آیا ممکنه تخم یا کریم، در صورت نخوابیدن موقت یا کریم، خراب نشه؟

سلام دوستان.
ما پارسال یه خونه ویلایی گرفتیم. از تابستون دو تا یاکریم مدام به ما سرمیزدند. منم براشون ارزن میریختم. یک ماه پیش شروع به لونه ساختن گوشه حیاط کردند. من دلم نمیخواد، به حیوانات نزدیک بشم و احیانا بخوام اهلیشون کنم. اما منو کاملا میشناسند و با من راحتند. خلاصه تخم گذاری کردند و روش نشستند. متاسفانه ما مجبور به یه تعمیر صنعتی در شب شدیم و یاکریمها یک شب لونه رو ترک کردند. فرداش با طلوع خورشید برگشتند. مدام رو تخم بودند، اما جوجه نشد. بنابراین بلند شدند و یه جایی تو حیاط مینشستند و تخمها رو تماشا میکردند. من تخم ها رو برداشتم تا غصه نخورند. بعد از برداشتن تخم ها، فرداش دوباره به لونه برگشتند و تخم گذاری کردند. تازه 5 روز بود. دیشب به خاطر چهارشنبه سوری، یه آتیش کوچیک تو حیاط روشن کردیم که دود کرد. باز یا کریم از رو تخم بلند شد و صبح با طلوع خورشید برگشت. البته من اینبار یه تیکه پارچه ضخیم رو تخمها کشیدم تا خراب نشند. صبح هم که صدای پرشون رو شنیدم، سریع پارچه رو برداشتم. اما دیدم تخمها سردند. البته اونا دوباره نشستند رو تخمها. دارم از غصه دق میکنم. این که دو هفته باز بشینند و تخمها جوجه نشند. قشنگ از ظاهر تخمها مشخص هست توش نطفه هست. آیا احتمال سلامت جوجه ها هست؟؟؟ خودمو مقصر میدونم.

مرتبط با موضوع چرا کبوتر های یاکریم هر جایی تخم می گذارند؟ آنها دنیا را چگونه می بینند؟

3 پسندیده

مرده یا زنده، دست نزنین بذارین خودشون بهتر می تونن زندگی کنن. کمترین چیزی که می تونم بگم، حیوونای وحشی نسبت به بوی محیط زندگیشون حساسن. بوی غریبه که حس کنن ممکنه بدتر عکس العمل نشون بدن.
نمی تونم با جمله آخرتون همدردی نکنم
حس می کنم یکم دیگه ادامه بدین می رین روی تخماشون می شینین :roll_eyes:

2 پسندیده

سلااام،
تخم های پرندگان، جوجه شدند. و الان پنج یا شش روزشون هست. از دیشب، والدین شب ها جوجه ها رو تنها میگذارند و صبح ها میان و تغذیه شون میکنند. روال عادیه طبیعت این نوع پرندگان هست. خیلی جذاب هست دیدن این همه نظم.
البته من تصحیح میکنم، باید بهشون گفت قمری ( تا حدودی خانگی).
البته که دخالت دادن احساسات کار درستی نیست و ممکنه منجر به مرگ پرنده ای بشه، بنابراین دانشم رو بالاتر بردم. دانش کم چیز خطرناکیه.
موفق باشید دوستان

2 پسندیده