از کجا بفهمم کسی که باهاش دوست هستم منو برای ازدواج دوست داره؟

مدتی هست از یک نفر خوشم اومده و او هم برخورد زننده ای نداشته
منتها من میترسم اون من رو برای ازدواج نخواد . از طرفی نمیخوام غرورم رو بشکنم ولی میدونم اونم دختر بدی نیست من دنبال یه نشانه ام چون میدونم دخترها در مورد دوست شدن مشکل ندارند ولی در مورد ازدواج ظاهرا سختگیری خاص خودشون رو دارند.
روش غیر مستقیم شما برای اینکه من پی ببرم قصد ازدواج با من رو داره یا نه چیه؟

2 Likes

خوب بنظر من اگه شما قصدتون ازدواجه باید همین اول تکلیفتونو با طرفتون مشخص کنین که اگه طرف قصدش ازدواج نیس و فردا روز خواست از شما جدا بشه شکست نخورین و عمرتونو به پاش هدر ندین
اگه من باشم رکو راست حرفمو میزنم

2 Likes

چرا غیرمستقیم؟
چرا مستقیم سوال نمی کنید؟
غرور رو کنار بذارید و از اول قصد و نیتتون رو شفاف توضیح بدید

4 Likes

اگه از مدتی که میشناسیدش بیش از حداقل یک سال میگذره و واقعا به تصمیم خودتون مطمئنید بهترین کار صحبت کردن به صورت واضح و شفاف اونم حضوری هستش

2 Likes

چون نمیخوام خاطره خوبش با پاسخ نه مستقیم برام از بین بره

اینم حرفیه ولی خب نمیشه تو همین قضیه غیر مستقیم یه جمله ای بگم؟

خیلی موقعیت استرس زایی هست
من هم انسانم و از طرد شدن میترسم .

1 Likes

@11141 منو ببخشید که رک میگم
اما اشرف مخلوقات خیلی خودخواهه، همه چیز رو باهم میخواد
ببینید تو جملاتتون چقدر از “من” استفاده کردید
گفتید که نمیخوام غرورم بشکنه
نمیخوام خاطره خوبش با نه گفتن از یادم بره
یه کم به پارتنرتون فکر کنید
شاید بهتون دل ببنده و بنا به دلایلی نتونه ازدواج کنه و از طرفی هم حرفهای غیرمستقیم شمارو متوجه نشه
چطوری میخواین از حرفهاتون حدس بزنه که شما اونو برای ازدواج میخواین!
و اینکه با نه شنیدن هیچکس نابود نشده

شاید حرفهام تند باشه، منو ببخشید🤷🏻‍♀️

2 Likes

متشکرم درست میگی .
ولی بیشتر به نوع جواب دادن طرف مقابل برمی گرده . بالاخره باید این ترس یا تکبر رو کنار گذاشت و گفت .

1 Likes

خیلی راه ها وجود داره مثل ترسیم آینده با سوالات هوشمندانه که ببینید توی اینده ای که واسش تعریف میکنید دوست داره باشه یا نه؟
ولی از اون نظر دختر هم واسه اینکه برداشت بدی نداشته باشید سعی میکنه جوری حرف بزنه که شما فکر نکنید داره بهتون فشار میاره واسه ازدواج
شما تفره میری اونم همینطور پس کامل به شانس واگذار کردید همه چیز رو
ولی اگه اینقدر صراحت داشته باشید که بهش بگید به نظرم میتونیم با هم خوشبخت شیم و ازش بخواید به این قضیه فکر کنه خیلی عالی میشه

1 Likes