از ۶ تا ۱۶ تیر ۱۳۹۶، تو پادپُرس چه خبره؟

خواندن نوشته ۶ دقیقه وقت می‌برد و کمک می‌کند در جریان دو اتفاق‌ پیشِ رو باشی: «رقص با ایستایی‌ها» از ۶ تا ۹ تیر و «نوآ۰۰۶» از ۱۰ تا ۱۶ تیر.

رقص با ایستایی‌ها

دوستانی هستند که گاهی به پادپُرس سر می‌زنند و محتوای مطرح شده در آن را مطالعه می‌کنند، در عین حال به هر دلیلی، در بحث‌ها وارد نمی‌شوند و ترجیحشان این است که به عنوان شنونده باقی بمانند. اسمشون رو گذاشتیم «ایستایی‌ها»، تا بتونیم صداشون کنیم :wink:

ماجرای رقص با ایستایی‌ها

برای آن دسته از ایستایی‌ها که تجربه‌های قشنگی برای مطرح کردن دارند، ولی ابزار و یا حس محیط مانع به اشتراک گذاری آن می‌شود، برنامه ی سه روزه‌ای ترتیب دیدیم به اسم «رقص با ایستایی ها».

تو این برنامه، میخوایم همراهشون شیم چون با هم راحت‌تر می‌تونیم از پسِ ننوشتن، بربیایم.

راهنمای رقصیدن با ایستایی‌ها

اگه ایستایی هستی:

1. مطلب «چرا در پادپُرس می‌نویسم؟ - از زبان پادپُرسی‌ها» رو بخون.
  • مطلب «دافعه‌های پادپُرس - از زبان پادپُرسی‌ها» رو بخون.
  • و به هر شکلی که مایل بودی، آغاز کن به بازگو کردن مشکلاتی که برای طرح تجربه‌ت در پادپُرس به آن برخوردی.
    نگران نباش، هیچ اتفاق بدی برای شما یا برای اینجا نمیفته! این سه روز مخصوص شماس.

اگه اهل نوشتنی و پیش از این به راحتی در پادپُرس نوشتی:

1. مثل همیشه بنویس و کمکمون کن به ایستایی ها حس خوبِ نوشتن و راحتیش رو منتقل کنیم.

نوآ۰۰۶

نوآ زمان نزدیک شدن به راه‌حل‌هاست، برای یکی از موضوع‌های پادپُرس که مخاطب بیشتری دارد. نوآ۰۰۶، در تاریخ ۱۰ تا ۱۶ تیر به قصد همگرا کردن تجربه‌هامون در صنعت کتاب و کتابخونی برگزار میشه.

چه اتفاق‌هایی قراره در این زمان، تو پادپُرس بیفته؟
  • محتوای صفحه ی اصلی به محتوای راجع به کتاب اختصاص داده خواهد شد.
  • سایر بحث‌ها از طریق اتاق‌ مسئله‌ها قابل پیگیری هستند.
  • در این هفته چند آگاه‌سازی با هدف راهنمایی یا به روز نگه داشتن شما دریافت می‌کنی.
  • اگه خواستی، آگاه‌سازی ها رو از طریق تلگرام دریافت کنی به بات آگاه‌سازی پادپُرس مراجعه کن.
  • هشتگ‌های رویداد برای شبکه‌های اجتماعی: #نوآ۰۰۶، #کتاب_خونی، #چرا_کتاب، و #پادپرس.

راهنمای فعالیت در نوآ۰۰۶

1. مسئله‌ها و تجربه‌های موجود رو بخون، برای نوشتن تجربه‌های بیشتر الهام بخشت میشن.
  • اگه تجربه‌ای برات جالب بود، با دکمه ی «مفید» مشخصش کن، تا هم صاحب تجربه و هم دیگران از تجربه‌های بهتر باخبر شن.

• اگه تجربه‌ای در این زمینه داری و یا پرسش یا راه حلی راجع به مسئله‌‌ی مطرح شده به ذهنت میرسه در پاسخ به موضوع، مطرح کن.

• بسته به تجربه‌ت، هر مشکلی در رابطه با کتاب (مطالعه‌ش، نوشتنش، پیدا کردنش، انتشارش، فروشش، و …) برخوردی در قالب یه مسئله مطرح کن.

• مسئله‌ها و تجربه‌های خوب رو در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بذار تا افراد بیشتری در معرض محتوای خوب درباره‌ی کتاب قرار بگیرن و مشتاق یا کنجکاو شن به فکر در موردش.

6 پسندیده

تا الان در دو موضوع پاسخ نوشتم! ولی در هر دو پشیمون شدم از ارسالش. ترجیح میدادم میتونستم به خود فرد جواب دهم تا در معرض یک جمع. البته آدم خجالتی نیستم. ولی در ثبت حرفها و نظراتم کمی ایده‌آل‌گرا هستم، ضمن اینکه مطمئن نیستم اصلا نظرتم به درد کسی بخوره.

حتی همین الان هم در ارسال پاسخ به همین پست چیزی مانعم هست!

6 پسندیده

کاملا قابل درکه. این حس رو من هم گاهی دارم (به خصوص در مورد کتاب خواندن) و سعی می‌کنم باهاش مقابله کنم.

حتما به درد می‌خوره. خیلی از پادپرسی‌ها با دقت تمام نظرات را می‌خوانند.

البته این امکان هم وجود داره. می‌تونید به هر شخصی پیام خصوصی بفرستید.

5 پسندیده

من خودم از طریق دانشکده مدیریت شریف با پادپرس اشنا شدم و اولش تقریبا حسی مشابه داشتم :sweat_smile: یه جور ترس از اشتباه کردن.

ولی اتفاق خوبی که همون ابتدا افتاد دیدن یه پرسش راجع به رابطه استاد-دانشجو بود، چیزی که در همون زمان دغدغه ی ذهن خودم هم بود. و بدون فکر زیاد به سوال مطرح شده پاسخ دادم و بعدش نوشتن برام راحت و راحت تر شد.

7 پسندیده