یه دونه یا یک کیلو؟ در مسئله زیر شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

به یک مغازه میوه فروشی میروید
دو گزینه پیش روی شماست
یک کیلو پرتغال و سیب درجه 2
یک سیب و یک پرتغال درجه 1 و عالی

توضیح بیشتر:
{
پارامتر های زیادی روی تصمیم بالا میتونن تاثیرگذار باشند از جمله :
میزان درجه دویی!(درجه دو بودن)سیب ها
میزان کیفیت و تازگی و دلربایی اون سیب و پرتغال
ثروت شما و اینکه دفعه بعد کی میتونید به میوه فروشی بیاید؟
و…
اما این ها محل مناقشه نیست
همه مون میدونیم اگر توی اون یک کیلو سیب چهار تا سیب خیلی خوب پیدا شه خوب اولویت با اونه (یک کیلو).
یا میدونیم اگر ببیینیم از کل اون یک کیلو به اندازه این یه دونه پرتغال ، ویتامین C (ث و 3) در نمیاد اولویت با اون یه دونست.
یا میدونیم اگر بتونیم کل میوه فروشی رو یکجا بخریم، دلیلی نداره فسفر هامون برای بررسی گزینه اول دچار حریق کنیم!
بحثمون راجع مرز هاست جاهایی که شاید هر دوگزینه منطقی به نظر میرسه اما ما بخاطر code of conduct ها یا قوانین شخصی خودمون میدونیم چه انتخابی میکنیم.
}

توضیح بیشتر 2:
{
طرح موضوع بالا برای این نیست که دفعه بعدی که میوه فروشی رفتیم بر مبنای اصول علمی میوه بخریم
نقد و بررسی دو مدل ذهنی رایجه . دو سنجه تصمیم گیری
مدلی که میگه اون یه سیبی که به جونت بشینه و کیف کنی اندازه 5 کیلو می ارزه
و مدلی که میکه چون ارزش غذایی یک کیلو بیشتره دلیلی نداره به ظاهر یا لک میوه توجهی کنیم
}

لطفا بعد از انتخاب منطقش رو هم برامون بگید.

7 پسندیده

برام اندازه میوه اصلا ملاک نیست جاهایی دیدم که میوه های کوچیک تر مزه و کیفیت بهتری داشتن.

پس اگه فقط بحث اندازه باشه من 1 کیلو میوه دونه کوچیک ولی تازه رو ترجیح میدم.

اما اگه میوه ای که قرار هست بخرم تازه نباشه و کیفیت نداشته باشه چه 1 کیلو چه 1 دونه
.
.
.
.
.
نمی خرممممممممممممممممممممم

اما بین یک کیلو محصول به درد نخور و 1 دونه خوب و باحال و آب دار و… انتخاب باید بکنم یک دونه گزینه من هست. الیته اگر قرار باشه حتمن بخرم چون اگه چیزی بی دلیل گرونه و می دونم که این پول تو جیب کشاورز مهربون و زحمتکش نمی ره دلیلی برای خریدش نمی بینم.

5 پسندیده

تجربه هر دو مدل خرید رو داشتم! معمولا اولویتم خرید میوه های رسیده‌س که ارزونتره، اون میوه‌هایی که خود میوه فروش هم میدونه اگه ارزون نده مجبوره فردا بریزشون دور. منطق خاصی برا این انتخاب ندارم، میوه‌های رسیده و خوبی هستن که قیمت و طعمشون هم بهتر از میوه‌های نرسیده هست (مخصوصا فصل هلو، کیوی و گلابی که میشه)!

ولی بوده وقتی که رفتم میوه فروشی و مثلا سیب سبز یا گریپ فروت که گرون بودن دیدم و یک-دو تا ازشون برداشتم به جای خرید یه کیلو میوه. این جور وقتا صرفا هوس بوده که تعیین کننده‌ی خریدم بوده.

یه موقع هم بود تو دوران دانشجویی، رفتم میوه بخرم. لیمو ترش داشت، طوری تو دیدرس چیده شده بودن که تحریک شدم دو تا بردارم. بعد در اومد کیلویی ۱۵ تومن ایناس. و تو رودرواسی عمل انجام شده قرار گرفتم و خریدم رو ادامه دادم، ولی بعدش این حس رو داشتم که گول خوردم!

6 پسندیده

برای خرید میوه باید به علوم مختلف آشنا بود

1- علم اقتصاد! باید از چند جا قیمت روز را داشته باشی !!! چون شگرد بعضی میوه فروشها اینست که ابتدا میوه را به قیمت ارزانتر عرضه می کنند تا مشتری جلب کنند و بعد که خیالشان از بابت جلب مشتری راحت شد یکی دو میوه را ارزانتر از دیگر مغازه ها می فروشند ولی بقیه میوه ها را (حتی با کیفیت کمتر ) به قیمت بقیه مغازه ها می فروشند.

2- زمان شناسی ! من هیچ وقت روزهای قبل از تعطیل و تعطیل برای خرید میوه اقدام نمی کنم . چون باید بالاترین قیمت را پرداخت کنم و نیز بی کیفیت ترین میوه ها را بخرم ولی روز بعد از تعطیلی که میوه جدید از راه میرسد و تازه ترین و بعلت نبود مشتری ارزانتر است ( مخصوصا صبح )
همچنین فصل مناسب بهترین زمان برای خرید هر میوه ای هست مثلا خربزه مشهدی از اواسط مرداد ماه ببار می نشیند و اگر شما در خرداد خربزه می خرید مطمئن باشید مشهدی نیست بلکه تخم خربزه مشهدی را در اطراف تهران کاشته اند که زودرس است و عطر و طعم خربزه مشهدی را ندارد.

3-شیمی ! همیشه بزرگترین میوه ها مقدار بیشتری ازت دریافت کرده و احتمال سرطان زا بودن دارد. میوه های به نسبت متوسط طعم بهتری دارد.

4- رفتار میوه ها ! بعضی از میوه ها بعد از چیده شدن مراحل رشدشان متوقف میشود و به همان صورت میمانند مثل پرتقال و سیب و…
ولی بعضی از میوه ها بعد از چیده شدن هم به مراحل رشدشان ادامه میدهند و به رسیدگی کامل میرسند مثل گلابی و موز و…مثلا اگر شما گلابی کال و سبز را بخرید و در محیط منزل نگهداری کنید بعد از مدتی از خریدتان خوشحال خواهید شد زیرا به مرور شیرین و خوشخوراک خواهد شد

5- علم مشاهده ! بسیاری از ما دیده ایم که بعضی از میوه فروشها برای تبلیغ و فروش هندوانه یکی از هندوانه ها را نصف کرده و بر روی هندوانه ها میگذارند
یک خریدار ناشی به رنگ هندوانه نگاه میکند که قرمز است و تحریک شده و خرید میکند
ولی یک خریدار حرفه ای به ضخامت پوست هندوانه و هم چنین به رنگ تخم و اندازه تخم هندوانه نگاه میکند و بعد خرید میکند

4 پسندیده

به چند تا پارامتر بستگی داره
شخصی که میره میوه بخره در چه موقعیت خانوادگی قرار داره؟ آیا تنها زندگی میکنه؟ آیا توی خوابگاه زندگی میکنه؟ با همسرش؟ با همسرش و بچه هاش؟ با پدر مادرش؟ قطعا این مورد روی تعداد میوه ای که میخواد بخره تاثیر مستقیم داره.

پول ( شما بگید کجا تاثیر نداره ) :neutral_face:

محل میوه فروشی
دقت کردید بعضی وقت ها هندوانه هایی که از وانت ها میخریم هم ارزون تر هم شیرین تر و بهتر از هندوانه هاییه که از مغازه خریداری میشه؟ موقعیت مکانی مغازه روی کیفیت کار اون مغازه تاثیر مستقیم داره و قطعا سطح کیفی و کاری بالاتر مساوی است با پرداخت پول بیشتر ( نه لزوما اما اکثرا ) و مساوی است با کیفیت میوه بهتر ( نه لزوما اما قاعدتا ).

میوه های تمیز و سالم رو ترجیح میدم همیشه و میوه هایی که نرم شده باشن رو خرید نمیکنم چون زمان مصرف کمتری دارند.
دوست دارم بالای ۲ کیلو از ۵ ۶ مدل میوه خرید کنم و هر هفته ۲ بار اینکار رو بکنم به شرطی که هم پول بزاره هم خورده بشه :slight_smile:

1 پسندیده

اگر میوه های درجه ی 2،.میوه های فاسد و دورریختنی نباشن، همونا رو میخرم. در غیر اینصورت کلا نمیخرم. چون یدونه پرتقال و سیبم به دردم نمیخوره.
اگر اون میوه ها قابل خوردنن ولی لک و پک دارن، قشنگ میشورمشون، هرجاش که تازه تره میخورم. بقیشم یا اب میگیرم یا کمپوت میکنم یا سالاد میوه.

3 پسندیده

یک مثالی هم من میگویم شاید جواب شما باشد، من هر وقت داروخانه میروم داروی که قیمت بالائی دارد طبق نسخه پزشک خریداری میکنم و هرگز ادویه ارزان قیمت را خریداری نمیکنم چون میدانم که ادویه که ارزان است دوای اصل نیست، درین مساله هم که شما بیان فرمودید من فقط آن یک دانه سیب را انتخاب میکنم هرچند که قیمت یک دانه آن برابر باشد با یک کیلو از سیب های دیگر که تازه نیست و مانده است میدانم که این سیب که تازه است از خوردن آن بیشتر لذت میبرم یعنی من بیشتر به کیفیت ارزش میدهم تا کمیت.

2 پسندیده

درجه 2 اگر سالم باشه یا بیشترش سالم باشه و فقط نسبت به درجه 1 کمی پایین تر باشه انتخاب بهتریه ولی اگر کل یا بیشتر اون درجه 2 کال ،خراب ،لزج و فاسد باشه انتخابم گزینه دوم هست . (من بین میوه شناس ها نبودم و نمیدونم به میوه ای که بیشترش خراب و کال باشه میگن درجه 2 یا مثلا همه چی سالم هست ولی از نظر اندازه یا کیفیت کمی فرق داره؟)

ضمن اینکه همه توصیه هاتون کاربردی بودند درباره این قضیه از کجا مطمئن میشید. از نوع صدا دادن هندوانه؟

اتفاقا من میوه های نرم رو بیشتر دوست دارم اگر میوه نرم به سمت فاسد شدن نرفته باشه گزینه بهتری هست مثل گلابی و زردآلو ی رسیده. ولی خب چون تو مقتصد هستی و دو هفته یکبار میخوای خرید کنی هوشمندانه است؛

خیلی خوبه در خصوص میوه های زیادی که احتمال خراب شدنش هست یا امکان تازه خوردنش نیست (مثل هویج که من ترجیح میدم مربا بشه یا تو سالاد استفاده شه)

اگر تنها باشید گزینه خوبیه ولی گمان کنم درجه دو و یک زیاد فرقی نکنند و انتخاب اول اگر در کیفیت نسبت به دو مثل خوب به عالی باشد یعنی منبع ویتامین بیشتر !