انداخت. اولاً فرآیند اعزام خودش 5 - 6 ماه طول می‌کشه، بعد هم دوماه دوماه می‌تونید به صورت عالی یا با گواهی پزشکی تمدید کنید. اگر بیش‌تر که همون دکترا مجازی خودتون به‌ترین گزینه‌ست.

1 پسندیده

:white_check_mark:معافیت سربازی با ازدواج با دختران جانباز

:small_blue_diamond:براساس قوانین سربازی، آن دسته از مشمولانی که با بانوان جانباز ۲۵ درصد ازدواج کنند، به مدت ۵ سال از تاریخ ثبت عقد از معافیت موقت برخوردار می‌شوند و در صورت استمرار ازدواج پس از ۵ سال با تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران از معافیت دائم بهره‌مند می‌شوند.

3 پسندیده

سربازی هم یکی از مراحل تکامل یک جوان است که خیلی چیز ها را به آدم میآموزد من اگر مصروف تحصیلات هستید من موافق تعویق سربازی هستم و در غیر آن خدمت به وطن هم جزئی از زندگی و مردانگی است.