فرض کن 30میلیون تومان امروز به حسابت واریز می شود، چه کارش میکنی؟

ده هزار دلار خوبه☺️

با اين روند سقوط ريال سي ميليون چند وقت ديگه ميشه يه دست لباس

1 پسندیده

سکه میخرم. به نظرتون سرمایه گذاریه؟ :sweat_smile:
مطمعنا فرض سوال رو دور میزنم پول رو میریزم یه حساب دیگه خلاصه یه جوری میپیچونم که بتونم اونجوری که دوستش دارم خرج کنم.
اگه نشد همش رو تبدیل به کالا می کنم که دوباره بتونم نقدش کنم :sweat_smile: با ۳۰ میلیون میشه کلی تفریح کرد اما حقیقتش تفریحات ۳۰ میلیونی بهم نمیسازه بدنم درد میگیره چشمام اشک میزنه اصن یه وضعیت عجیبی :joy:

5 پسندیده

اومدي و نسازي

يكي اقا جلال رو از ليست خط بزنه

هميشه اول نيت ميكنيم و نيت هم بايد پاك باشه😉

2 پسندیده

یعنی میخواید بگید من حق انتخاب ندارم نیتم ناپاک باشه؟ :thinking:
بعدشم مگه الان نیتم ناپاکه؟ :sweat_smile:

2 پسندیده

پس اینبار سهم من رو هم بگیره، حالا توی دور بعد بازی حساب کتاب میکنیم :grin:.

2 پسندیده

چجور کالایی؟ یعنی میری تو کار تجارت؟ تعریف کن شاید منم استفاده کردم، خیلی سخته هر روز منتظر آخر ماه باشی… :woman_teacher:

بله. منم با توجه به پستی بلندی های روزگار در این باره تغییر عقیده داده و اعلام می کنم نه تنها باید هیچهایک سفر کرد، بلکه باید هیچهایک گونه زندگی کرد :smile::point_down:

2 پسندیده

پول از ریال به هرچیز دیگه ای تبدیل بشه کافیه :grin: میتونه دلار، طلا و یا حتی کالاهای معمولی باشه که تاریخ مصرف ندارند. با ۳۰ تومن خیلی کارها برای درآمدزایی و افزایش سرمایه میشه انجام داد فقط بستگی به توانایی و پشتکار داره :ok_hand: و البته هدف معقول و وقت خالی :sweat_smile:

2 پسندیده

یعنی اینقد امید به زندگی داری که به هر نحوی میخوای پس‌انداز داشته باشی؟:thinking:

1 پسندیده

در ناامیدی بسی امید است
پایان شب سیه سپید است :ok_hand:

1 پسندیده

اونایی که اهل پس اندازن،چه تیپ شخصیت هایی هستن؟
من جدیدا دارم سعی می کنم، پس انداز کنم، یعنی امیدم به زندگی بیشتر شده؟ :heart_eyes:

2 پسندیده

شاید، ولی ممکنه به دلیل ترس از آینده و کاهش ریسک پذیری هم باشه.

1 پسندیده

:roll_eyes::flushed:

مشخصا قصدشون پس انداز نیست و در تلاش هستن تا به هر نحوی از شر پول بی ثباتی که به دستشون رسیده خلاص بشن و اون رو با یک مورد با ثبات جایگزین کنن

فکر میکنم البته

2 پسندیده

جالب میشد اگه جواب به این سوال رو تو دهه‌های مختلف داشتیم!: )) مثلن یه عده میگفتن خونه می‌خرم، بعد میشد فلان ماشین، بعد میشه برنامه ریزی برای سفر طولانی مدت، الانا میشه چند دست لباس خرید و تفریح کرد، مثلن یکی دو دهه دیگه یکی میاد جواب میده میگه یه شب شام با فلانی میرم تاج محل غذا هندی می‌خورم!: ))

الان که دوباره دارم بهش فکر می‌کنم باهاش فرش می‌خرم. البته که دیگه چنان فرشی هم نمیشه با این قیمتا خرید!: ی ولی جدیدن خیلی به فرش علاقه‌مند شدم. (خودم یاد اون دیالوگ آقای نقاش و یکی دیگه تو کتاب ادبیات مدرسه افتادم!: ))) ) شایدم یه باغچه‌ی کوچیک (یا گلخونه) خریدم. نمی‌دونم با این قیمت میشه گلخونه کوچولوهای گوشه و کنار تهران رو خرید یا قیمتشون بیشتر از این حرفاست؟: ی

5 پسندیده

معلومه!
بهترین راه همونطور که @Jalal_Razavi گفت سرمایه گذاریه و اینکه تو اون 24 ساعت کاری بکنی که بعد از یه مدت همین مبلغ چند برابر بشه.
با وضعیت الان فکر می کنم دلار بخرم،چون الان قیمت ها افتاده پایین و همه فروشنده ان،پس با یه قیمت منصفانه میشه دلارو خرید و بعدش هم یه مدت صبر می کنم تا قیمت ها بره بالا و ادامه ماجرا…:star_struck::heavy_dollar_sign::heavy_dollar_sign::heavy_dollar_sign::heavy_dollar_sign::star_struck:

پ.ن:ببخشید که کمی افکارم بدجنس شدن!

3 پسندیده

من اگه الان ۳۰ ملیون بگیرم برای ۱۰ تا زیارت اولی گذرنامه و ویزا میگیرم، به هر کدوم هم ۱ تومن میدم برای خرج تو راهشون.تا الان ۱۵۵۰۰۰۰۰ شد، دو ملیون هم خودمون میریم کربلا، بقیه اش رو هم یه تیکه زمین تو شمال میخریم هر چند متر که شد

2 پسندیده

من یک بدهی دارم که دقیقا 30 میلیون تومان واگر نتونم جورش کنم همه چیزم بهم میریزه.

2 پسندیده

تقریبا نصفشو اختصاص میدم به استاراتاپم و توسعه کسب کارم
3 تومن اختصاص میدم به بهبود خودم مورادی که ذهنومو مشغول کرده
5 تومن سرمایه گذاری میکنم برای روز حاد که لازم دارم
5 سرمایه گذاری میکنم برای توسعه های اینده کسب کارم
2 تومن به اموزش خودم اختصاص میدم

2 پسندیده

من واقعاً نمی‌دونم با ۳۰ تومن چیکار می‌کنم.شاید برم دوره‌های دیجیتال مارکتینگ
شاید هم برم کلاس سه‌تار پیش یک استاد خبره.
شاید هم برم کلاس نقاشی.
کلا یک کم تردید دارم. منفی‌های ذهنم با مثبت‌هاش برابری می‌کنه.
بلیط یه استخر کاملاً خصوصی رو برای یک سال و هفته‌ای ۱ بار می‌خرم ۱۰ تومن.
یه عینک آفتابی اصل می‌خرم ۴ تومن.
یه هدفون بیتس می‌خرم ۲ تومن.
یه ستار معمولی ۱ تومن.
کلاس سه‌تار برای ۶ ماه ۴ تومن.
پردازنده، رم و مادربورد کامپیوترم رو هم با ۹ تومن ارتقاء می‌دم.

1 پسندیده

۳۰ میلیون از یه دیدگاه پول اندکیه چون نمیشه باهاش گره از مشکلات بزرگ باز کرد مثلا نمیشه باهاش خونه خرید حتی نمیشه به عنوان کمک خرید خونه به کسی که خونه نداره، داد.از یه دیدگاه هم پول زیادیه که میشه باهاش مشکلات کوچک چند نفر رو حل کرد از این زاویه من با نصفش رو میدم به کسی که نیازمندانی رو می‌شناسه که با این پول مشکلشون برطرف ‌میشه تا کمکی بهشون بشه؛ با مابقی هم یه لب‌تاب دست دوم برای همسرم می‌خرم که لب‌تابش خرابه و کارهاش مونده.

4 پسندیده

خب سعی میکنم پولمو جاهای مطمئن و قابل رشد سرمایه گذاری کنم. البته نه فقط یک جا بلکه هرچندتا جایی ممکن بشه پولم رو تقسیم و پخش میکنم. تا بتونم بهترین بازده داشته باشم و از سود سرمایه گذاری اون کارهایی که دوست دارم انجام بدم.

اسم باید ببرم چه کارهایی؟

2 پسندیده