از این عکس چی میشه در مورد شخصیت آدمها فهمید؟

این عکس از اجلاس اخیر سران گروه هفت گرفته شده. از نظر شخصیت‌شناسی موارد فوق‌العاده‌ای توی خودش داره.

image

جدا از هویت واقعی اشخاص و مسئله مورد بحث، چه چیزهائی میشه در مورد هر کدوم از این افراد فهمید؟

11 پسندیده

یعنی از زبان بدن افراد بفهمیم کی چی کاره س؟

الان جمع به نظر دو یا سه دسته شده، ۶ و ۷ و ۹، در برابر ۱ و ۲ و ۴ و با حضور ۳ و ۵ به عنوان بازیکن خنثی.
۱ و ۶ در فاز فاعلی هستن و باقی بیشتر حالت دنباله‌رو هستن. از بین دنباله‌روها، ۲ و ۹ محتاط‌تر عمل کردن.

۳ و ۵ هم ته احتیاط هستن! و مشخص نکردن کدوم وری هستن.

۱ خیلی رفته تو حالت قدرت و «حق با منه»‌، انگار اعتماد به نفس خیلی خیلی بالا. از اون طرف بازیکن شماره ۶ مدل ایستادنش برام خیلی جالبه، به نظرم میرسه توپ و بازی دست ۶ هست! و یه جورایی فیگورش حاکی از اعتماد به نفس درونی یا عزت نفسش هست، چیزی فرای داشته‌های ۱.

چه چیزهای دیگه‌ای باید فهمید؟‌ خوبه برا راهنمایی یه صفت انسانی بذارین وسط تا راجع به این شخصیتا درباره ش فکر کنیم.

6 پسندیده

خیلی‌هاشون رو نمی‌شناسم! (آسیایی‌ها رو)
فرد 1 یجوری دست به سینه شده انگاری هیچ حرفی نمی‌تونه نظرش رو عوض کنه! خیلی هم هیجان‌زده نیست (یا حداقل سعی داره اینطور نشون بده)، نشسته پاش رو هم انداخته روی پاش! رضایت خاطر و اعتماد به نفس هم تو قیافه‌ش دیده میشه.
نمی‌دونم پوشه‌ی توی دست 2 چیه… چه استفاده‌ای ازش کرده؟ به عنوان سپر گرفته جلوی خودش؟: )) یکم خشن به نظر میاد… از اون آدمایی که به حرفات گوش نمیدن ولی جوابت رو میدن!: ))
3 مورد علاقه‌مه! نگرانه؟ یا میخاد چیزی بگه ولی مطمئن نیست؟ به نظرم بیشتر نامطمئن میاد. به چی داره نگا می‌کنه؟ مشخصه تمرکز کرده و به چیزی فکر می‌کنه.
نفر 4م به نظر بی‌اعتماد میاد. یه "اینطور فکر می‌کنی؟ من که چشمم آب نمی‌خوره"ی خاصی تو نگاهشه! ولی انگار از وضعی که هست راضیه. چه نفعی می‌بره؟ طلبکاره!: ))
5 انگار داره دقت می‌کنه یادداشت برداره! انگار داره هر لحظه رو اسکن می‌کنه، بعدن تحلیل کنه! انگار برای این کار اونجاست!: ))
بانوی شماره 6 انگاری پشتش گرمه، تا وسط میز اومده! انگار بخاد بقیه رو هم دعوت کنه بهش بپیوندن! و نگاهش به 1، نمیخاد به تفاهم برسه، انگار میخاد 1 رو تسلیم کنه. یکم هم عصبانی و جدی به نظر میاد.
ابرو بالا انداختن 7 یکم تحقیرآمیز به نظر میاد! انگاری داره سعی می‌کنه بدیهیات رو بگه (یا اینطوری جلوه بده که داره بدیهیات رو میگه)، ولی اونای دیگه متوجه نیستن! دستش رو چرا به میز تکیه داده؟
واقعن 8 آخه؟: )) شاید 60 سالش باشه! با 9 دارن به چیزی نگاه می‌کنن؟ 9 داره چیکار می‌کنه؟! با خودکار چی می‌نویسه اون وسط؟ انگاری حوصله‌ی جمع رو نداره و فقط داره خودشو سرگرم می‌کنه تا تموم شه!: )) ولی خوب کارشو بلده، انگار جدن داره کاری می‌کنه!: ))

خیلی از تخیلم استفاده کردم!!:face_with_monocle:
3، 4، 5، و 9 کی هستن؟

4 پسندیده
  1. Masaaki Shirakawa
  2. Shinzō Abe
  3. kikuo iwata
  4. Jean-Claude Juncker

شینزوآبه.: یه عجب گاویه بابای خاصی تو چهرشه
ماساکی شیراکاوا: وااااای بهش نمیمد اینقدر بد دهن باشه
امانوئل مکروم: جانی تو یه چیزی به این نفهم بگو
مرکل: تپه سالم گذاشتی؟
ترامپ: تو دلش میگه ای جان همه دنیا رو ریختم به هم…

5 پسندیده

خوبه مثل یه بازی بهش نگاه کنیم. من داستان رو میدونم ولی سعی میکنم کاملا از زاویه ناآشنا نگاه کنم.

نکته اول: این عکس برای اول بازی نیست، بازی با قواعد خاصی پیش رفته. نحوه مجادله و بخصوص حالت دست 1 و هجوم 6 نشون میده بازی به هم خورده.

نکته دوم: دو دسته به وضوح مشخص هستن: 1،2و4 در برابر 6-8.

نکته سوم: لیدر گروه دوم، 6 هست و در نتیجه رفته به سمت لیدر گروه اول، یعنی 1. با وجود اینکه 2 داره حرف میزنه، ولی 1 هدف قرار گرفته.

نکته چهارم: 1 قراره بازی رو به هم بزنه. در واقع انگار اگه نباشه، بازی به هم میخوره. به همین خاطر، کاملا به اهمیت خودش آگاهه و داره عمدا قوانین رو عوض میکنه. بنابراین توپ و بازی دست 1 هست. 6 بیشتر عصبانی هست و تهاجم میکنه، چون احتمالا بیشترین ضرر رو میکنه!

نکته جالب: نگاه 7 به سمت 4 هست. 2 داره یه چیزی میگه که میتونه انتقاد از قواعد بازی باشه و نظر 1. ولی نگاه 7 به سمت 4 چیزی شبیه به خیانت توش هست. انگار 4 به نوعی خودفروشی کرده و پیچونده گروه رو.

یکم با مهرداد متفاوته آمار. ولی میتونید از جاهای معتبر ببینید. 6 روی سر مرکل هست البته.

4 شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن هست و 5 نیشیمورا معاونش هست. 3 معلوم نیست کیه فعلا. 9 کادلو، رئیس شورای اقتصاد آمریکا هست. همین آدم به نظر تنها کسی که میدونه وضعیت چیه!

4 پسندیده

طنز هم پیشنهاد خوبیه.

1: آقا من بازی نمیکنم دیگه، ببینم چه کار میکنید؟
6: یعنی چی؟ ما مگه علافیم. بازی نکنی بد میبینی!
2: چی داری میگی؟ این هم شد وضع بازی؟ همش دارید شما میبرید!
7: 2 که معلومه وضعیتش با اون سیبیلاش. 4 تو اونجا چکار میکنی؟ مگه قرار نبود این ور باشی؟
4: میگی چکار کنم؟ زورش زیاده. تازه بگو ببینم میخوای چکار کنی با 1؟ زورت میرسه واقعا؟
9: اینا چیه؟ پس قرارداد که میگن اینه! چقدر هم طولانیه.

8: اینجا چه خبره؟ چرا کسی من رو بیدار نکرد؟ همه یه لحظه ساکت باشن. من یه سئوال دارم: ساعت چنده؟ کسی دیده من قرصهام رو خوردم یا نه!

3: اوه اوه، خیلی عصبانیه. همین کنار وایستم بهتره!

5: خوب فکر کنم اینجوری پیش بره، 4 کله پا میشه من باید بیام با اینا سروکله برنم. واقعا میارزه؟

3 پسندیده

ولی به نظر من داره با ۲ حرف میزنه!:thinking:

خیلی هم بد حدس نزدم!:sunglasses: به عنوان اسکنر و کامپیوتر آورده‌تش.
ژاپن مثل همیشه، یه استاد جا افتاده، باابهت و باتجربه، در کنار شاگرد باهوش!
برام عجیبه به عنوان چند میلیارد آدم اختیارمون رو دادیم دست اینا بازی کنن!: ))

به نظر میاد حق‌با @mehr باشه. وزیر اقتصاد ژاپن.

2 پسندیده

اره تحلیل خوبی بود. خوبه که ذهن شخصیت‌شناسی بالائی داری.

اینا برای خودشون بازی میکنن نه برای همه دنیا. موضوع بحث رو من سعی میکنم در یه جای دیگه بیارم، البته اگه آدمها مشتاق بودن. ولی در این مورد، این 1 هست که حرف معقولی میزنه.

یه کم غلط اندازه استیل آبه. ظاهرا کسالت داره و به همین خیلی متفکر به نظر میاد :grin: نگاهش ولی به سمت 7 هست و ظاهرا با هم دارن نگاه رد و بدل میکنن.

در مورد 9 هم درست میگید. در واقع طراح اصلی تیم 1، همین 9 هست. ولی الان خودش رو مشغول کرده تا بقیه دعوا رو انجام بدن.

2 پسندیده

و اما تحیلی من:
قبل از هر چیز، قالب کلی جلسه رو بررسی کنیم: 1 پشت میز نشسته و افراد دور او جمع شدن، این به نظر من یعنی سرنخ همه چیز دست شماره 1 و تصمیم گیرنده نهاییه. حرف آخرو او میزنه! نوع گفتگو غیر رسمی و حاشیه ایه. یعنی نمیشه به تصمیمات مهم پرداخت.
دست به سینه نشستن شماره 1 یعنی تمایلی به این بحث نداره و مخالفه. حالا یا با اصل گفتگو و یا با حرف های شماره 6. میشه هر دو مورد رو هم برداشت کرد.
پاهاش رو هم به سمت خودش جمع کرده، یعنی جبهه ی خاص خودش رو داره، نوع نگاهش به شماره 6 هم یعنی حرفات خنده داره و جدی نمیگیرمش.
نوع ایستادن شماره 6 طوریه که طرف مقابل را داره تهدید می کنه و خیلی جدیه

4 پسندیده