چه مشکلاتی در سر راه ثبت اتفاقات کاری در طول روز میبینی؟

به نظر میرسه وقت مهم ترین دلیل ثبت نکردن اتفاقات روز هست. چه مشکلات دیگه ای در سر راه این کار میبینین؟

ثبت تجربه های مدیریتی

1 پسندیده

به تعویق انداختن. عدم تمایل به بررسی کارهایی که انجام شده. کوچک شمردن کارهایی که لازم بوده ولی نتیجه بخش نبوده. مواجه شدن با اینکه زمانی که گذشته بیشتر از نتیجه ی دریافتی بوده

۱- ظرفیت دستگاه های ثبت چه از نظر شارژ چه از منظر ظرفیت حافظه
۲- امنیت ثبت اطلاعات ثبتی
۳- امنیت نگهداری اطلاعات ثبتی
۴- حجیم بودن ابزار های ثبت
۵- اشغال کردن دست برای ثبت در غیر این صورت و ثابت ماندن دوربین ظرافت ثبت ممکن نخواهد بود
۶- شلوغ بودن فضای کاری برای ثبت وقایع و رفت آمد از جلوی دوربین
۷- عدم تمایل افراد در سهیم بودن در امر ثبت وقایع
۸- خستگی های فردی در صورتی که ابزار ثبت در دست باشد
۹- مخزن بانک اطلاعات و بایگانی ثبت رویداد ها
۱۰- زمان بر بودن انتقال داده ها از ابزار ثبت به بایگانی و تخلیه حافظه ابزار ثبت
۱۱- حساس بودن ابزار های ثبت و امکان آسیب دیدگی آنها
۱۲- قیمت بالای ابزار که برای همه امکان تهیه آن وجود ندارد
۱۳- کاربری ابزار ها جهت ثبت وقایع که معمولا نیاز به آموزش دارد و آسان نبودن برای عموم
۱۴- نیاز به حداقل اطلاعات درباره نحوه مستند سازی و ثبت وقایع و آماتور بودن افراد کاربر
۱۵- عدم آشنایی به شیوه ثبت وقایع و مستند سازی

2 پسندیده

۱- عدم آشنایی مردم به اهمیت ثبت اطلاعات و تجربیات روزمره
۲- عدم اطلاع به ارزش و کاربری اطلاعات ثبتی روزانه
۳- خیلی از حجم رفتار های روزمره ما ارزش ثبتی ندارن درواقع حجم بیهوده کاری در طول روز بسیار زیاده
۴- محیط کاری مناسب ثبت نیست
۵- ثبت وقایع و مستند سازی مورد قبول جمع نیست و هنوز گارد گیری هایی دربرابرش وجود دارد
۶- در محیط اداری دولتی یا خصوصی اجازه فعالیت های خصوصی ثبت وقایع روزانه داده نمیشه

1 پسندیده

معمولا اون تجربیاتی که ارزش ثبت داشته برام به قدری درگیرم کرده که بعدش حس ثبتش وجود نداشته.
حسی از متعهد بودن به ثبت درم وجود نداره.
کارهای دیگه ای که دارم به لحاظ زمانی مانع از ثبت میشه.

البته الان بعد از تجربیات و ضررهایی که از ثبت نکردن ها متحمل شدم بیشتر از قبل ثبت می کنم.

1 پسندیده

شاید بار اول که تجربه ای کسب میکنیم مثل پیدا کردن یه باگ در کد یا دیدن سیستم حمل و نقل عمومی در کشورهای مختلف برامون هیجان انگیز هست و با نجمه موافقم که گاهیددرگیر شدن با خود این تجربه جدید ادم رو از ثبت اون بازمیداره و بعد از مدتی هم اون تجربه هیجان انگیز تبدیل به یه عادت یا کار خیلی معمولی میشه طوری که گاهی ادم حس نمیکنه باید اینارو ثبت کنه.

اگر بخواهم در پایان روز اتفاقات را ثبت کنم بخشی از اتفاقات به طور کامل یادم نمی ماند و یا مشغله کاری باعث می شود به‌موقع اتفاقات را ثبت نکنم