از جزییات زبان بدن چی می دونید؟

تفسیرهای حالات بدن و چهره چقدر قابل اطمینان هستند؟ زبان بدن در مذاکرات و همین طور ارتباطات روزمره چقدر تاثیرگذار هستند؟

دنباله‌ی موضوع از این عکس چی میشه در مورد شخصیت آدمها فهمید؟

8 پسندیده

مراجع زیادی برای زبان بدن وجود داره و فکر کنم هدف سئوال، توضیح این مسئله نباشه.

تعبیرهای مربوط به زبان بدن، وقتی امکان کاربرد دارن که شخص به طور طبیعی واکنش مناسب رو از خودش نشون بده. در دنیای امروز، معمولا اونقدر سطح آموزش و مراجع بالا رفته که افراد بدونن حرکتهاشون در تقابل با بقیه چه معنی داره، به همین خاطر توانائی فریب طرف مقابل رو دارن. وقتی مذاکره کوتاه مدت در کار باشه، فرد به طور تصنعی میتونه با انجام حرکت خاصی طرف مقابل رو فریب بده. ولی اگر که زمان مذاکره اونقدر طولانی باشه که فرد شروع به واکنش طبیعی بکنه، اون موقع میشه تفسیرها رو قابل اتکا دونست.

6 پسندیده

به دو صورت میشه از دانسته ها راجع به زبان بدن استفاده کرد:

  • تفسیر زبان بدن سایرین
  • کنترل زبان بدن خودمان

البته کار سختیه و نیاز به تجربه داره. چون تا حد زیادی در ژن ها و طبیعت ما نهفته هست و بنا بر شرایط فرهنگی و موقعیت فیزیکی ممکنه تعابیر مختلف داشته باشه.

قسمت وسیعی از پیام ما از طریق زبان بدن منتقل میشه و قسمت کمتری از طریق کلام ولحن.

نحوه قرار گرفتن بدن و فیگور شما حتی روی حالت روحی شما اثر میذاره و بر عکس. حتی می تونید با نوع حالتی که به بدنتون میدید حالت روانی خودتون رو کنترل کنید.

به صورت خاموش و ناخودآگاه مهم هستن و اثرگذار. پس برای ایجاد ارتباط اولیه مناسب: لبخند، تماس چشمی و ریلکس بودن فراموش نشه!!!

اما مراقب باشین فریب زبان بدن رو نخورید چون ممکنه چند تفسیر از یک حالت خاص بشه کرد که قضات کامل نیاز به شواهد بیشتر خواهد داشت.

5 پسندیده

زبان بدن اطلاعات طبیعت هر شخصی را رو میکنه و البته اینم در نظر بگیرید با یه بار دیدن یک شخص نمیشه این کارو کرد و نباید بی پروا طرف مقابل رو روان شناسی کرد، چون اولا ؛ همه ما یه ضعف هایی داریم و ضعفهای دیگران به خودشون مربوطه مگر اینکه خودشون از ما کمک بخوان (البته اگر بلد باشیم) و اینکه یه حرفی که مخاطبش خود ما باشیم یا با ما در ارتباط باشه رو بخوایم بررسی کنیم.

1 پسندیده