سبک زندگی مردمان آینده چگونه خواهد بود؟

نسلهای آینده چه تفاوتی با ما خواهند داشتد؟ از منظر کیفیت سطح زندگی و تعاملات اجتماعی؟ علم چقدر در زندگی اونا موثر خواهد بود؟ گرایش علوم به هم دیگه چه تاثیری بر زندگی اونا میذاره؟

فرض کن که ماشین زمان سوار شدی و به صد سال اینده سفر کردی چی می بینی؟

سبک زندگی مردم در آینده

در ادامه ی بحث از هوش مصنوعی برای بهبود کدوم تجربه هامون میتونیم بهره ببریم؟
و اگه یه روز کامپیوترها و هوش مصنوعی ها از ما با هوش تر و پیشرفته تر بشن، زندگی ما چطوری میشه؟

4 پسندیده

سوخت های فسیلی جای خودشون رو به منابع انرژی جدید میدن و بشر با طبیعت مهربان تر خواهد بود چون بیشتر این رو درک خواهد کرد که: ادامه حیاتش به حیات زمین وابسته هست. بشر یه جایی مجبور میشه افزایش جمعیتشو کنترل کنه.

2 پسندیده

تاکسی های پرنده که راننده هاش داد می زنند: مریخ، مریخ ، مریخ یکنفر :joy:

5 پسندیده

من فکر کنم باید ببینیم ایا تحول بنیادی تا اون زمان اتفاق میوفته یا نه. اگر اتفاق نیوفته اینده کمابیش مثل الان با پیشرفتهای خطی. ولی اگه مثلا منبع انرژی جدیدی قابل استفاده بشه (مثل همجوشی) یا روباتیک تکامل اساسی پیدا کنه یا کامپیوترهای کوانتومی درست بشن یا شاید تحولی که الان بهش فکر نمیکنیم، اون موقع اینده برای ما قابل فهم نیست. مثل الان که برای ادمای 100 سال پیش قابل درک نیست.
یه نکته هم در مورد اب و هواست که به نظر میاد از مرز بازگشت عبور کرده و خیلی از اتفاقای پیش بینی شده خواهد افتاد حتی اگه به طور کامل تولید گازهای گلخانه ای متوقف بشه.

2 پسندیده

چیزی که من دارم میبینم:
پدربزرگی به نوه اش میگه زمانهای ما یه چیزی از اسمون میبارید سفید بود بهش میگفتن برف! نوه اش هم میگه : مگه میشه؟؟؟ مگه داریم؟؟؟ بعدش پدربزرگه عکسهای زمستونهای برفی زنجان رو نشونش میده :slight_smile:
در مورد پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات هم باید دید روند رشدش به همین شکل تصاعدی باقی میمونه یا بعد مدت کوتاهی برای بازه‌ای نرخ رشدش ثابت میمونه یا اینکه بزرگترین پیشرفت در تکنولوژی که جهان رو تحت تاثیر قرار داده باشه چی میتونه باشه؟
بعدیش هم اینه که با هواپیمایی که سرعتش بیست برابر سرعت صوت هست سفر میکنیم :slight_smile: (هفت برابر سرعت صوت داره تست میشه فک کنم)

1 پسندیده

چندین سال دیگه که خیلی هم دور نیست. یه روز صبح که از خواب بیدار میشی و گوشی هوشمندت رو روشن می کنی. بهت میگه سلام راستی یادته سه ماه پیش یه سوال پرسیدی در مورد این که با کدوم روش فعلی ِ توی بازار حافظه جانبی مغزت رو افزایش بدی بهتره؟
امروز یه مقاله مروری اومده که توش روشهای مختلف افزایش حافظه جانبی رو از چند جنبه مقایسه کرده می خوای بهش یه نگاه بندازی؟

2 پسندیده

اینکه الان هم قابل دسترسیه. اگه براتون مهمه میتونید این کارو بکنید: برید توی google scholar اونجا بالای صفحه روی alerts کلیک کنید. بعد create alerts بزنید. بعد توی قسمت alert query میتونید کلمه های کلیدی رو بنویسید. بعد هر وقت مقاله با اون کلمه کلیدی بیاد روی scholar ایمیل بهتون میزنه.

5 پسندیده

الان یکی از جنبه هائی که در مورد اینده مورد سئواله سرنوشت هوش مصنوعی و امکان غلبه ی عملی اون بر انسانه. یه سری تحقیقات پیش بینی میکنن که تا 2100 به احتمال خواهد افتاد!

2 پسندیده

فیلم هوش مصنوعی اسپیلبرگ و her رو شاید دیده باشید، جنبه های منفی هوش مصنوعی رو هم به تصویر کشیده بودن. ولی جنبه های مثبتی هم هست، این دست خود آدمهاست که چطوری ازش استفاده کنند، محدود به هوش مصنوعی هم نیست صرفا، بیوتکنولوژی و سایر علوم هم در بخش اخلاقی جای بحث زیادی دارن

3 پسندیده

به نظر می رسه دو راه پیش روی ادمهای فعلی هست
یا با روند فعلی زندگی زمین و به همراهش زندگی خودش رو به سمت نابودی می کشونه
یا بالاخره از دل همین آدمهای فعلی چند انسان پیدا میشن که یه سیستم همگرا بسازند و کنترل رو به سمت بهبود اوضاع دست بگیرن
که اولی محتمل تر به نظر میاد و اگه هم کاملا نابود نشه تا مرز نابودی پیش می ره ولی بعدش دست به کار میشه

1 پسندیده

مسئله اینه که واقعا اگه هوش منتقل بشه به روبوتها که خیلی هم بعید نیست، اون موقع اونا تصمیم میگیرن نه انسانها.

1 پسندیده

احتمالا یه طوری از شر معده شون خلاص میشن. مثلا اگه بشه مغزشون رو پیوند بزنند به بدن یه ربات … کاش الان میشد :دی

1 پسندیده

همین الان شرکت های خیلی زیادی هستن که طرح های خیلی زیادی دارن که باید انجام بدن و با انجام دادن اون ها دنیا خیلی تغییر میکنه.(مثل بویینگ و یا ماکروسافت و یا خیلی از شرکت های بزرگ دیگه ی دنیا)
مثلا یک فیلمی ماکروسافت از پیش بینی سال 2020 ساخته که خیلی فیلم جالبیه و توش از پیشرفت تکنولوژی های کامپیوتری حرف زده.
این طرح ها و اختراع ها، موجودات انقلابی نیستند که با بوجود اومدنشون دنیا تغییر کنه(مثل کامپیوتر) بلکه اینا همشون توسعه ی همون کامپیوتر هستند.
اگه همه چیز طبق روال خودش پیش بره، تا 5-10 سال آینده وضع دنیا خیلی تغییر خواهد کرد.

• دستیار های دیجیتالی(مثل کورتانا که یه دستیار صوتی هست) با استفاده از هوش مصنوعی خیلی قوی تر میشن و میتونن خیلی جاها کمک انسان ها کنند. مثلا یه نفر که برنامه نویس هست فقط الگوریتم رو به دستیارش بگه و دستیارش کد رو بنویسه(که سبک کد نویسی دستیارش مثل سبک خوده برنامه نویس هست)و برنامه نویس فقط نظارت کنه و جاهایی که دستیارش اشتباه میزنه!! رو بهش بگه تا اون اصلاحش کنه.
  • یه جورایی استفاده از صفحه ی نمایش شیشه ای یا پلاستیکی کنار گذاشته بشه و نمایش محتوا روی هوا صورت بگیره(خیلی باحاله)
  • حتی دیگه لازم نباشه موقع کار با صفحه ی نمایش هواییت چیزی رو لمس کنی، فقط بهش نگاه کنی تا اون با تحلیل چشمت بفهمه که به چی داری نگاه میکنی و برات بازش کنه.
    این هایی که من گفتم چیز های دست یافتنی و نزدیکی هستند ولی چیزی که خودم آرزو دارم توی آینده اتفاق بیفته و توقع دارم که بیفته شناخت خیلی خیلی بیشتر جهان و فضا و یافتن حیات در سیارات دیگه هست که این اتفاق واقعا میتونه دنیا مارو متحول کنه.
    فکرش رو بکنید که توی یه سیاره دیگه ای هم انسان وجود داشته باشه.همه چیز تغییر میکنه و دنیا از این رو به اون رو میشه
2 پسندیده

خیلی از پیش بینی هایی که ما انجام میدیم به صورت خطی هست یعنی ادامه همین روندهای فعلی را به آینده project میکنیم در حالیکه آینده اصلا به صورت خطی ساخته نمیشود. به عنوان مثال این مقاله را در مورد پیش بینی سال 2000 از نظر اروپاییان در سال 1900 ببینید. به صورت خنده داری و با جدیدترین تکنولوژی آن زمان (الکتریسیته) سعی در حل بزرگترین چالش های آن زمان مانند پرواز دارند.

مسائلی مثل نابودی کره زمین و آلودگی و جنگ هسته ای و غیره در این ذهنیت خطی تعریف میشوند که لزوما ممکن است بازتابی در آینده نداشته باشند.

5 پسندیده