برای استفاده بهینه از زمان برنامه دارید؟ در مدیریت زمان موفقید؟

برای زندگی و کارهاتون برنامه دقیق ساعتی و نوشتنی دارید؟ این برنامه روزانه است یا هفتگی؟ یا ماهیانه؟ توصیتون برای مدیریت و استفاده بهینه از زمان برای رسیدن به کارها و فعالیت‌های دلخواه چیه؟

4 پسندیده

من معمولا برنامه ی کل روزم رو توی ذهنم دارم ولی وقتایی پیش میاد که اونا رو روی کاغذ میارم. وقتایی که برنامه ام رو مینویسم بهتر به همشون میرسم و کارهام نظم بهتری دارن. ولی خب گاهی تنبلی و گاهی عدم داشتن وقت کافی مانع از نوشتن اونها میشه.
توصیه من تنها و تنها سحرخیزی و مدیریت برنامه ی خواب هست. شب زود خوابیدن و صبح زود بیدار شدن واقعا نظم خوبی به زندگی میده و آدم به کل کارهاش میرسه.

1 پسندیده

این قسمت از فرمایش شما توی بحث برنامه ریزی رد میشه چرا که نمی تونیم از روی ناخودآگاه برنامه ریزی رو انجام بدیم.
و در ادامه فرمودید یادداشت می کنید،دقیقا باید همین اتفاق بیافته.
مدیریت زمان یکی از پایه های برنامه ریزی محسوب میشه،که بدون درک کردن اون نمیشه برنامه ریزی موفقی داشت.
مدیریت زمان یعنی اطلاع کافی از ۲۴ ساعت های عمر.
کارهای موثر زیادی وجود داره.
چند نمونه ی خیلی ساده:

• بایگانی اسناد مهم در محل مشخص
  • رعایت نظم در امور شخصی و خانواده
  • شناسایی زمان های مرده
  • تشخیص پیک فعالیت های فردی

و…
بحث خیلی ریشه داره و واقعا نمی دونم اگه بخوام اینجا توضیح بدم،چقدر زمان می بره

1 پسندیده

بله
علاوه بر برنامه ریزی روزانه
برنامه ریزی هفتگی و ماهیانه هم دارم
تقریبا هر ساعت چک میکنم
این برنامه ریزی شامل تمام کارهای روزانه و تفریحی و کلاسها و باشگاه با جزییات خیلی ریز میشه

1 پسندیده

هدف این سوال این بود که از تجربه های عملی استفاده کنم، اگه لطف کنید و کوتاه بگید چقدر و چگونه در عمل به تکنیکهایی که گفتید یا می‌دانید و نگفتید، موفقید ممنون میشم.

در مدیریت زمان به شدت افتضاح عمل می‌کنم :man_facepalming: گاهی تصمیم می‌گیرم در یک روز دو سه تا کار انجام بدم ولی نهایتا یک کار رو نصفه و نیمه انجام میدم و خودم در پایان روز نسبت به این حجم از بطالت ، تنبلی و ندانستن اینکه چجوری زمان رو سپری کردم متحیر میشم!
اخیرا تصمیم گرفتم که به مدت یک هفته تمام کارهایی که در 24ساعت انجام میدم رو یادداشت کنم تا آخر هفته تحلیل کنم که وقتم رو کجا و به چه شکلی هدر میدم و اینکه اصلا در طول یک روز چکار دارم میکنم. تا بتوانم استفاده از زمانم رو بهتر و بهینه‌تر مدیریت کنم.

1 پسندیده