آماده‌ای مناظره کنیم؟ اون هم یه مناظره نامعقول!

قراره با همدیگه یه بازی باحال انجام بدیم؛ آماده‌ای؟
اسم این بازی “مناظره‌ی نامعقوله”.
چجوریه؟
من دو تا جمله میگم و کنارش یه ایموجی میزارم. شما با توجه به ایموجی باید جمله رو توجیه کنید و براش دلیل بتراشین.

این بازی هم مهارتتون رو تو بازی مافیا تقویت میکنه و هم به توانایی هاتون در استدلال کردن کمک میکنه.

ایموجی‌ها به شما نشون میده در چه جهتی استدلال کنین. مثلا اگر :+1:باشه یعنی باید استدلال مثبت بیاری و با چند تا دلیل توپ ازش دفاع کنی. و اگر :pensive: باشه یعنی طوری باید استدلال کنی که انگار اون موقعیت غم‌انگیزه.

خب بریم سراغ اولین جمله‌ها:

• فیل‌سواری برای راست دست‌ها مفید است. :heart_eyes:
  • خانم خانه‌دار باید فیزیک هوا فضا مطالعه کند. :+1:
    شما هم می‌تونین جملات خودتون رو اضافه کنید. :wink:
7 پسندیده

خیییلی مفیده. آخه فیل‌ها عاشق آدمهای راست‌دستن. چون اکثر فیل‌ها دوست دارن گوش راستشون خاریده بشه. تازه توی بازی سنگ کاغذ قیچی هم فیل‌ها چون میتونن از قانون دست راست استفاده کنن، به همین خاطر با راست دست‌ها خیلی رفیقن و بهشون پف فیل میدن. و پف فیل چون از ذرت درست شده سرشار دوم از آهن و مواد معدنیه.
هوراااا من بردم :smile:
حالا من:
مهنوش یعنی نوشیدن مه :+1:

چون یکی از مهمترین کارهای لازم در فضا خانه‌داری هست و به‌خصوص خانه‌داری با استفاده از هوا در فضا.

6 پسندیده

خوب همانطوری که میدونین افراد راست دست بعضی مهارتهای چپدستها رو ندارن مثلا ریاضی‌شون خیلی خوب نیست :wink: به همین خاطر میتونن با بعضی کارها دست چپ رو تقویت کنن. فیل سواری خیلی مفیده چون برخلاف ماشین یا اسب فیل رو نمیشه با یه دست کنترل کرد، آخه خیلی بزرگه و حتما باید دست چپ هم فعالیت کنه :grin: در نتیجه این کار جذاب هم باعث سرگرمی میشه هم فرد رو قویتر میکنه.

واضحه که باید مطالعه کنه! بیشتر توضیح بدم: هوا-فضا در قسمت پایه دو کلمه داره: هوا و فضا. توی خونه هم مدیریت تهویه هوا خیلی مهمه تا سلامتی حفظ بشه. مدیریت فضا هم مهمه به خاطر دکوراسیون و … . تازه مثلا چیزی مثلا خلا خودش در خونه کاربرد داره مثل جاروبرقی. اگر به موشکها هم دقت کرده باشین زیرشون مثل زیر قابمله یه شعله درست میشه! دیگه در مورد کاربرد استفاده از ماهواره برای ردیابی اهالی خونه و جمع‌آوری داده‌های مفید نگم که کاملا واضحه :grin:

5 پسندیده

صبر کن صبر کن! صاحبش اومد :sunglasses:

خب معلومه! اینکه فیل‌سواری برا راست‌دست ها مفیده به این خاطره که برا چپ‌دست‌ها مفید نیست. حالا چرا برا چپ‌دست‌ها مفید نیست؟ حساب دودوتا چارتاست؛ ببین چپ‌دست جماعت از اول مشکل‌ساز بوده. همه‌ی عالم و آدم اومدن این چپه‌ها رو به دست راست هدایت کنن، نشد. هی گفتن بپیچ دست راست، نپیچیدن! حالا تو بخوای با همچین جماعتی بری فیل‌سواری! معلومه که فیل و به چه راه‌ها که نمیکشن! نه. نه برا خودشون مفیده نه برا اون فیل بنده‌خدا. :grin: برا دست‌راست خوبه… تمرین حرکت در راه راست :roll_eyes: :joy: :heart_eyes:
(خدا منو ببخشه با این مغلطه‌ها :rofl:)

عرض کنم خدمتتون که خانم خانه‌دار نه تنها باید فیزیک هوا فضا مطالعه کنه، بلکه باید پادپرس رو هم مطالعه کنه :grin:
خب راستش یک خانم خانه‌دار بارها با شنیدن صدای واق‌واق سگ همسایه به فضا پرتاب میشه، اگر با فیزیک اونجا آشنا نباشه معلوم نیست بتونه ازین معرکه جان سالم بدر ببره. پس باید فیزیک هوا فضا مطالعه کنه :+1::grin:

4 پسندیده

منتظر بازی بعدی هستم

1 پسندیده

بازی بعدی یا جمله‌ی بعدی؟

1 پسندیده

حقیقتا سخته قانعتون کنم که فیل سواری برا راست دست ها مفیده! مخصوصا که همه میدونن اگه از سمت چپ به فیل نزدیک شین فکر میکنه میخواین بهش حمله کنین و حمله متقابل میکنه. و خب راست دست ها اکثرا عادت دارن از سمت چپ وارد عمل شن تا ورِ خوبشون رو به مخاطب باشه! و این طور که بوش میاد تنها خوبی که فیل سواری برا راست دست ها داره اینه که یاد میگیرن چپ‌ور بودن هم گاهی خوبه.

مسلما اگه گرایشی در فیزیک به اسم هوا فضا داشته باشیم، کسی که باید مطالعه ش کنه یه خانم خونه داره.

این طور که بوش میاد هر جور هم استدلال کنیم، صاحبش نمیخواد به ما اجازه ی جمله گذاری بده! فکر کنم طرف مشهدیه! اخه مشهدیا معمولا توپ رو به بقیه پاس نمیدن! شما هم همین برداشت رو داشتین؟ :wink:

• تو چقدر تو این بازی خفنی :dizzy_face:

پ.ن. بازی باحالیه، مخصوصا اگه متمرکز روی یه جمله نگهش داریم و افراد رو همون جمله شروع کنن استدلالهای هم رو به بحث بکشونن!

3 پسندیده

بازی بعدی …

1 پسندیده

سمت راست بدن فیلها فرمان‌پذیری بیشتری داره چون مغز فیلها در سمت راست حس قوی‌تری اعمال میکنه به همین علت حرکت فیلها عمدتا متمایل به سمته راسته و گردش به راست فیلها خیلی راحته در حالی که حین گردش به چپ ممکنه چپ کنن و به زمین بخورن !!!
حالا چون راست دستها بر قسمت راست بدن خودشون تسلط بیشتری دارن (به طور معمول) به همین علت در کنترل فیلم و فیل سواری خیلی راحت تر و بهتر از چپ دستها عمل میکنن! فیل سواری صحیح ، ورزشی و لذتی (عامل ترشح دوپامین) است که برای راست دستها مفید است. برعکس برای چپ دستها حک سم رو داره!!
از طرفی وقتی دو موجود زنده در توانایی از یک قطب بدن همراستا باشن ، انرژی محیط طوری عمل میکنه که باعث سرخوشی و ترشح بیشتر دوپامین در مغز میشه ( :persevere:)

دانشمندان دلایل متعددی رو براش مطرح میکنن:
1- مدیریت و شناخت فضا خیلی مهمه. کسی که فرمولهای لازم رو ندونه در فضای منزل سردرگم میشه.
2- مواجه با حشرات بالدار (از مگس تا مدلهایی از سوسک) یکی از خطیرترین لحظاتیه که در منزل رخ میده. تنها خانمهای مسلط به علم هوافضا میتونن به خوبی از شر این مهاجمین پرنده به سهولت بربیایند.
3- شلیک اشیا به سمت اشیا و افراد متخاصم جز لحظات حساس در خانه‌داری است. کسی که علم هوافضا رو بلد نباشه چجوری میتونه با دقت بالا اهداف رو مورد اصابت قرار بده؟! پس قاعدتا این دانش ضروری است.

3 پسندیده

:joy: :joy: عالی بود
انگار یک فرضیه ثابت شد :grin:

1 پسندیده

فیل سوار ها اصولا به علت کم تحرکی فیل و دوری زیاد از زن و فرزند قلب مهربان تری دارند و استفاده از دست چپ برای فیل سوران این حس اونها رو از بین میبره در ضمن تا حالا نه دیدیم و نه شنیدیم که یه چپ دست فیل سواری کنه :grin:

همون طور که اساتید میدونن دانستن فیزیک هوا و فضا برای زنی که از فضای خونه خسته شده یا میخواد تو آشپزخونه
مدل بیگ بنگ رو توسط غذاها شبیه سازی کنه واقعا لازمه!

3 پسندیده

من بازی رو در اواخرش یاد گرفتم و چون برام مبهم بود میگفتم یه بازی دیگه

1 پسندیده