یک سوال از خانومای جمع: چجوری یک شال و یا روسریِ خوب انتخاب میکنین؟

5 نکته راجع به خرید شال و روسری.
باید و نبایدهای خرید شال و روسری.
و…
تو نت که میگردم زیاد مبنای درست و حسابی گیر نمیارم. واسه همین گفتم بذار از اهل فن بپرسم. حالا واسه اینکه هم سوال مناسبی پرسیده باشم و هم آقایون بتونن مشارکت کنن، سعی میکنم از سوالم مشتق اول و دوم و اگه به صفر نرسید، مشتق سوم بگیرم:

1. وقتی که خودتون میخواید بخرید معمولاً چه مسائلی رو در نظر میگیرید؟ آیا فقط به طرح و نقشش بسنده میکنین یا که نه اولویتهای مهمتری براتون وجود داره؟
  2. وقتی که یکی بهتون هدیه میده، شده تا حالا بکارتون نیاد؟ چه مشکلایی وجود داشته؟
  3. اگه بخواین واسه یه نفر هدیه بخرین معمولاً چه چیزی رو مد نظر قرار میدین؟

• از شنیدن جزییات ماجرای خریدتون خیلی خوشحال میشم. مثلاً برند باشه نباشه، تولید داخل باشه یا نباشه، تفاوت فصلها و جنس کار و…

• واسه اینکه بفهمین مشکلم چیه: اگه به من باشه، چله‌ی تابستون میرم از این شال و روسری های تو عکس به عنوان هدیه میخرم. :laughing:
3 پسندیده

وقتی میخوام روسری یا شال بخرم، به ترتیب اولویت (از مهم به کمتر مهم) به نکات زیر توجه می‌کنم:

1. رنگبندی و طرح شال یا روسری، رنگبندی معمولا مهم‌ترین فاکتوری هست که در نظر میگیرم، چه رنگ هایی بهم میاد و یا چه رنگی الان با بقیه لباس هام جوره. همین طور طرح شال و روسری. بیشتر از طرح های هندسی و یا بته-جقه استقبال میکنم و از بقیه طرح های روسری ها خیلی خوشم نمیاد (صرفا سلیقه شخصی).

2. جنس روسری یا شال، بعضی جنس‌ها هستن که سرخور خوبی ندارن، حالا یا خوب رو سر وانمیستن و یا اینکه تو سر قشنگ دیده نمیشن. حریر و حریرنخ دو جنس مطلوب من هستن.

3. سایز و اندازه شال یا روسری، من خودم خیلی اهل شال نیستم، با اینکه طرح ها و رنگ های خیلی جذابتری داره نسبت به روسری های موجود در بازار. دلیلش اینه که شال خیلی بلنده و زیادی میاد تو دست و پام! دقیقا به همین دلیل، از روسری های بلند هم استقبال نمیکنم و بیشتر دنبال روسری های ۹۰-۱۱۰ سانتی هستم!

4. قیمت شال و روسری، در نهایت با توجه به موارد بالا، معمولا تعداد گزینه هام خیلی محدوده! و برای همین اگه روسری یا شالی مطابق سلیقه م پیدا کردم، سعی میکنم زیاد به قیمتش توجه نکنم. مگه اینکه قیمتش دیگه زیادی نجومی باشه و با عقل جور در نیاد!

بله! پیش اومده. چون افراد سلیقه های مختلفی دارن، چه بهتر که پوشاک رو برای هم هدیه نخرن! و اگه حتما بنا به خرید هدیه ای مثل شال یا روسری هست، یا باید شناخت کافی از طرف مقابلت داشته باشی و یا نگران اینکه طرف از هدیه ت استفاده نکنه نداشته باشی.

1 پسندیده