کسی اینجا یادگیری عمیق رو بلده؟

سلام
پایان نامه ی بنده الگوریتمی که باید باهاش انجام بدم یادگیری عمیق هست
و برای پیاده سازی الانی به مشکل برخوردم
و میدونید استاد راهنماها زیاد کمک نمیکنند یا انقدر مشغله دارند وقت نمیکنند
اگر کسی باشه در این حوزه تخصص داشته باشه و بتونه کمکم کنه واقعا ممنون میشم😊

3 پسندیده

در این صفحه منابع زیادی هست

به نظر من کتاب Deep Learning with Python نوشته François Chollet کتاب خیلی خوبی هست، به خصوص برای کسانی که کمی آشنایی قبلی با پایتون و numpy دارند و می‌خوانند با انجام دادن مثال‌های مختلف عملی با یادگیری عمیق آشنا بشوند. این کتاب مباحث تئوری رو به صورت سطحی مطرح می‌کنه و از همان فصل ۲ با نمونه برنامه روش کار یادگیری عمیق رو توضیح میده.

اگر علاقه‌مند هستید ریاضیات و مباحث تئوری یادگیری عمیق و اثبات برخی چیزها را یاد بگیرید کتاب Deep Learning نوشته Ian Goodfellow و Yoshua Bengio و Aaron Courville کتاب خوبی است. توجه کنید که این کتاب کاملا تئوری است.
https://www.deeplearningbook.org/

البته بستگی به این هم داره که با چه نرم‌افزاری می‌خواهید برنامه‌نویسی کنید (keras و tensorflow یا scikit-learn). کدها و مثال‌های کتاب اولی که معرفی کردم مربوط به keras و tensorflow هست. شاید اگر می‌خواهید از scikit-learn استفاده کنید کتاب دیگری مناسب باشد.

پی‌نوشت: سایر کتاب‌ها و منابع لینک اول هم ممکن است خوب باشند فقط من تا حالا آن‌ها را ندیده‌ام.

3 پسندیده

آزاد @Azad منابع بسیار خوبی رو معرفی کرد، بخصوص کتاب

نوشتاری ارزشمند از نویسنده‌ای با فروتنی علمی و توجه به محدودیتهای موجود (در بسیاری از منابع دیگه معمولا برعکس عمل میشه و با شوآف محدودیتها گفته نمیشه).

برای اینکه بیشتر کمک بشه، دقیقا خلاصه‌ای از مسئله در دست بررسی رو بگید تا بشه فهمید که مسیری که میخواید طی کنید با کدوم مسیر موجود در یادگیری عمیق مرتبط هست و بهتر راهنمایی انجام بشه.

3 پسندیده

خیلی ممنونم
بله من این کتاب و یک دوره ی اموزشی که این کتاب رو تدرس شده را هم مشاهده کردم.
و اینکه تصاویری من میخوام انجام بدم تصاویر ماهواره ای هست.
کد نویسیش یه خورده فرق داره و در گیتاهاب هم هست ولی برای این موضوع من خیلی کمه

من تخصص بالایی ندارم اما اطلاعاتی دارم و اگر بتونم کمک کنم خوشحال میشم. اگر می‌توانید به سوالات زیر پاسخ دهید (حدودی).
چه تصاویری (مرئی یا SAR) با چه رزولوشنی و به چه تعداد در اختیار دارید؟ اگر اطلاعاتی اضافی در مورد هر عکس وجود دارد آنها را هم بگویید.
به دنبال چه چیزی می‌گردید؟
با مفاهیم convolutional neural network و feature selection/engineering و principal component analysis چقدر آشنا هستید؟