کدوم شهرهای استانهای شمالی رو برای زندگی مناسبتر میدونید؟

لطفا هر شهری رو که گفتید یه توضیحی هم درموردش بدید مثلا قیمت مسکن، نظافت شهر، مکانهای تفریحی، وضعیت اشتغال مردم و هر چیزی که خودتون میدونید رو بیان کنید.
منظورم از استانهای شمالی گیلان و مازندران و گلستان هست.
سپاس.

4 Likes

همه جای ایران جذابیت های فوق العاده ای داره ولی برای کسانی که چشم انداز و زیبایی دریا و جنگل رو می پسندن پیشنهاد من شهر زیبا و رویایی نوشهر است چون از یک طرف متصل به کوه و از طرف دیگر متصل به دریاست و به همین دلیل کمتر شرجی میشود.البته خیلی وقته نرفتم امیدوارم هنوز همینطور باشد

1 Like

من استان گیلان رو به شدت ترجیح میدم، چون فرهنگ مردم و بافت شهری در این استان کمتر از توریسم آسیب دیده. زندگی در رشت و لاهیجان رو هم دوست دارم حتماً تجربه کنم
از قیمت مسکن در این استان اطلاعی ندارم، ولی راجع به استفاده از زمینهای کشاورزیش در چند سال پیش اطلاعاتی بدست آورده بودم. قیمت زمینهای کشاورزی به نسبت جذاب بود، مثلاً اگه اشتباه نکنم زمین مناسب شالی کاری متری 6 هزار تومان بود. و البته میتونستی در شراکت با دهقانا از سود 50 درصدی کشت برخوردار بشی.
در سفری که چند سال پیش به لاهیجان داشتم نظافت شهر مناسب بود و همه جای شهر به نوعی مکان تفرحی به حساب میومد. در واقع واسه من اینطوری بود که قدم زدن در شهر جذاب بود.
البته همه این اطلاعات قدیمیه و شاید دیگه درست نباشه.
ولی چیزی که به هیچوجه قدیمی نشده و هنوز هم قابل لمسه فرهنگ مردم این استانه. وجه اشتراک اکثر دوستان گیلانیم فروتنی، ادب و مهمان نوازیشونه.

2 Likes