چی توی دنیا و زندگی بیشتر اذیتت میکنه؟

خوب بهتره کمی برای سئوال اولویت بزاریم. معمولا آدمهای با خصوصیات خاص، یا نداشتن پول و امکانات و …

• در مرحله اول، از بین همه‌چی، چی توی دنیا بیشتر اذیتت میکنه؟

• حالا اگه پول داشتی و این دغدغه‌های مالی نبود، چی بیشتر اذیتت میکنه؟

• و در نهایت، اگر تنها بودی، یعنی اذیتهای مربوط به آدمها دیگه نبود، چی توی دنیای غیر از آدمها، بیشتر از همه اذیتت میکنه؟

3 پسندیده

نداشتن آزادی. کمی توضیح بدم که از کلی بودنش کم کنم:
اینکه رفتارم کنترل شه خیلی آزارم میده. اینکه واسه رفتارم آزادی عمل نداشته باشم آزارم میده.

پول، آزادی عمل منو کم یا زیاد نمیکنه. یا حداقل اون تعریفی از آزادی که من مدنظرمه رو از بین نمیبره.

تنهایی خیلی برام آزار دهنده س. به غیر از آدمها چی اذیتم میکنه؟ نمیدونم! کمی حضور ذهن میطلبه. مثالی سراغ دارید؟

2 پسندیده

منم همین نظر رو دارم و با سهیل خیلی موافقم.حس میکنم همه رفتارهام چک میشه و کنترل میشم و از اینکه مدام بهم میگن اینطور باش و اونطور باش حس میکنم از خودم هیچ اختیار عملی ندارم.

از آزادی عمل که بگذرم چیز دیگه ای که خیلی اذیتم میکنه اینه که محیط زیست داره روز به روز آسیب میبینه وما بی خیال از کنارش داریم میگذریم و نمیتونیم این باور رو داشته باشیم که زمین رو داریم به نابودی میکشونیم.ربطی به پول نداره و ما باید فرهنگ این رو داشته باشیم .

من تنهایی نه چندان خیلی زیاد و نه چندان کم دوست دارم ولی اینکه به غیر از آدمها چی اذتم میکنه میتونم بگم اینکه خودم به خودم و قوانین خودم پایبند نباشم .

2 پسندیده