انتظار شما از یک اپلیکیشن میسر یابی جز نقشه اصلی چیه؟

به نظرتون چه امکاناتی باید داشته باشه تا بتونه کاربردی تر باشه؟

چیزایی که به ذهن خودم میرسه،

• مبدا و مقصد رو وارد کنیم
  • مسیر کوتاه و میزان ایمن بودن مسیر های مختلف رو نشون بده
  • فقط یک نقشه خالی نباشه
  • امکان نمایش اطلاعات، که چه کسانی از مسیر مورد نظر تردد میکنند را داشته باشه
  • ؟

اپلیکیشن مسیریابی

دنباله‌ی موضوع ایده پردازی ایجاد نقشه برای پیاده راه ها
و مشکلات موجود در سر راه دوچرخه سواری چی هستن؟

2 پسندیده
  • میزان ترافیک روزانه و حتی لحظه ای اون مسیر رو بده.
  • نشون بده که مقصد از چه راه هایی دسترس پذیره (تاکسی، اتوبوس، پیاده روی و …).
  • برای هر مسیر پیشنهادی، زمان متوسط رسیدن به مقصد رو بده.
2 پسندیده

اینا رو هم داشته باشه
رستوران
پارک
دستشویییییی (اینو خیلی اپپ ها ندارن)
سینما
کافی شاپ
اماکن اداری
بانک ها
پمپ بنزین ها
شرکت های موضوعی (مثلا شرکت های تبلیغاتی رو سرچ کنی بیان . یا بزنی شرکت های صنایع چوبی بعد نشون بده)
کلا از شهر اسکن دیتا کنه و بصورت لایه لایه نشون بده
مثل نقشه های توپوگرافی که میشه زمین شناسی . مراتع . معادن. پوشش جنگلی و…

2 پسندیده

جزییاتی راجع به اینکه اگر این مسافت رو تو این مدت زمانی طی کنین اینقدر کالری میسوزونی واینقدر صرفه اقتصادی بدست آوردی
و شاید وضعیت آلودگی هوا. نه به صورت عدد بلکه یجوری که به منه بیسواد بفهمونه الان پیاده روی کنم خوبه یا بد.

2 پسندیده

آره این خیلی فکر خوبیه.
و میشه مثلا کالری های سوخته شده و صرفه جویی اقتصادی در طول یک هفته و یک ماه و … رو بهت نشون بده که انگیزه بگیری برای پیاده روی.

1 پسندیده
  • مغازه های هر مسیر رو بهم نشون بده.
    مثلا من میخوام برم ممهمونی و گل بخرم و میخوام از یه مسیر برم که توی راهم گل فروشی، اینجا کوتاهی مسیر برام مهم نیست و میخوام گل هم بخرم.
  • بشه توش با دوستامون یه گروه بزنیم که مشخص بشه که هرکسی کجاست روی نقشه تا بتونیم راحت همو پیدا کنیم و شاید حتی خود نقشه یه محل قرار برامون انتخاب کنه که به همه نزدیک باشه.(که البته فکر کنم که بعضی از نرم افزار ها اینو داره)
  • اگه نقشه ها و مسیر یاب ها بازیه دسته جمعی بهشون اضافه بشی فکر کنم خیلی بامزه بشه.
2 پسندیده
  • رتبه ی من در میزان پیاده روی نسبت به همه ی کاربرها رو نشون بده. (تغییر رتبه حس رقابت بهم میده.)
  • مسیرهایی که یک بار طی کردم رو با رنگ متفاوتی نشون بده تا بدونم که چه مساحتی از شهر رو تا به حال ندیدم.
  • به روز باشه و اتفاقات روز در اون نشون داده بشه و من رو نسبت به تغییر یا اضافه شدن مکان ها یا اتفاق های جدید در مسیرها باخبر کنه.
  • آموزشی باشه، مثلا در مورد مکان ها و نقاط مختلفی که ساده از کنارش عبور می کردم توضیحات جدید و آموزنده داشته باشه.
  • اتفاقات خاص و ویژه در مناسبت های خاص ارائه بده. مثلا نقاشی کشیدن زنده ی یک نقاش در یک نقطه ی شهر.
  • توی مسیر یک سری معما قرار بده و آخر مسیر ازم بخواد که جواب معما رو ارسال کنم و جایزه بگیرم.
  • طوری باشه که وقتی به نقطه ی دیدنی در مسیر می رسم بوق بزنه تا نیاز نباشه همیشه گوشی رو توی دستم بگیرم.
  • یک سری برنامه های جانبی پیاده روی داشته باشه مثلا کتاب صوتی، یا آموزش لغات جدید انگلیسی که در حین پیاده روی بشه ازشون استفاده کرد.
3 پسندیده