کارت متروهای یک سفره که از درهای مترو پس گرفته نمیشن، رو چه کار میشه کرد؟

خیلی وقتا افراد وقتی کارت متروی یک سفره دارن، دیگه حوصله شون نمیشه از رو گیت بگیرنش بندازنش دور. طوری که نیاز به یکی-دو کارکن کنار هر گیت هست، مخصوصا در زمان های شلوغی مترو، که این کارت ها رو از دستگاه بکشن بیرون تا نفر بعدی بتونه از اون ورودی گیت استفاده کنه.

چه جوری میشه چنین چیزی رو ماشینی کرد و چنین هدر رفتن زمان و انرژی رو برا نیاز به حضور چنین کارکنانی کم کرد؟

کارت مترو

1 پسندیده

ایده

افرادی که از کارت متروی های یک سفره استفاده می کنند از گیتهای خاصی فقط بتونند عبور کنند (تمایز رنگ گیتها شاید کمک کننده باشه) و کارت که وارد دستگاه شد اصلا خارج نشه و وارد یه باکسی بشه. احتمالا اینطوری بشه از این کارتها دوباره استفاده کرد.

مشکلش اینه که کسانی که کارت دوسفره دارن ممکنه اشتباهها کارتشون رو از دست بدن اما میشه برای این هم فکری کرد. مثلا کارت اونها وارد دستگاههای تک سفره ای ها نشه اصلا . مثل وقتی که کارت پولت رو سر و ته وارد دستگاه می کنی و قبولش نمی کنه

1 پسندیده

خب این گیت ها رو جوری طراحی کنن که لازم نباشه حتما کارت رو ازش بگیری. یعنی آزاد باشه و یه جورایی کارت رو تف کنه جای اینکه دو دستی بچسبدش تا یه نفر بره بکشدش بیرون. مشکل طراحی داره به نظرم. اونی هم که چند سفره هست کارتش، حواسش هست دیگه که کارتش رو برداره.

1 پسندیده

کلا استفاده از کارت مترو راحت تره. میشه آنلاین هم شارژش کرد. من خودم از شاپ استفاده میکنم.

https://shopp.ir/شارژ-کارت-مترو-و-brt-با-اپلیکیشن-شاپ/