پاک کردن چسب درزگیر از قاب فلزی پنجره ها

میخواستم قاب پنجره مون رو رنگ کنم، و لازم بود اول درزگیرهایی که برا جلوگیری از هدررفت سرما زده بودم رو بکنم.

وقتی کندمشون رد چسبش موندن همان و چندین ساعت با چاقو به قاب فلزی پنجره افتادن همان. کلی وب رو گشتم، از رنگ فروشی هم پرسیدم، و به راه های استفاده از بنزین و تینر و الکل هم رو آوردم. ولی اثر چسبش با هیچی نرفت و فقط بعد از کلی جون کندن و با چاقو به قاب پرداختن این اثر رفت.

آیا نمیشه درزگیرها رو طوری بسازن که راحت قابل گذاشتن و برداشتن باشه و در ضمن کاراییش رو هم از دست نده؟ یعنی فکر کنم درزگیر-ساز احتمالا به این فکر کرده که چه چسبی بهش بزنم که هیچ وقت ورنیاد! ولی خب چنین راه حلی کلی زحمت پس از استفاده برا مصرف کننده هاش داره.

مثلا از چسب استیکرها الهام بگیرن یا از چیزهای مشابه؟

پاک کردن چسب درزگیر از قاب فلزی

3 پسندیده

#تجربه
امروز داشتم به کاغذهایی که با چسب نواری چسبونده بودم به در کمد نگاه می کردم . ادم دیوونه میشه هی کنده میشن. اینا چرا انقدر چسبندگیشون کمه؟

2 پسندیده

چرا پنجره ها درز دارن ؟ نمیشه طوری ساخته بشند که نیازی به درزگیر نداشته باشند؟

3 پسندیده

آتش!!!؟
خیلی از بدترین چسب ها (حتی 123 و قطره ای) رو می شه با فندک گرفتن ضعیف کرد و بعد راحت کند مخصوصا روی سطوح فلزی! اگر هم زیاد بود یکم نفت یا بنزین روی چسب ها بمالید آتیش بزنید

3 پسندیده

آتش؟!!!
حرارت دادن چسب مخصوصا قطره ای خیلی خطرناکه. یعنی بخاراتش کاملا سمی هستن. حتی گاهی ادم رو به بیمارستان می کشونه
چرا از حلالهای چسب استفاده نکنیم؟ اکثر چسبها یه سری حلال دارن میشه از اونها استفاده کرد، روش ایمن تری هست. مثلا چسب قطره ای رو میشه با استون پاک کرد.

3 پسندیده

تاحالا چسب قطره ای خشک رو حرارت دادید؟ اگر توی مکانیکی ها و عینک سازی ها برید می بینید که روششون برای حذف چسب، حرارت آتشه.
نیازی نیست بوش رو استشمام کنید! برای مقدار خیلی کم چسب، استون جواب می ده، ولی برای مقدار زیاد استون خطر استشمامش خیلی بدتره. فرق داره با لاک ناخن.

3 پسندیده

این کیت عایق پنجره ها برای جلوگیری از هدررفت سرما-گرما رو تازه دیدم و برام جذاب بود:

مشابه سلفون هست و عملا همون کاری رو میکنه که بعضی افراد در زمستون ها میکنن: پنجره ها رو تماما با پلاستیک جلد میکنه. مزیتش نسبت به پلاستیک ساده اینه که شفاف تره و جلوی دید رو نمیگیره، در ضمن اینکه تر و تمیز روی پنجره نصب میشه و خونه رو زشت و کهنه نمایش نمیده.

طراحی خلاقانه عایق پنجره

1 پسندیده

من خودم برای لکه های چسب از جوش شیرین و یکمی آب استفاده میکنم . خیلی عالی جواب میده برای رد چسب های نواری . کسایی امتحان کردن بگن

3 پسندیده