چه چیزی شما رو از پادپرس دفع میکنه؟

یه سوال دیدم که پرسیده “چه انگیزه‌هایی شما را جذب پادپرس می‌کند؟” و میخوام جواب مقابلش رو بدونم.
چه چیزی شما رو از پادپرس دفع میکنه؟!
مثلا:
۱) برای خود من اسکرول کردن بی دلیل تو پادپرس خسته کننده س. سوالایی میبینم که به جنسشون علاقه ای ندارم.(نه اینکه جالب و جذاب نباشن… نه! ولی من علاقه ای ندارم.) مثلا سوال راجع به قانون اساسی، راجع به اینکه انسانها دارن محیط زیست رو داغون میکنن! در مصرف آب صرفه جویی کنیم و… سوالاتی که داریم روزانه راجع بهشون کلی گویی میکنیم.
کلی گویی هایی که تو پادپرس میشه من رو از پادپرس دفع میکنه. سوال جذابی هم تو اینجا هست. اما تو حوزه مورد علاقه من نیست.

14 پسندیده

سوال جالبیه و از این سوالای خلاف جریان :grin: که شخص من رو که لرزوند موقع باز کردنش :dizzy_face:

چیزایی که من رو از پادپرس دفع میکنه:

  • ذهن خاموش: روزایی هست که محیط پادپُرس فعال و پویاس، در حالی که ذهن خودم اون قدر پویا نیست. این جور وقتا از حس اینکه من هیچ حرف تازه ای همراه خودم ندارم سراغ موضوعا نمیرم و فقط از دور (صفحه اول) نگاشون میکنم. خنده دارش اینجاس که طبق تجربه، فهمیدم یه راه خروج از حالت راکد و ساکن، خوندن تجربه ها و زاویه دید بقیه س. ولی خب یه حسی مثل حس اون شاگرد تنبلا که تکلیفشون رو انجام ندادن دارم و در نتیجه سعی میکنم از رو دست کسی نگاه نکنم تا وقتی خودم هم حرف تازه ای داشته باشم.

  • عناوین کلی برا موضوع سوالای جذاب! ترجیح میدم از بیرون یه موضوع بفهمم تو موضوع قراره ذهنم با چی اغشته شه و به چی میخوام فکر کنم. ولی معمولا با عنوان سوالا نمیتونم این چیزا رو بفهمم. فکر کنم موتور جستجو هم مثل من به همین مشکل برمیخوره تو پیدا کردن سوالا!

5 پسندیده

من خودم چون ادم عجولی هستم هی دوست دارم ببینم ته بازی ایا به عمل می رسه یا نه. یعنی در زندگی واقعی تاثیر پادپرس رو دوست دارم ببینم زود :slight_smile:

و چیزی که مانع فعالیتم میشه :
گاهی یه موضوع هست که زیاد پاش صحبت شده و من فکر میکنم که بدون خوندن اونا شاید بهتر باشه چیزی ننویسم چون ممکنه تکراری باشه و زیادی مطلب و تنبلی هم مانع خوندن صحبتهای پای اون میشه و در میرم از اونجاها

یه حسی هم هی میاد سراغم، مرض “خب که چی” هی با خودم میگم خب که چی ؟ من بنویسم و موثر واقع نشه که چی؟ این هم مانع میشه که بنویسم. اما خب باز میگم ممکنه این جمع بالاخره جواب خب که چی ها رو بده یه روز، پس بهتره فعالیت کنیم

10 پسندیده

هیچ چیز :slightly_smiling_face:

3 پسندیده

تعداد کم کاربرهای پادپرس شاید یکی از دافعه‌هاش برای من باشه. به نظرم تنوع موضوعات یه مقدار کمه.

12 پسندیده

این مدل سوالا، سوالای خوبی هستن و باعث بهبود میشن و میشه نقاط ضعف رو به فرصت رشد تبدیل کرد.

گاهی که بحثا خیلی پراکنده است و جمع بندی خاصی براشون وجود نداره، خسته کننده می شه و من رو از پادپرس دفع می کنه.
تنوع محدود موضوعات هم که به نظر می رسه به دلیل هم قشر بودن تقریبی پادپرسی هاست، دفع کننده است.

6 پسندیده

یه مانع که باعث میشه نخوام و یا نتونم تو پادپرس چیزی بنویسم اینه که گاهی اوقات(جدیداً زیاد :persevere:) اصلاً چیزی نمیاد تو کلم واسه نوشتن. من آدم تجربه گراییم و از خوندن و شنیدن تجربه های بقیه هم خیلی خوشم میاد. سیستم پادپرس هم واسه من اینجوریه که اگه یه موضوع رو بخونم و راجع بهش یه تجربه داشته باشم سعی میکنم حتمن به اشتراک بذارمش. یا اینکه میرم سراغ اینکه تجربش کنم و بیام به اشتراک بذارمش.

ولی اونجایی دفع میشم که میام میخونم و میخونم، ولی میبینم هیچی نمیاد تو کلم واسه به اشتراک گذاری. مثلاً الان دو سه روزه که دارم به این پست سر میزنم و با خودم میگم چرا جوابی ازم در نمیاد؟
اینکه راجع به یه موضوعی حرفی واسه گفتن داری و میخوای چیزی بگی ولی از ذهنت چیزی تراوش نکنه خیلی منو اذیت میکنه!

6 پسندیده

اصرار بیش از حد بعضی کاربر ها به اینکه حتما و بدون شک اینی که الان هست غلطه و باید اصلاح بشه.
ینی گاهی یه سوال مطرح میشه که چران فلان چیز فلان جوره، یه نفر میاد طبق علم دانشگاهی جواب رو میده و میگه به این دلایل همینی که هست با همه مشکلاتش بهترین راه موجوده، ولی طرف باز اصرار داره که نه باید عوض بشه.
به نظر من اینجا هم مثل بقیه جاها مشکل این رو داره که در مورد چیزی که نمیدونیم نظر میدیم گاهی، حالا نظر دادیم اصرار دیگه چرا میکنیم به نظرمون؟

11 پسندیده

تجربه من می‌گه که یک اینرسی برای نظر گذاشتن و طرح مسئله در ابتدا هست و برای من این اینرسی به خاطر این بود که حس می‌کردم باید در مورد موضوع خیلی اطلاع داشته باشم و باید حتما تخصصی در مورد آن بنویسم اما بعد که با محیط آشنا شدم و چند نظر گذاشتم دیدم نه الزاما نباید خیلی تخصصی وارد بحث شد و می‌شود نظر شخصی خودمون رو بگذاریم و با همدیگه اون رو کامل کنیم.

6 پسندیده

من خودم یه دافعه ذاتی دارم نسبت به اجتماعات انسانی. هرچند اینجا کمتر حس میکنم این مطلب رو ولی میدونم که بالاخره این دافعه باعث میشه حضور در اجتماع رو بذارم کنار.
سئوال ذهنی من که بدبینانه هست اینه: وقتی جمعی از یه اجتماع بزرگتر انتخاب میشن، چه دلیلی داره متفاوت عمل کنن؟ به ویژه وقتی این جمع رشد میکنه، همون معضلات عملکردی اجتماع بیرونی رو به تدریج با خودش میاره. همیشه برام این سئوال بوده که آیا مکانیسمی برای مقابله با این روند وجود داره یا نه.

12 پسندیده

من ساختار قبلی پادپرس رو بیشتر دوست داشتم منظورم وقتی هست که عکس اولی که داخل هر موضوع قرار می گرفت توی صفحه ی اول نشون داده میشد.

چیزی هم که بعد از اون اتفاق افتاده اینه که آخرین فردی که پاسخ داده برای هر موضوعی داخل صفحه ی اول نمایش داده میشه. این در حالی هست که من هم اندیشی هایی که بعضی از پادپرسی ها مطرح می کنن رو بیشتر بهش علاقه دارم به همین خاطر اگه توی موضوعی این دسته نظر بیشتری مطرح کرده باشن من بیشتر بهش جلب می شم. پس ترجیح میدم که بدونم چه کسایی نظر دادن. مثلا یک سری از بچه ها توی شاخه انرژی پست هایی گذاشتن یا توی پست های انرژی نظراتی دادن که برای من جذاب بوده برای همین اگه جایی 2 تا از این دوستان نظر داده باشن متوجه میشم که شاید اون موضوع بتونه برای من هم جالب باشه.

نکته بعدی که فکر می کنم مشکل فردی هست و نه مشکل ساختار پادپرس اینه که متاسفانه من به مقدار زیادی خود سانسوری می کنم به خصوص زمانی که مسئله ای رو مطرح می کنم و پاسخی از جمع نمی گیرم.

این چیز هایی بود که بعد از خوندن این پست (حدود 1 ماه فکر کنم) به ذهنم رسیده بود و امروز تونستم مطرح کنم برای مورد آخر اگه کسی بتونه به من راهنمایی کنه خیلی خوشحال میشم.

خوب باشید.

7 پسندیده

پیشنهادم اینه که به جا خودسانسوری، از این فیدبکا استفاده کنی برا یادگیری. رفتار غالبی که در این جمع کوچک و در حال رشد هست «شنونده صادق» هست، و حتی اون :heart: که به اسم مفید پای موضوعا گذاشته میشه معنا داره. برا همین فضای خوبی برا یادگیری طرح کردن یه موضوعه‌.

مطمینم موضوع های حوزه انرژی رو هم میشه طوری مطرح کرد که توجه افراد رو به خودش جلب کنه، چون اکثرمون میدونیم مثلا انرژی رو داریم مفت مصرف میکنیم، یا … . صرفا یه ادم پیگیر و یادگیرنده لازم داره.

3 پسندیده

در مورد خودم نبود امكان استفاده اش در خارج از كشوره. اينكه بايد خيلي وقتها با استفاده از گوشيم متن بنويسم خيلي ازار دهنده است. چون باعث ميشه اشتباهات تايپيم زياد بشه.

2 پسندیده

ترافیک پایین کاربری و مشارکت تقریبا صفر درموضوعات تخصصی و دارای اولویت بالا

4 پسندیده

چرا؟ میشه بیشتر توضیح بدید.

یه جورایی بعضی از بحث ها باز میمونه. انگار دیگه کسی پیدا نمیشه نظر نزدیک به پاسخ رو بده. یه دلیلشم اینه که شاید خود مطرح کننده سوال چندان پیگیر نیست شایدم نباید الان از پادپرس چنین توقعی داشت.

من پادپرس رو دوست دارم ولی گاهی حس میکنم جنبه سرگرمی داره برام البته یه سرگرمی مفید :heart_eyes:و اگه برم سراغش فقط برای مطالعه سطحی رفتم چیزی که کسی گفت که وقت آزادش کمه وقتی پادپرس رو بهش معرفی کردم؛ گفت فانه(سرگرمیه) و ادامه داد برای دانستن هر پاسخی برو سراغ متخصص و اهل فن. و من دفاع کردم که بسیاری از ایده ها رو غیر متخصص ها برای متخصص ها می آفرینند خلاصه میترسم نکنه گاهی وقتی رو که تو پادپرس میگذرونم باید جای دیگه صرف میکردم.

7 پسندیده

:small_blue_diamond: پاسختون رو کامل خوندم و خیلی متشکر

:small_orange_diamond: من هم اولین بار که سایت پادپرس رو باز کردم واقعا نظرمو جلب کرد
یه سری اطلاعات از خودم میدم نه فقط برای اینکه بدونید چرا به پادپرس علاقه مند شدم
درحال حاضر شغل من ایده پردازی در زمینه بهبود فضای تکنولوژیک و ایجاد بازار در این زمینست
از طرفی کلا در زمینه ایده پردازی و پرورش ایده ها تا مرحله بازدهی هم داریم نظام سازمان یافته ای رو اگه خدا بخواد و دولت به اندازه کافی مشارکت کنه راه اندازی میکنیم
بخاطر همین موضوعات و وقتی داشتم دنبال سایت های جاب ایرانی میگشتم بعد از دیدن پادپرس دیدم که این سایت میتونه در آینده چقدر ارزش بستر اینترنت ایران رو افزایش بده و البته چقدر از حجم زمان صرف شده غیر مفید افراد در فضای آنلاین کم کنه و زمان مفید رو جایگزینش کنه ، در ضمن اصلا نباید فراموش کرد پادپرس میتونه تاثیر فرهنگی فوق العاده ای روی کاربر هاش بذاره… فرهنگ تغذیه ، آب ، آموزش ، ورزش و هزاران مورد دیگه

بخاطر همین موضوعات من واقعا از این سایت خوشم اومد و شب اول 4 سری ادامه دار برای این سایت آماده کردم تا بتونم در رشد هرچه سریعترش کمک کنم

ولی خب با اشتها کم کاربر ها در زمینه مشارکت در موارد اقتصادی ، سازماندهی و چند مورد دیگه خیلی کم بود.

من الان دارم افرادی رو دور و برم میبینم که بخاطر سیگنال گیری از افرادی مثل حسینی که پناهده خارج از کشور هستند دارن میگن این کشور فقط بدبختیه ، میخوان برن ، میخوان دولت عوض شه و چیز های احمقانه ای مثل اینها

ولی ما اینجا یک نفر صاکن خارج تو سایت داریم که خیلی جالب داره امکان مقایسه صحیح رو برامون فراهم میکنه و چندین بحث در این حوضه مثل غرب زدگی و…

واسه همین گفتم شاید جالب باشه که سایت رو به سمتی پیش ببریم((ببخشید که میگم ببریم ولی من این سایت رو به اندازه سایت های خودم دوست دارم و مال خودم میدونم))که بحث های اصلاح و تصحیح زیر ساخت های جامعه رو در همه زمینه ها از جمله فرهنگ ، توریست ، صنعت ،و… تغییر بده .
یجورای " هرکی میتونه بیاد و بهتر کنه ، استفاده میکنیم "
ولی خب جریان بحث ها کلا به سمتی میره که راهکار قطعی و کاملی واسه اجرا پیدا نمیکنه
من بهتون قول میدم اگر بحث های این سایت جهت مناسبی داشته باشه خیلی راحت میشه مسئولین کشور رو دعوت به اضافه شدن به این جریان کرد و پروفایل های مخصوص براشون در نظر گرفت تا بتونن از راهکار های ارائه شده استفاده کنن و نمودش رو هم در سیستم به اشتراک بذارن.
و جریانی صرفا در زمینه ساخت و بهبود تشکیل میشه.

شکایت من از این حیث بود و شاید خیلی خیلی کلی مطرحش کردم

در زمینه متخصص بودن دوستان این سایت شکی نیست
در این مورد هم من همیشه دنبال سایت های جالب تر هستم و 8 سالی هست که یجورایی عشایر نشینی تو سایت ها دارم و کوچ میکنم :joy:

6 پسندیده

در نهایت احترام به تیم محترم پادپرس و دوستان عزیز، سه نکته به ذهنم میرسه:

  1. برخی از پاسخهای طولانی دوستان با فونت و استایل یکنواختی نوشته شده و این باعث میشه که تا انتها نخونمشون. (گاهی اوقات فقط یک دسته بندی ساده میتونه مطلب رو قابل فهمتر کنه و خواننده رو با خودش تا آخر همراه کنه)

  2. برخی از سوالات یا مسایل مطرح شده عنوان شفاف و گویایی ندارند.

  3. شاید بد نباشه در زمینه های تخصصی همه ی دوستان اجازه ی پاسخگویی نداشته باشن. علاوه بر این اگه به خودمون این اجازه رو میدیم که پاسخ بدیم، برای احترام به حقوق دیگران (که باید وقت بذارن و مطالب ما رو بخونن) اگه در شرایطی هستیم که نمیتونیم با دقت پاسخ بنویسیم فقط یک درفت ذخیره کنیم.

7 پسندیده

در مورد نکته ۲ من این مشکل رو قبول دارم و اینکه مسیله رو درست مطرح کنم یک توانایی دونم که شک دارم داشته باشم. چه پیشنهادی براش دارین؟

3 پسندیده

در پاسخ به سوال شما، فکر میکنم یکی از مهارتهایی که مطمئنا لازم هست، تسلط کلامی باشه. باید این توانایی رو در خودمون تقویت کنیم تا بتونیم آنچه در ذهن داریم رو به درستی بیان کنیم و به دیگران انتقال بدیم.
اگر نگم بهترین پیشنهاد، قطعا یکی از بهترین جاهایی که میتوانیم در این مورد بیشتر مطالعه و تمرین کنیم سایت متمم ( محل توسعه مهارت های من) هست.

پ.ن : این پاسخ + از شاهین کلانتری در مسئله ی “تا حالا چه کارایی کردی که کمک کرده بهتر بنویسی؟” هم حاوی نکات قابل توجهی هست.
موفق باشید.

1 پسندیده

یه تمرین یا practice ساده اینه که بعد از اینکه مسئله‌تون رو نوشتید، یه بار با صدای بلند بخونیدش. کمک زیادی در بهتر مطرح شدن مسئله میکنه.

مثلا الان در همین کامنت ساده ای که مطرح کردید، به یه مسئله‌ی مهم اشاره کردید: «چه جوری یه مسئله رو درست مطرح کنم؟» ولی همین مسئله‌ی مهم، برای یه خواننده‌ی تیزبین ممکنه در پوشش بعضی ایرادهای نگارشی گم بشه.

3 پسندیده