چکار کنیم تا ظرفها بدون شستن و صرف وقت زیاد تمیز شن؟

شستن ظروف آشپزخانه اون هم بصورت روزمره کار سختیه به نظر شما چطور میشه بدون شستنشون راه بهتر و سریعتری انجام داد.

4 پسندیده

من شنیدم پسرا تو خوابگاه رو ظرفاشون یه مشما میکشن بعد غذا رو میریزن تو ظرف. غذاشونم که تموم شد مشامورو میندازن دور به همین راحتی…:joy:. راست و دروغش بماند :sweat_smile:

9 پسندیده

عجب تکنیکی :heart_eyes: ما بیشتر برای گاز اینکار رو میکردیم. روی گاز از این روکش آلومینیومی مینداختیم بعد راحت میشد جمعش کرد! ولی این تکنیک نشون میده بچه‌ها راه ما رو در خلاقیت ادامه دادن :grin:

7 پسندیده

ماشین ظرفشویی این کارو میکنه و نیازی نیست شما کاری کنی

1 پسندیده

نمیشه ظرف ها رو همینطوری گذاشت تو ماشین ظرف شویی .
باید قبلش آشغال های ظرف رو پاک کنی از روش و از اون مهم تر باید ظروف رو بچینی تو ماشین ظرف شویی که همونقدر زحمت داره .

یه کافی شاپ زنجیره ای تو کرمان شروع به کار کرده به اسم کافه فنجانه . تکنیکی که این کافی شاپ استفاده کرده برای این که نیاز به نیروی ظرف شور نداشته باشن و هزینه هاشون پایین بیاد خیلی جالب بود برام .
تمامی ظروفی که استفاده میشه تو این کافه ظروف کاغذی 1 بار مصرف هستن و آشغال ظروف رو کافه میده برای بازیافت . اینجوری هم انرژی و آب کمتری برای شستن ظروف مصرف میشه و هم این که وقت آدم گرفته نمیشه .

4 پسندیده

من به خلاقیت باور دارم ولی بعضی وقت ها راه دیگه ای نیست.
حالا اگر چند میلیارد خرج کنیم و ظرفی بسازیم که هیچ چیزی بهش نچسبه و فقط نگه دارنده مواد باشه ، شاید بشه اینطوری ظرف های ساخت که با یک دستمال کاغذی و بدون آب بشه تمیزشون کرد.

2 پسندیده

اینکه ظرف نمیشورن عالیه
اما برای تولید این حجم از ظروف کاغذی هم آب و منابع بیشتری استفاده میشه و شاید مقرون به صرفه هم نباشه

2 پسندیده

اینا چه باهوش هستن :sweat_smile: :clap:

2 پسندیده

این خیلی جالب بود . عوض کاغذ میشه ظروف گلی هم استفاده کرد ولی تو رستورانهای بین راهی جواب میده

اینم جالبه من همین الان یه فکری به ذهنم اومد که پایین ظرف ها از یه قطعه که بازیافتش راحت باشه و ارزون هم باشه کار گذاشته شه راه دیگه اینه که خود ظرف هم میتونه خوراکی باشه :joy:

1 پسندیده

9547
:yum:

ظروف یکبار مصرف خوراکی

1 پسندیده

کاری که من میکنم اینکه بعد از جمع کردن ظرف ها از سفره، سریعا با آب یه شست و شوی اولیه میدم. بعداً هر وقت که حالش بود میرم سراغش برای شستشوی اصلی! برای ظروفی که چرب ن و یا خورشتی ن خیلی خوبه و دردسر شستن حسابی کم میکنه

3 پسندیده