توییتر چه کارکردهای جدیدی میتونه به سیستمش اضافه کنه؟

در ادامه ی بحث زیر:

1 پسندیده

توییتر یک اکوسیستم بسته است. درسته که چندصد میلیون کاربر داره و اون رو برای کسانی که نیاز به مخاطب دارند خیلی جذاب می‌کنه، ولی در نهایت توییتر هم مشکل بنیادی همهٔ سیستم‌های متمرکز دیگه رو داره: تمرکز قدرت در دستان یک شخص یا نهاد یا در این مورد شرکت خاص.

نمی‌خوام بحث فلسفی کنم یا روضه بخونم که اینترنت بده و نباید عضو شبکه‌های اجتماعی شد و از این حرف‌ها. اتفاقاً برعکس. من عاشق به‌کاربردن فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاع‌رسانی هستم. فقط نکته این‌جاست که در حضور جایگزین‌های مدرن غیرمتمرکز، دورهٔ توییتر و فیس‌بوک و اینستاگرام به عنوان شبکه‌هایی که بخواهیم آینده‌مون رو روشون بسازیم گذشته.

اگر من یک پیشنهاد برای توییتر داشته باشم اینه: پروتکل غیرمتمرکز ActivityPub رو در زیرساخت توییتر به کار ببره تا کاربرهاش بتونن آزادانه با همهٔ شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز خارج از توییتر که هر روز دارند بیشتر می‌شند ارتباط داشته باشند.

چند تا مرجع میارم که اگر علاقهٔ بیشتری داشتید بخونید:

2 پسندیده

به نظر میرسه توییتر در جذب سیاستمداران نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی موفق‌تر عمل کرده. به نظرم کارکرد جدیدی رو هم اگه بخواهند اضافه کنند بهتره حول محور همین حضور شخصیتهای مشهور باشه که باعث میشه طیف گسترده ای از افراد جذب و فعالیت بیشتری در توییتر داشته باشند از رسانه‌ها و خبرنگاران تا افرادی عادی و سازمان‌های سیاسی_اقتصادی_اجتماعی و …