علت گرایش مردم به عمل‌های زیبایی چیست؟

چیزی می‌خوندم با عنوان «بکش و خوشگل‌ام کن» و این سؤال برام پیش اومد که علت گرایش مردم به این مسائل چیه؟ در مورد فردی که ناهنجاری بدنی داره حرفی نمی‌مونه. دربارۀ بازار ازدواج که به نظرم می‌رسه نباید این حجم علاقه به عمل وجود داشته باشه، عمل‌های دردناک با امکان وقوع حادثه‌ جبران ناپذیر.

6 پسندیده

افرادی که شخصیت نمایشی دارند خیلی زیاد از این کارها می کنند .
اینجا توضیح دادم

3 پسندیده

ولی ممکنه بخواد بازخوردها بهتر شه چون اثر زمینه معمولا تو رفتار تاثیر می ذاره :thinking:

گاهی جراحی برای زیبایی نیازه به طور مثال وقتی دماغ کسی شکسته یا برامدگی داره ولی گاهی سرچشمه ش عدم اعتماد به نفسه

1 پسندیده

بنظرم خیلیا بخاطر اینکه بگن سرتا پا بدون مشکل هستن میرن سمت عمل …

3 پسندیده

خب مگه بده ؟ انسان دنبال کماله

2 پسندیده

به نظرم عوامل مختلف داره و بیشتر عامل اجتماعی داره:

• رواج و مد بودن عمل های زیبایی
  • عدم رضایت درونی از خود
  • تائید گرفتن از آشنایان و اجتماع
  • اهمیت دادن بیش از حد جامعه و افراد به ظاهر در عوض شخصیت و تفکر

تو ازدواج دوستان من که اثر داشته متاسفانه یا شاید هم خوشبختانه.

در کل به نظرم به حد نرمال خوبه عمل زیبایی برای افرادی که اثر گذاره تو روح و روانشون…

ولی تجربه ای که از بعضی دوستانم دارم این هست که این عمل ها در بعضی افراد متوقف نمیشه و پی در پی و اعتیاد آور میشه و طرف هی به خودش گیر میده… و حتی با اینکه از لحاظ زیبایی خوش قیافه هم هست
:thinking:

یکی از تجربه های ناخوشایندم: حضور تو جمعی بود که دو سال سر صبحانه باهاشون بودم و اغلب بحث سر اینجور مسائل بود و انگار مهمتر از این موارد موجود نبود تو زندگیشون :sweat_smile: :expressionless:

من گاهی حس میکنم افرادی که عمل زیبایی رو به صورت افراطی دنبال می کنن دچار از خودبیگانگی نمیشن‌؟ یعنی فکر نمی کنن یکی دیگه شدن…

6 پسندیده

پول چطور و بلد نبودن راه خرج کردنش، حالا یا برای لذت یا برای خدمت؟
نقش عامل پول و درآمد رو چگونه می‌بینید؟
می‌دونم که بعضیا وضع مالی خوبی هم ندارن و از زیر سنگم شده پول جور می‌کنن برای عمل؛ ولی آیا آماری هست برای ارتباط میزان درآمد و میزان جراحی‌های زیبایی؟
یا به عنوان عوامل دیگه سطح سواد و تحصیلات؟
یا شغل و موقعیت اجتماعی (مثلا آیا خانم‌های خانه‌دار بیشتر سراغ جراحی می‌رن؟ )
سن چطور؟
جنسیت چطور؟
زندگی در شهر بزرگ و کوچک چطور؟

3 پسندیده

زیبایی موهبتی اساسی و شدیدا اثرگذار است و فرصتهای بسیاری برای یک فرد زیبا وجود داره. زیبایی همیشه تحسین شده به طوری که زیبایی تا مرز تقدیس در یونان باستان ارج داشت. زنان و مردان زیبا جایگاه بالایی در جامعه داشتند که برهمین اساس از ارسطو نقل میکنند که شادکامی در زیبایی است. اون وضعیت الان هم هست و زیبایی و زیبا بودن تاثیر مهمی در ارتباطات اجتماعی فرد داره و همین باعث میشه امکانات و فرصتهای انتخاب بیشتری داشته باشه.

به همین دلیل فکر میکنم میل به جراحی زیبایی طبیعی است چرا که یکی از مزیتهای دوران جدید فراهم شدن فرصت غلبه بر یک جبر ناخواسته در مورد ظاهر و صورت است. پس تعدد جراحی زیبایی به نظر من در آینده بیشتر هم میشه. زیرا که زیبایی در زندگی فرد نقش مهمی ایفا میکنه.

2 پسندیده