از کجا بفهمم کسی که باهاش دوست هستم منو برای ازدواج دوست داره؟

اون تفاوت نمیتونه رفتار اشتباه و کلیشه ای و فرهنگی اشتباه رو توجیه کنه ممکنه من ده ها عادت داشته باشم که غلط هم باشن ولی چون بگم حالا همه عادت و کلیشه دارن پس این هم درسته که سنگ روی سنگ بند نمیشه اون موقع میشه تسلسلی از اشتباهات تقلیدی و ناقص!

1 پسندیده

اما دلیل هم نمیشه که به خاطر وجود اشتباهاتی کل ماهیت رو نقض کنیم و بگیم زن و مرد هیچ تفاوتی ندارن یا نباید داشته باشن

1 پسندیده

ماهیت تو همان جوهر تو است
و نه مرد یا زن بودن!
اینطور نیست🤔تا به حال به هنگام اندیشیدن و آگاهی به زن یا مرد بودن خودت فکر کردی ؟ روح جنسیت ندارد.
یک سری القائات سینه به سینه و با تکرار را در ذهن ها وارد کرده اند که مثلا مرد فلان است و زن فلان است و… و ظاهرا تحقیق سالمی در ارتباط با عدم تداخل اصالت با صفات ظاهری نکرده اند. در صورتی که این تفاوت کوچک در ظاهر دلیل تفاوت در روان آدمی نیست
و این برای به حاشیه بردن گوهر وجودی ماست.
« ای برادر تو همه اندیشه ای
ما بقی خود استخوان و ریشه ای»

1 پسندیده

اگر بخوایم اینجوری حساب کنیم انسان و گوسفند هم برابرند چون هر دو روح دارند
اگر قرار بر این بود که تفاوتی نباشه اصلا چرا نیاز بود که دو جنس وجود داشته باشه
همه تک جنسیتی بودیم
چیزی که بهش میگی ماهیت درواقع هویته که در هر موجود زنده ای متفاوته

1 پسندیده

اولا هر دو روح ندارند بعدش این مغز پیشرفته و تفکر ماست که به ما ارزش میده . روح چیزی نیست که بتونی اثباتش کنی یه چیز در نظام باور هست . قیاس گوسفند با انسان هم مع الفارق بود. ولی خجالت آور هم نیست من حتی با یک تک سلولی هم در وجود مشترکم و از این بابت شرمنده نیستم

ریزش قیمه ها در ماست ها
ما در انسان بودن دوطرف شکی نداریم ، منتها این دلیل بر بی تفاوتی دو طرف نیست
فقط هم فیزیکی فرق نداریم حتی رفتاری !
خانم ها در سن پایین تر بخاطر اینکه حتی بلوغشون زودتر اتفاق میوفته (همین یک تفاوت فیزیکی) خیلی چیزهارو زودتر از اقایون میفهمن ! و بعدا تفاوت در ظرافت خانم ها که اصلا جای بحث نداره ! چه در اندام چه در کارها
استثنا هم دارن هر دو طرف ولی قاعده کلی هست نه تام !

1 پسندیده

از نظر تو ریزش قیمه در ماست از نظر ما و اهل دل، حقیقت !
شما سرگرم کشمکش باشید تا ببینیم چی میشه .

بسیار سفر باید تا 20 کاراکتر پر شود

1 پسندیده

دلیل بیارید !
من دلیل اوردم شما هم باید دلیل بیارید
وگرنه مغلطه و بازی با کلمات کاری نداره !!
منم بلدم :
حقیقت شما دروغی برای ارام شدنه !

من دلیل آوردم دیگه وقتی خودت میخوای آزادی فکر رو به دلیل تفاوت ظاهری بگیری دیگه حرفی ندارم.

فرق فیزیک بخاطر اینه که نسل ادامه پیدا کنه . فرق رفتاری هم یا فرهنگیه یا عواملی که باعث جذب بیشتر جنس مخالف میشه.
من هم چنان بر سر تجرد اندیشه هستم . شما هم به سبک خودتون زندگی کنید.

مسائل مربوط به صفات ثانویه جنسی رو بله! ولی هنوز هم نوجوان هستند و نه تجربه زندگی کردن دارند و نه مغز اپدیت شده با مسائل گوناگون و قابلیت حل مسائل پیچیده.
پسر هم تقریبا یکی دو سال دیرتر به بلوغ می رسه ولی خب علائمش متفاوته ولی این شناخت بدن چه ربطی به خیلی چیزها داشت🤔
من بخوام زیاد توضیح بدم هم مثنوی هفتاد من کاغذ میشه و احتمالا نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

برو مثل یه مرد بزن پس کله اش بگو مرامتو عشقه شاید ازت خوشش اومد :grin: اتفاقات حاصله از برابریه بلاخره هلیا قمه میکشه اصغر ابرو برمیداره :laughing:

4 پسندیده

اتفاقا اگه برابری بشه اینجور نمایش های مسخره برای جلب توجه و وحشی گری به شدت کم میشه !
و یا طرفداران کمی خواهد داشت.
و این چیزی که میگی اتفاقات حاصل از برابری فعلا ایده آل ما هست و نه جامعه ی فعلی !

از نوع برخورد و رفتار خوب
مثلا از مسائل اخلاقی سئوال میکنه و اینکه بمن ابراز علاقه میکنه
و البته باید مطمئن شویم که اینگونه علاقمندی ها موقتی نیست
اینکه از کجا بفهمیم کسی که باهاش دوست هستیم برای ازدواج
دوست داره . یستگی به شخص و شخصیت طرف مقابل داره
البته از نظر من موقعیت اجتماعی خانواده و فرهنگی مهمه
قبل از هرگونه اقدامی نسبت به ازدواج باید معاشرت زیاد شود

1 پسندیده

خب برابری که میگین خودش اشکال داره ! عدالت همیشه به معنای مساوات نیست !
شخصا تحقیق کردم و اسلام خیلی به زن بها داده و کسی خبر نداره !
دوستانی که میگن زن در اسلام محدود هست و آزادی ندارد و غیره اصلا نمیدونن چی میگن !
پیشنهاد میکنم لااقل یه تحقیقی در این باره بکنید چون توی جامعه حقوق اسلامی زن رو پیدا نمیکنید

1 پسندیده

من راستش واقعا شگفت زده ام از آقايون اين دوره زمونه :thinking: ببخشيد صريح صحبت مي كنم…

شما وقتي الان نگران غرورت هستي اصلا چقد اين آدم رو دوست داري؟ زندگي خوب و موفق نياز به گذشت بي حدوحصر توسط هردوطرف داره وقتي شما از غرور صحبت مي كني مطمئني اونقد دوسش داري كه بتوني يك عمر باهاش زندگي كني؟ شما اگه بخواي مثلا شغلي رو كه واقعا دوست داري داشته باشي به غرورت فكر مي كني يا به دوست داشتنت؟

به نظرم لطفا خيلي بيشتر فكر كن :thinking: و به خودت فرصت بده

ضمنا مطرح كردن اين موضوع به نحو صريح و مديريت شده نشانه توانمندي يه آقاست از همين جا ميشه فهميد ايشون چقد بزرگ شده و مسلطه به زندگيش

3 پسندیده

اگر پسر و دختر در ایران داخل حباب کلیشه های جنسیتی نبودند بله این غرور من نابجا بود . ولی ریشه ها عمیقه

من فکر کنم بیشتر از غرور حس ناامیدی شنیدن نه هست. اینکه آدم به کسی فکر کنه و مطمئن نباشه که نظرش چیه یه موضوعه اینکه از طرفش نه بشنوه یه موضوع دیگه. اگه حرف نزنه تو یه برزخ میمونه ولی حرف بزنه یا بهشته یا جهنم. برای کسی که توی گوش نیست راحته بگه صریح حرفاتو بزن ولی کسی که حرف میزنه اون برایش راحت نیست.

اگر به نظر فرد مقابل نسبت به خودتون مطمئن هستید خیلی ریسک نداره به مرور مطرح کنید جوری که اگر جایی حس کردی زیاده رویه جلو نرید (از اصول ترمودینامیک برای واکنش های برگشتپذیر استفاده کنید). اگر هنوز نسبت به منظورشون به خودتون مطمئن نیستید کمی رابطه جدی تر ایجاد کنید بعد برید سراغ نسخه اول. البته کلن تمام این حرفای من اون لحظه که باید حرف بزنید یه چیز دیگه میشه نمیتونی خیلی برنامه ریزی کنی. زندگی ارسال و دریافت اطلاعات از محیط پیرامون هست. اگر دوستتون از شما خوششون بیاد شما یک ارسال داشته باشید ببینید بازخوردش چیه.
ولی متوجه هستم که چه فکر و خیالی دارید.

4 پسندیده

همش هم به نابرابری جنسیتی برنمیگرده، خانم ها و آقایون با هم متفاوت اند، در خانم ها حس دوست داشته شدن قوی تره. بنظرم اینکه شما مستقیما و بدون طفره رفتن باهاشون صحبت کنید خیلی بهتره چون این جسارت و قدرت شما رو نشون میده و برای خانم ها این مورد خیلی مهمه. خانم ها در رابطه بلاتکلیفی رو دوست ندارن و ممکن هست ایشون هم نسبت به شما همین حس رو داشته باشن (منظورم آینده مشترکه).
و بنظرم اینکه شما راجب این مسئله صحبت کنید هیچ خللی به غرور شما وارد نمیکنه چه ایشون با شما هم نظر باشن چه نباشن. بنظرم شما این مسئله رو یکم زیاد تو ذهنتون بزرگ کردین
امیدوارم بهترین اتفاق ممکن بیوفته براتون :slightly_smiling_face:

2 پسندیده

کسی که قصدش ازدواج نباشه، یک یا چند مورد از موارد زیر رو داره:
۱- نسبت به ازدواج دو دل هستش… در جواب شما ممکنه بگه: یه کم بهم وقت بده، فعلا مطمئن نیستم که این مورد جور در بیاد…
۲- یکی ممکنه قول ازدواج رو بده، ولی زمانش رو مشخص نکنه و طفره بره. اگه دیدید طرف دائماً زمان ازدواج رو به آینده ای نامعلوم موکول مب کنه، بدونید اهل این کار نیست و صرفاً داره از اعتماد شما سوء استفاده می کنه…
۳- اگه دوست پسرتون همیشه از بحث درباره‌ی ازدواج فرار می‌کنه و معتقده که سری رو که درد می‌کنه، دستمال نمی‌بندن ، و از دعوا کردن اجتناب می‌کنه و میگه حوصله‌ی جر و بحث رو ندارم این فرار از مشاجره اصلاً نشانه‌ی خوبی نیست.
۴- باعرض پوزش، اون پسری که تو دوران دوستی اصرار و پافشاری به رابطه جنسی بکنه، نمی تونه بدنبال ازدواج با شما باشه. این جناب صرفاً بدنبال لذت بردن و این مسائل هست که بی شک یه مدت بعد از برقراری رابطه، هرموقع حرف از ازدواج بشه، به بهانه های مختلف سعی می کنه ازتون دور بشه…!
۵- اصولا از پرداختن به بحث درمورد ازدواج خودداری می کنه، حتی ممکنه عصبانی بشه و کار به دعوا بکشه، گاهی ممکنه بحث رو بخواد عوض بکنه، گاهی ممکنه درمورد ازدواج نظر مثبتی نداشته باشه و براتون مصداق هایی از ازدواجهای ناموفق رو ذکر بکنه …
۶- سعی می کنه کسان دیگری از رابطه تون باخبر نشن. مثلاً خانواده خودش رو هیچ وقت نمیذاره از رابطه تون مطلع بشن. به شما هم به شدت سفارش می کنه که پای خانواده ت نیاد وسط و کسی از ماجرا چیزی ندونه.
۷- اگه درپاسخ اینکه کی میای خواستگاری سر دواند، آی باید اول پول دربیارم، کارم رو فلان بکنم و… تا بتونم یه زندگی ایده آل برات جور کنم، دوسال دیر ازدواج کردن، ولی تو رفاه بودن بهتره؟ یا اینکه از روز اول تو بدبختی و فلاکت بودن؟ ممکنه یه چنین پاسخ هایی رو بده، که اگه اینگونه بود، رهاش کنید بره و بهش بگید که زودتر اقدام کروه، بره هروقت تونست رفاه و آسایش تون رو تامین بکنه، اون وقت برگرده…!:wink:

البته مطلبی که بنده عرض کردم واسه تون، در حالتی بود که باعرض پوزش دچار یه اشتباه شده بودم و نمی دونم چطور شد فکر کردم شما دختر هستید، ولی بعد از ارسال پاسخم، کامنت های دوستان رو دیدم و متوجه اشتباهم شدم…، از این بابت شرمنده.

البته خواستم مطالب رو حذف بکنم ولی دلم نیومد بعد از اون همه زحمت واسه نوشتنش پاکش کنم. حالا ممکنه به درد خانم ها بخوره.

و اما به جز یکی دو مورد از موارد ذکرشده رو شما هم می تونید از دوست دخترتون تست بکنید، بی شک به جواب می رسونن شما رو.

بازم شرمنده

2 پسندیده