بوی جوراب و کفش خجالت آوره

من ۸ صب از خونه بیرون میزنم و تا شب معمولا پام تو جوراب و کفش هست. و تو طول روز پاهام دم میکنه و بو میگیرن کفش و جورابم. و امان از وقتی که وارد خونه ای بشم یا جایی مثل رستوران های سنتی بخوام کفشام رو در بیارم!

3 پسندیده

پودرهای بو گیر کفش چطوری کار می کنند؟
جورابهای نانو واقعا موثر هستن؟

بوی پا به خاطر جنس کفش ممکنه تشدید بشه؟
#پرسش

2 پسندیده

بعضی وقتا اگه از یه زاویه دیگه به مسأله نگاه کنیم اون دیگه ممکنه مسأله نباشه. منظورم اینه که شاید ما باید از بوی پا خوشحال باشیم! :slightly_smiling: یعنی این احتمالا یه مکانیزم طبیعی پا هست که عرقش بو میده! همونطور که از دستشویی رفتن ناراحت نمیشیم که خیلی هم خوشحال میشیم، بوی پا هم یه چیزی مثل همینه!

با همه این توضیحات مسأله شما همچنان سر جاش باقیه.

یه پیشنهادی که خودم دارم اینه که اگر امکان عوض کردن جوراب برامون هست؛ میشه جوراب ها رو در آورد و با دستمال مربوط پا ها رو تمیز کرد و یه جوراب تمیز پوشید. یه خورده سخته اما چیزی که به نظرم میرسه همینه. زیاد با استفاده از مواد شیمیایی برای جلوگیری از عرق کردن و گرفتن بوی پا موافق نیستم.
#به اشتراک گذاری تجربه

4 پسندیده

اگه راهی واسش پیدا کردین منو منشن کنین لطفا! من کلا عرق کف دست وپا دارم در هر حالتی عرق میکنه!

2 پسندیده

الهام گرفته از نقطه نظر @mohifalahi ، شاید بوی پا به مکانیزم دفاعی پا هست برای طرح این مسئله که جاش بد بوده و یا از محدودیت خسته شده.
#ایده‌پردازی
۱. طراحی جورابی که وقتی بوی پا تغییر کرد یه جوری صاحب جوراب رو اگاه کنه که پات داره خسته میشه و بهتره مدتی از جوراب خارجش کنی و احتمالا با شستنش آسوده ش کنی. این طوری نه پا زیادی خسته میشه و نه جوراب بو میگیره.
۲. طراحی جورابی که هر چند ساعت یه بار خیس میشه و خودش پات رو شستشو هم میده!
#پرسش
کدوم فاکتور تاثیر بیشتری رو بوی پا و خستگی پا داره:
جنس جوراب؟ جنس کفش؟ مدل کفش؟ فیزیولوژی بدن و میزان تعرق شخص؟

1 پسندیده

آیا تست دادی که چرا این همه عرق می ریزی؟ گاهی با اضافه شدن یه ویتامین یا تغییرات هورمونی این عرق ریخته بهبود پیدا می کنه

1 پسندیده

من از این گربه ها می خوام پادپرس جان

تو بچه گی یادمه خیلی آزمایش دادم اما داروهایی هم که تجویز میشد اثر نداشت، آخرین باری که به خاطرش رفتم دکتر 3سال پیش بود که آزمایش رو وقت نکردم ندادم :expressionless: معمولا گفته میشه به تیروئید ربط داره و مشکلات قلبی که من اینارو ندارم خوشبختانه.

2 پسندیده

خدا رو شکر پس. تست طبع شناسی دادی؟ بعضیا طبعشون گرمه و خشکه بعضیا تر هستن و … اینطوری ادم می فهمه که چی بخوره بهتره براش و چی رو نخوره بهتره… مثلا من همیشه در حال لرزیدنم باید چیزای گرم بخورم بیشتر :slight_smile: متابولیسم پایه ام هم ضعیفه در کل . بس که این باکتریهای معده ام احمقند. خوابیدن فکر کنم :wink:

لینک پایین برای اینه که بری و تست مزاج شناسی بدی ببینی چه طبعی داری و بهتره چیا بخوری و چیا نخوری تا حالت خوشتر باشه

http://lifestyle.timclinic.ir/mezajyab.html

3 پسندیده

عه؟؟منم همیشه سردمه اتفاقا! در واقع خیلی وقتا مخصوصا زمستون و پاییزن عرق سرد خصوصننننن در کف پا دارم! فک نمیکردم این مساله پادپرسی بشه ! پزشکیِ بیشتر، اما خب خودم یه سری تریک ها استفاده میکردم از بچه گی که مثلا موقع نوشتن دفترم خیس نشه یا کمتر خیس بشه! الانا که همش چندین جفت دستکش نخی دورو برم هست، فک کنم خیلی از بخش بوی پا دور شد کامنتم :wink:

2 پسندیده

من از اون دسته ادمایی هستم که دست و پام همیشه سرده در نتیجه بدنم نیازی به تعرق واسه خنک کردنشون نداره …بنابرین تنها کفش هاییم که گاهی بو میگیرن کفش فوتسالمه که اونم در صورتی یه روز دو جلسه سالن برم یا تو تابستون…
ولی چیزی که در مورد جنس کفش فهمیدم اینه که کفش هایی که لایه داخلیشون از فوم باشه بعد چند روز بو میدن و هیچوقت درست نمیشن…
در نتیجه سعی کنیم کفش چرم بپوشیم…چه بهتر که لایه داخلی چرم باشه…
و تا جایی که ممکنه هر وقت پاهامون شروع به گرم شدن و عرق کردن جورابمونو عوض کنیم

2 پسندیده

راستش من برای رفاه حال پام هر وقت از بیرون میام خونه که مدت زیادی پام توی کفش بودم پام رو با آب گرم و صابون می شورم. هم پام اینجوری خوشحال تره و هم دیگران! :grin: ناسلامتی قلب دومم هست دیگه!

2 پسندیده

خب این راه حل همیشه موثر نیست. فرض کن مدت زیادی بیرون بودی و پات تو کفش، بعد یهو رییس جمهور ژاپن میبینتت و دعوتت میکنه خونه ش که برین با هم یه چای بنوشین. ژاپنی ها هم که سنتی و تو خونه با کفش نمیری، حالا تکلیف چیه؟ آیا میخوای در خونه ی ٰريیس جمهور ژاپن از حمامش بهره ببری و پاهات رو بشوری؟

یا حتی به خونه هم نه، به یه رستوران سنتی دعوت میشی. اون وقت دیگه حتی دسترسی به دستشویی هم داشته باشی، جورابات رو چی کار میکنی؟

3 پسندیده

why my feet smell and my nose runs :wink:
اینجا چندتا راه کار پیشنهاد داده شایستی که بد نباشند :

1 پسندیده

من معمولا پاهام خیلی کم بو می‌گیرن. اما اخیرا یه کفش خریدم که وقتی میپوشمش پاهام بو میگیره، با وجود اینکه کتونی و اسپرت نیست.
تنها عاملی که به ذهنم رسید جنس کفش بود. شایدم جنس کفی کفش.
(آخه پاهای من حتی تو کفش اسپرت و بعد از ورزش هم خ کم بو میگیره)
#تجربه

2 پسندیده

یکی از موثرترین روش ها استفاده از پودر بوگیر پا هست که تو همه داروخانه ها موجوده. البته شنیدم که جوش شیرین هم همون کار رو انجام میده. اما برای اطمینان اون دارو هم موثره.

برای تعرق زیادِ دست هم میتونین به پزشک پوست مراجعه کنین که با توجه به نوع پوست، خشک یا چرب بودن، صابون های مخصوص رو بهتون پیشنهاد میده.

البته باز هم شنیدم که برای پوست چرب شستن دست با آبلیمو باعث کم شدن تعریق کف دست میشه.

2 پسندیده

علاوه بر جنس کفش جنس جوراب هم خیلی موثره. یعنی هر چقدر درصد مواد جرابتون کمتر باشه بوی پا هم به همون نسبت کمتره . هر چی نخی تر بهتر. برای جنس کفش هم معمولا کفش های چرم یا کتونی های خوب حتی اگه پا عرق هم بکنه بو نمیگیرن

3 پسندیده

دلیل بوی بد جوراب و کفش
وظیفه غده های عروقی ما اینه که پوستمون رو مرطوب و نرم نگه دارن و دمای بدن رو تعدیل کنن وقتی که ورزش میکنیم یا هوای گرمه .تعداد غدد عروقی موجود توی پا بیشتر از هرجای دیگه بدن هستش و برخلاف بقیه غدد عروقی بدن ، غده های عروقی پا همیشه در حال ترشح هستن. وقتی که عرق پا با باکتری های
روی سطح پا تماس پیدا میکنه ،باکتری ها باعث میشن که عرق تجزیه بشه و بوی بد کفش و جوراب میشه نتیجه اش !
دلایل اصلی بوی بد جوراب کفش :

• پوشیدن یک کفش تکراری هر روز : تاوقتی که عرق توی کفش خشک نشده نباید بپوشیمش اگه که میخواهیم از این بوی بد اجتناب کنیم.

• رعایت نکردن بهداشت شخصی

• تغییرات هورمونی باعث میشه که غدد بیشتر ترشح کنن نتیجتا اینکه نوجوانان و زنان باردار مستعدن!

• استرس

جلوگیری از بوی بد کفش و جوراب

بهترین راه برای جلوگیری ازین اتفاق ،رعایت بهداشت شخصی ،کفش تکراری نپوشیدن ،شستن روزانه پاها و خشک کردن کامل آن مخصوصا بین انگشت های پا ، هر روز جوراب تمیز پوشیدن (جوراب های کتونی و پشمی از نایلونی بهتر هستند)

• استفاده از اسپری های رفع بوی بد

• استفاده از کفی کفش طبی : این کفی ها تاثیر بوزدایی دارن

• پوشیدن کفش چرم
    منبع

1 پسندیده

درود
شما غده ی تیروئیدتون پرکاره
میتونید ب پزشک متخصص مراجعه کنید و برای درمان راهکار دریافت کنید.

2 پسندیده