چه راه هایی برای تبریک تولد عزیزانمون هست؟

چه روش‌هایی سراغ دارین که تولد دوستان و آشنایانمون رو تبریک بگیم؟

دوست دارین بقیه چجوری تولدتون رو بهتون تبریک بگن؟

تبریک تولد

4 پسندیده

دوست ندارم بقیه به تولدم کاری داشته باشن! :joy:

خیلی وقتا اصلا تو فلسفه ی تولد میمونم، همه‌ی آگاهی و شادی از تولد یه بچه، مربوط به بابا و مامانش هست و نمیفهمم چرا رسم شده روز تولد به بچه تبریک بگن به جای تبریک به بابا و مامانش.

پرسش

اصلا تبریک تولد توسط چه کسی ابداع شده؟

3 پسندیده

با خودش تعارف داره :smirk:
من یه سری پارسال سوپرایزش کردم کلی کیف کرده بود!!!(البته جلو جمع بودیم روش نمیشد با کیس کامپیوتر بزنه تو سرم!)

انصافاً سوپرایز کردن متولد خیلی حال میده. من خودم امسال مورد سوپرایز دوستان قرار گرفتم کلی ذوق کردم. مونده بودم چی کار کنم. سیستم سوپرایز هم اینطوری اتفاق افتاد: یکی از دوستان از یه هفته پیش هی میپرسید تولدت کیه؟ منم چون دوست نداشتم تو جمع عزیز بدارنم هی میپیچوندمش. روز تولدم باز ازم میپرسید تولدت کیه؟ منم با یه پوزخند میگفتم بعداً بهت میگم.
سر ظهر یکی دیگه از بچه ها برداشت منو برد بیرون که باهات کار دارم. داشتیم حرف میزدیم که بهونه آورد بریم داخل. رفتیم داخل یه دفعه یه جمع 20 نفره آدم رو دیدم که منتظرم هستن. یعنی صورتم سفید شده بود بیا و ببین. تازه دوزاریم افتاد که چه فیلمی بازی کردن. به تته پته افتاده بودم. هدیه هاشون رو بگو: پستونک/ کفش بچه / کتاب کودکان و یه هدیه باحال که اسمش رو نمیبرم.

منم وقتی بقیه میخوان بهم تولدم رو تبریک بگن معذب میشم. ولی این که یکی یه سناریو بچینه واسه این کار رو خیلی دوست دارم.

فکر کنم تولد گرفتن هم مثل عزاداری بیشتر از اینکه خود متولد/متوفی مورد نظر باشه، آروم شدن اطرافیان مهمه.

7 پسندیده

معمولا به این که چطور کادومو بدم خیلی فکر میکنم. بسته پستی برام خودم خیلی هیجان داره. امتحان هم کردم و نتیجه ی سوپرایزش عالی بوده :star_struck:

با اجازه تون به این سوال، سالگرد ازدواج رو هم میخوام اضافه کنم.

چه روش هایی سراغ دارین که سالگرد ازدواج همسرمون و تولد دوستان و آشنایانمونو تبریک بگیم؟

سوپرایز شدن واقعی رو دوست دارم ولی چون شاخکام خیلی حساس ان همیشه باید وانمود کنم که سوپرایز شدم :no_mouth:

4 پسندیده

به دلیل اینکه تعداد دوستام خیلی زیاده کمی سخت میشه یه جورایی از 365روز سال احتمالا خیلی روزاشو باید جهت این کار اختصاص بدم. به همین خاطر هم زیاد در قید و بند این قضیه نیستم. مگر برای انسان ها و دوستان خیلی خاصم.

میتونه این به آدمایی که از وجود شما تو این دنیا خوشحال هستن هم توسعه پیدا کنه. خیلی وقتا از دیدن اینکه با بعضی آدما وجودم هم زمان و هم مکان میشه خوشحالم. پس میشه با گرامیداشت سالروز تولدشون یه جورایی شکرگزاری کرد و این حس رو انتقال داد.

البته احتمالا وقتی یه سری مراسم به صورت روزمره در میاد و فقط برگزار میشه که رفع تکلیف شه آن چنان لطفی نداره. همه چیزبه نظرم به احساسات و هدف اون فرد مربوطه و اینکه چقدر در بند ظواهر و توقعات نباشه.

البته به نظرم لذت بردن از وجود آدم ها زیاد مربوط به یه روز خاص نیست و روز تولد بیشتر یه نماد هست.

شخصا از اینکه دوستانی باشن که یادم کنن برام لذت بخشه و سورپرایز کردن هم جالبه. حالا بازش از یه پیام تغییر می کنه تا هدیه. اما از اون مهم تر جوهر اون روابطه که مهمه. به قول معروف:“دوست مرا یاد کند حتی با یه هل پوک”

5 پسندیده

کی هست که از هدیه بدش بیاد؟ البته، شاید یک برهه‌ای از زندگی‌، روزهای تولد، یادآورِ ناکامی‌ها و پس‌رفت‌ها باش‌اند امّا خُب این‌که افرادی به یادت باشند و برون‌دادش بشه برنامه‌های روز تولد، چیز لذّت بخشیه وگرنه بخواهید حساب کنید، آدمی به تعداد تاریخ تولد داره، قمری، خورشیدی، میلادی، چینی و حتی ژولینی.

چیزی رو بگیرید که ته‌اش این بشه: «یادت بود!». کار سختی هم نیست، فقط باید حواس‌تون باشه ‌چه‌چیزی رو دوست داره. پول‌دارترین و پرارتباط‌ترین آدم هم باشه، باز چیزی هست که می‌خواسته و نتونسته بگیره.

3 پسندیده

به نطر من کادو خیلی تکراری شده خصوصا مردها هم از خرید خوششون نمیاد. به سایت الوکیک www.aloocake.com برید و یک کیک تولد انلاین با مشخص کردن وزن و مدل بخرید و زمانش رو هر وقت دوست داشتید تنطیم کنید. من برای همسرم اصلا بهروی خوذم نیاوردم تولدشه و مهمان دعوت کردم و گفتم کیک و تم و بادبادک رو ساعت ده بیاره. وقتی پیک اورد و همسرم در رو باز کرد خیلی سوپرایز شد.
من جدیدا برای دوستان هم همین کار رو میکنم. مخصوصا اگه از راه دور و وقتی خودتون نرسیدید برید برای تبریک از راه دور یک کیک و تم کامل و بادبادک را برای دوستانتون بفرستید . شک نکنید که جواب میده و متفاوته

3 پسندیده

من تو همین زمینه گیفت های تولد یک استارتاپ راه انداختم که عکس ادم ها رو از روی عکس میسازیم. تصور کنید عروسک دوست تون رو توی تولدش هدیه بدین. نمونه کارمون هم توی پیج اینستاگرام هست کلمه avatargifts رو سرچ کنید میتونید ببینید

10 پسندیده

خوب راه های زیادی برای تبریک به عزیزانمون هست مثل خرید گل و فرستادن کارت تبریک و … ولی بنظر من کمی خلاقیت میتونه عزیزانمون رو خوشحال تر کنه و بعضی اوقات کمی تنوع میتونه جذاب باشه ! مثلا عکسشونو روی کیک و شیرینی و کوکی و کاپ کیک و غیره چاپ کنیم یا کندی باری از عزیزمون درست کنیم این میتونه اونارو غافل گیر کنه ، من خودم برای تولد دوستم :rofl: از سایت شیرین کیک سفارش یدونه کیک تصویری دادم و عکسش رو روی اون چاپ کردم و چون نمیتونستم شب تولدش خونشون باشم کیک رو براش آنلاین سفارش دادم و فرستادم نمیدونید چقدر خوشحال شد !!! کلا که سعی کنید خلاقیت به خرج بدید حتی میتونید از راه دورم کادو رو بدید و خوشحالش کنید :joy:

3 پسندیده

اگر فرد مهمی باشه، براش یه چیزی مینویسم. یه متن کاملا اختصاصی.
معمولا هم عزیزانم از این هدیه خیلی خوشحال شدن.

اگر فرصت داشته باشم یه تابلو یا هرچیز دست ساز دیگه براشون اماده میکنم.

خریدن هدیه معمولا اخرین انتخابم هست.

3 پسندیده

تولد برادرم بود ، اومد تو اتاقم گفت تولدمه نمی خوای تبریک بگی ؟ گفتم تولدت دست خودت نبوده ، تبریک چی و بگم ؟ ماشین خریدی ؟ کار پیدا کردی ؟
روز پدر شده بود ، پدرم گفت حداقل یه جورابی می گرفتی ، گفتم بابا من باعث شدم تو بابا بشی پس بی زحمت یه کادو برای من بگیر

ولی عوضش روز تولد خودم ، همه رو دعوت می کنم و یه دونه جشن کوچیک میگرم و تو این جشن همه می دونند کسی نباید کادو بخره ، فقط باید بهش خوش بگذره.

2 پسندیده

دو تا مساله کلی مطرحه به نظرم. یکی اینکه چجوری تولدو تبریک بگیم، یکی اینکه چجوری تو روز تولد اون عزیزمون رو خوشحال کنیم. به نظرم باید دنبال مساله دوم باشیم. چون اساسا تبریک تولد به نظرم یه رسم بی معنیه. چون اساسا روز تولد برا همه روز خوش و خرمی نیست ک تبریکش بگیم. برا خیلیا روز یه سال پیرتر شدنشون روز تلخیه. خوشحال کردن ادما تو روز تولدشون هم نشون میده به یادشونیم (تنها خوبی تبریک گفتنم همینه به نظرم) هم صرفا به عنوان یه بهونه، طرف رو خوشحال میکنیم. خوشحال کردنشونم خیلی کار سختی نیست. از یه کادو ساده اما دوس داشتنی براشون گرفته تا رفتن به یه جا ک دوس دارن تا خرید کیک براشون. حتی اگه ازشون دور باشین هم باز میشه براشون کادو یا کیک بخرید بفرستید. کادو رو نمیدونم ولی از کیکانه سفارش کیک دادم میتونید استفاده کنید کارشون درسته.

امیدوارم ۶ روز دیگر به بهترین وجه ممکن بهم تبریک بگن :joy::joy: من دوست دارم در گل غرقم کنند
ولی راه سوپرایز کردن خیلی هست که بستگی به روحیات طرف مقابلتون داره
بدون اینکه بهش اطلاع بدین براش بسته پست کنید

2 پسندیده

نوشته های پنهان براش جاهاش مختلف قرار بدین
یک کلیپ از میکس فیلم هاتون درست کنید براش بفرستین
محا کارش غافلگیرش کنید
سفر یهویی براش هماهنگ کنید
ولی بسته پستی هیجان انگیز تره
تماااام فکرام همین بود

3 پسندیده