یک خانم خانه‌دار با مدرک دیپلم از چه روش‌هایی میتونه کارآفرینی کنه؟

سلام، شرمنده که چند وقت نبودم، یه سوال که خیلی ذهن منو درگیر کرده، اینه که یه خانم با مدرک دیپلم و خانه دار از چه راهی میتونه میلیاردر بشه؟ آیا شما تو اطرافیانتون با این شرایط، کسی رو داشتین که حسابی ثروتمند شده باشه؟

6 پسندیده

نگاه کنین به توانایی‌ها و مهارت‌هاتون. ارزش‌آفرینی و کسب درامد رابطه‌ای با مدرک نداره. دو راه الان برای ارزش‌آفرینی به ذهنم میرسه: اول استفاده از مهارت‌های خودتون و توسعه شون. دوم توجه به پتانسیل‌های منطقه و یا نیازهای منطقه خودتون و استفاده ازش.

برا اولی، اتفاقا خلاقیت و مهارت‌های خانم‌های خانه‌دار ارزشی داره که مرور زمان شامل حالش نمیشه، و در طول زمان بازار خودش رو حفظ کرده و حتی در یه زمینه‌هایی بازارش رشد هم کرده.

غذاهای خونگی، خیاطی، کارهای دستی، شیرینی، ترشی، … ؛ نکته‌ی مهم در این موارد کیفیت کار هست. باید چیزی باشه که با محصولات صنعتی قابل رقابت باشه. اگه کیفیت خوبی داشته باشه حتی قیمت بیشتر هم برای محصولات دستی خیلی چیز عجیبی نیست.

بد نیست سری به بعضی پخش‌کننده‌های محصولات خانگی بزنین، مثلا مامان پز برای توزیع غذاهای خانگی (البته فعلا در سطح تهران)، هنری برای بعضی محصولات هنری، … .

وارد کار که بشین یواش یواش راه و چاه عرضه ی خدمت یا محصول مورد نظر خودتون رو به شکل مستقل پیدا میکنین.

برا دومی، لازمه توجه خوبی به پتانسیل منطقه تون داشته باشین. فرصت ها رو تشخیص بدین و ازش به خوبی بهره ببرین.

6 پسندیده

این سایت ها رو از جای خاصی پیدا می کنید؟

اینجا یه سری ایده نوشته شاید به دردتون بخوره.

3 پسندیده

خب عمیقا به توانایی ها ومهارت های فرد بستگی داره. خیلی نمیشه مدرک تحصیلی رو مبنا قرار داد. اما اصولا میشه با ایجاد راه حال های ساده و روزمره که افراد درگیرش هستن به یک ایده خوب جهت کارآفرینی رسید.