کسب اطلاعات در حوزه تبلیغات و بازاریابی

ممکنه شما هم صاحب یک کسب و کار یا دارای مسئولیت در کسب و کاری باشید که قطعا نیاز به انجام فرآیند های تبلیغاتی و بازاریابی برای ادامه حضور در بازار رقابت داره.
بسیاری از صاحبین کسب و کار متاسفانه چون خودشون اطلاعات خاصی در مورد این حوزه ندارند نمیتونن فرآیند های مناسب رو انتخاب کنند و عموما با طناب دلال های این حوزه وارد چاهی میشن که ممکنه براشون ایجاد ضرر های مالی بزرگی کنه.

یادتون باشه هیچ کانون تبلیغاتی دست به بروز خلاقیت برای کسب و کار شما نمیزنه و صرفا از ابزار های موجودش برای تبلیغات کسب و کار شما استفاده میکنه ، اگر نیاز به خلاقیت و نوآوری دارید یا باید خودتون دست به کار بشید و یا یک تیم رو با این محور مسئولیت در سازمانتون فعال کنید.

قطعا همه افراد زمان ندارند که بشینن و کلیات و جزئیات علم تبلیغات و بازاریابی رو مورد مطالعه قرار بدن اما داشتن دانش و آشنایی اولیه برای هر مدیر و صاحب کسب و کاری لازم هست.
برای کسب این دانش پایه مورد نیاز راه های بسیاری وجود داره که میشه ازشون استفاده کرد
وبسایت های مرتبط ، شرکت در همایش ها و سمینار ها ، مطالعه کتاب ها ، استفاده از مشاور و …

شما تابحال اقدام به کسب دانش در این حوزه کردین؟
چه کانال هایی رو برای رسیدن به محتوای مناسب پیشنهاد میکنید تا دیگر صاحبین کسب و کار از اونها استفاده کنند ؟
مطالعه چه موضوعی رو برای چه افرادی پیشنهاد میکنید؟

3 پسندیده

معرفی چند وبسایت مناسب برای مطالعه
در عمده این وبسایت ها شما میتونید مقالات و محتوا در انواع زمینه هارو پیدا کنید و بر اساس نیازمندی های خودتون میتونید اقدام به انتخاب یک سرفصل برای مطالعه بکنید
برای مطالعه هر سرفصل عموما به زمانی کمتر از 5 دقیقه نیاز هست و همین موضوع میتونه فرصت خوبی برای شما باشه چون حتی در زمان های خالی در دفتر کارتون میتونه یک مورد مطالعه مناسب برای شما محسوب بشه

درباره برند
یک منبع فارسی مناسب برای شناخت ، ایجاد و مدیریت بهینه برند.
در این وبسایت میتونید بررسی بسیاری برند های داخلی و خارجی رو در کنار انواع مقالات آموزشی مورد مطالعه قرار بدین و همینطور میتونید از خدمات آموزشی این سازمان هم استفاده کنید
خیلی دوست داشتم از هر سایت یک مقاله پیشنهادی هم بذارم که منصرف شدم :roll_eyes:

آی-بازاریابی
این وبسایت که بنده مدیرش رو یکی از افراد واقعا موفق و عالم در زمینه کاری خودش میدونم یکی از مزایاش داشتن پادکست های آموزشی هست
یکی از معایبش هم بروز رسانی بسیار کند اون ( بدلیل عدم بروزرسانی پادکست ها من خودم دیگه خیلی کم بهش سر میزنم )
مقالات بخش بازاریابی این وبسایت رو بهتون پیشنهاد میکنم
همینطور مدرسه آی بازاریابی سمینار هایی برگذار میکنه که رایگان هست و پیشنهاد میکنم در اونها شرکت کنید تا اگر مورد پسند واقع شد در دوره کامل ثبت نام کنید
اخیرا یک مورد با عنوان " متن سخنرانی آسانسوری " در این وبسایت مطالعه کردم که برام جالب بود و باعث شد در همین راستا در جست و جوی منابع مطالعاتی بیشتری باشم

محیطی
اگر شما دنبال تبلیغاتی محیطی هستید مثل بیلبورد های ، فیکسچر ها ، استرابورد ها ، لایت باکس ها و … این وبسایت میتونه دید مناسبی از این فضا و چگونگی بهره مندی از اون به شما بده و قطعا پیشنهاد میکنم اگر مشتری تبلیغات محیطی هستید این وبسایت رو دنبال کنید .

2 پسندیده

دعوت میکنم از @Jalal_Razavi تا اگر دوست داشت در پیش برد این موضوع و گردآوری یک منبع برای مطالعات این حوزه در پادپرس دست به کار بشه
دوست داری؟

1 پسندیده

همونطور که خودت میدونی سبک و شیوه تبلیغات و بازاریابی کاملا منوط به کالا یا خدماتی هست که ارائه میشه.
موضوعاتی که مطرح میشه ممکنه برای کسب و کاری خیلی خوب و برای کسب و کار دیگه ای بشدت مضر باشه.
اگر قرار به صحبت بر روی کلیات باشه منابعی که معرفی کردی واقعا از من خیلی کاراتر هستند و بازنویسیشون فقط اضافه کاری میشه.
چیکار کنیم حالا؟

2 پسندیده

اینجا صرفا به ارائه منابع بسنده میکنیم تا هر کس بر اساس نیاز و در صورت تمایل اقدام به مطالعه کنه

آیمارکتور
یک وبسایت فعال و با حجک قابل توجهی از مقالات و اخبار
یک بخش بنام آمار و ارقام در این وبسایت وجود داره که خود بنده اونرو بصورت مرتب چک میکنم و شاید برای شما هم جالب باشه

مقالات آموزشی کانون تبلیغاتی هورموند
این هم وبسایت یک کانون تبلیغاتی هست که در بخش مطالب آموزشی بعضا مطالب مفیدی پست میکنند و بعضا هم مطالبشون تکراری و کپی برداری هست. ولی طبق تجربه مطالعه بخش آموزش این وبسایت هم خالی از لطف نیست

مدیر تی وی
شاید بهترین بخش این وبسایت برای مطالعه " روابط عمومی " در در مرحله بعدی بخش " کار آفرینی و استارت آپ " باشه که مطالبی جدید و یکتا در منابع فارسی برای مطالعه در اختیار شما قرار میده
حجم قابل توجهی از مطالب در این وبسایت موجود هست که میتونه برای هر مدیری بسیار مفید باشه
بروزرسانی مرتب هم یکی دیگر از مزایای این وبسایت محسوب میشه

2 پسندیده

مهم ترین چیزی که با دیدن این سوال به ذهنم میرسه اینه که “حوزه” درسته. حوضه به محدوده ی آبریز یک دریاچه گفته میشه و متاسفانه ربطی به این سوال نداره.

4 پسندیده

ممنون
اصلاح شد
بسوزه پدر بی سوادی :sweat_smile:

4 پسندیده