کتابی از جنس پرسش، فکر، و گفتگو:‌ چالشی به نام زندگی! 💥

شاید قدیمی‌ترین چالش فلسفه زندگی در افسانه قدیمی «سیزیف» خود را نشان می‌دهد. جایی که سیزیف به عذابی تکراری مبتلا می‌شود و برای ابد در تکرارِ بالا بردن سنگ گرفتار می‌شود. نگاهی عریان در این افسانه، تکرار روزمره زندگی به شکلی ابدی برای انسان، عمق دید فلسفی به زندگی را نمایان می‌کند و ناخودآگاه پرسشِ «این تکرار برای چیست؟» را به ذهن متبادر می‌کند.

چرا کتابی از جنس بی‌نهایت پرسش؟

پرسش خوبی در این زمینه در پادپرس مطرح شده بود: فلسفه ی زندگی چیست؟ . هدفِ طراحِ پرسش، از زبان خود ایشان:

ما هم در حد توانمان با فاطمه‌ی عزیز همراه شدیم تا جمع‌آوری دیدگاه‌ها را بهانه‌ای قرار دهیم برای ترویج بیشتر طرح چنین پرسش‌هایی.

میکروکتابی که از گفتگوهای پرسشِ فلسفه‌ی زندگی تنظیم شده، مجموعه‌ای از پرسش‌های مختلف است که به شکل سلسله‌وار یکی بعد از دیگری در یک ذهن جستجوگر شکل می‌گیرد. هدف از طرح این پرسش‌ها، پیدا کردن پرسش و مسئله‌ی مناسب است.

تشکر ویژه :v:

در این دستاورد جمعی، مثل همیشه از کمک و همراهی افراد مختلفی برخوردار بودیم. از همه‌ی ایشان ممنونیم که با حضورشان چنین قدمی را برایمان ممکن کردند.

:tulip: به شکل ویژه از منصوره @mansoureh و علی @Ali_Shakeri عزیز سپاسگزاریم که با همراهی بی‌دریغ و ابتکار عملشان در ویراستاری حرفه‌ای این کتاب کمکمان کردند.

سهم شما؟

:slightly_smiling_face: حتما کتاب را بخوانید،
:blush: فیدبک‌هایتان را در اختیارمان قرار دهید،
:smiling_face_with_three_hearts: کتاب را به دوستان اهل فکرتان هدیه دهید،
:heart_eyes: و گفتگوهای جذاب و پرمحتوای بیشتری در پادپرس رقم بزنید تا بتوانیم هدایای بهتری در آینده تنظیم کنیم.

دریافت کتاب

:point_right: :open_book: life-ed1-Tir98.pdf (1.2 مگابایت)

تاریخ به روز رسانی: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

17 پسندیده

ممنون بابت انتشار دومین کتاب پادپرس. خسته نباشید به تیم تهیه کننده.
کتاب روان، جذاب وعمیقی بود، تصویر روی جلد عالی انتخاب شده و قدرت اعجاز اور قلم نویسنده در ارتباط دادن موضوعات، قابل ستایش هست.
با توجه به موضوع و پیچیدگی های این موضوع، به نظر من جمع بندی خوبی انجام شده است.
به عنوان پیشنهاد، فکر می کنم اگر تصاویر متن و روی جلد همخوانی و توازن بیشتر داشته باشند، به زیبایی کتاب بیشتر اضافه خواهد شد.

در دو کلمه می تونم بگم که عالی بود، امیدوارم که در اینده شاهد پربارتر شدن این کتاب باشیم.:ok_hand:

5 پسندیده

این کتاب از گفتگوهای جذابِ افراد حول پرسش زیر گردآوری شده است:

فلسفه‌ی زندگی چیست؟

:point_down: در نظرسنجی زیر شرکت کن و کمکمان کن تا بتوانیم کتاب‌های بهتری به افرادی مثل شما هدیه دهیم:

همین الان در نظرسنجی مشارکت می کنم!

3 پسندیده

ممنون، به نظر من این موضوع و این کتاب میتونه باز هم عمیقتر و عالی تر مورد کنکاش قراره بگیره و اطمینان دارم که با فید بک دوستان پادپرسی این امر اتفاق می افتد.
به امید ان روزها

4 پسندیده

منم خسته نباشید میگم به دوستان عزیزی که در تهیه این کتاب نقش داشتند و زحمت کشیدند.

کتاب رو که دانلود کرد بی‌وقفه تا انتها خوندم و با @h_fatemi موافقم که از نظر روانی و قدرت قلم عالی بود و روند خوبی رو تا انتها داشت و دچار پراکندگی نبود که خواننده از شاخه‌ای به شاخه‌ای دیگه پرت بشه ، بلکه سلسله وار همراه با نقل‌قول‌ها و جملات با موضوع جلو می‌رفت.

تنها نقدی که میتونم داشته باشم اینکه که میشه تصاویر بیشتری در فصول مختلف و در میان متن‌ها قرار داد. این ترکیب مطلوب تصویر و متن میتونه باعث بشه میل خواننده به خواندن کتاب دوچندان بشه و همراه با متن خوب و تصاویر مناسب (مثل همین تصاویری که در کتاب وجود داره) در این چالش درگیر بشه و بی‌وقفه تا انتها همپای کلمات قدم برداره و در انتها با ذهنی بازتر به جهان اطرافش نگاه کنه.

4 پسندیده

ممنون بابت بازخورد خوب و سریعتون :blush: خیلی خوبه که هم نقاط قوت رو مطرح کردین و هم نقاط قابل بهبود :+1: .

نقد به جلوه‌های بصری :thinking: موافقم که تصویر مناسب همیشه میتونه جذابیت متن رو دوچندان کنه.

برای اصلاح تصاویر، اجازه بدین فیدبک و پیشنهاد بقیه دوستان رو هم بشنویم و در نهایت اصلاحات مورد نیاز را روی کتاب اعمال می‌کنیم.

2 پسندیده

ممنونم بابت زحمت هایی که برای کتاب دوم کشیدید.ممنون که دوستان و خیلی از افراد رو به خوندن کتاب دعوت و همدل میکنید
مرسی

2 پسندیده

ممنون از شما و سایر پادپرسی ها برای تعاملات خوبی که در این فضا رقم زدین. چیزی که امیدواریم در قالب این کتابهای جمعی دیده بشه، مشارکت و گفتگوهای خوبی هست که تو پادپرس شکل گرفته.

اگه چنین گفتگوهایی تو پادپرس نداشتیم، هیچ وقت به کتابی از جنس «چالش :facepunch:» هم نمی‌رسیدیم و خیلی قدمهای ساده ی دیگه ی امروز رو هم نمیتونستیم برداریم.

1 پسندیده

کتاب با ارزشی است تشکر از کسانیکه در جمع آوری این کتاب سهیم بودند.

2 پسندیده

از طریق وبلاگ جادی با اینجا آشنا شدم و تشکر فراوان از پشتکارتون و کتابها. اما کاش کتابها رو با فرمت epub هم منتشر می‌کردین تا خوندنشون روی ایبوک ریدر هم راحت باشه.

5 پسندیده

به جمع پادپُرس خوش اومدین و ممنون از فیدبکتون :+1: . حتما در اولین فرصت به این فرمت هم کتاب رو منتشر میکنیم.

من با دوستانِ سبکتو @Sabketo هم تماس میگیرم برای این کار، با توجه به تجربه ای که در زمینه تنظیم و انتشار کتاب دارن، مطمئنا خروجی رو بهتر و سریع‌تر در اختیارمون میذارن.

2 پسندیده

ممنون از لطف تون :slight_smile:

2 پسندیده