اگه به جای @yousef و @lolmol بودی، پادپُرس رو با چه عباراتی تبلیغ می‌کردی؟

دوستان عنوان برای کسانی که با گوگل ادوردز یا تبلیغات گوگلی آشنایی دارن، شفافه! میخوایم از خودتون برای جذب افرادی مثل خودتون کمک بگیریم. پیشنهادتون چه کلمات یا عباراتی هست؟ کلمه رو هم بگین، ما عبارتش رو میسازیم. مثلا شما بگین «کتاب» ما برای «کتاب خوب برای مطالعه» هدفگیری میکنیم.

برای کسانی که با تبلیغات کلمه‌ای گوگل آشنایی ندارن

میخوایم بعضی کلمات رو از گوگل بخریم، مثلا به گوگل پول بدیم تا اگه کسی عبارت «خرید کتاب» رو جستجو کرد، پادپرس رو به شکل تبلیغی که در تصویر زیر نشون داده شده در بالای لیست نشون بده. حالا خرید کتاب یه مثاله، چون عکسش تو وب بود.

سوالمون اینه که چه کلماتی مناسب هستن برای هزینه کردن برای جذب کاربر؟

مثلا اگه ما روی کلماتی مثل «کتاب» مانور بدیم، افرادی که اهل جستجو برای کتاب در وب هستن، به پادپرس برمیخورن. حالا اینا اگه کلیک کنن پادپرس رو ببینن، ایا مایل میشن عضوش شن؟ اگه عضو شدن، ایا کسانی هستن که بتونن در این شبکه فعالیت موثر داشته باشن؟ سوالا از این قراره … .

:raised_hand_with_fingers_splayed: راستی اگه دلت خواست میتونی به تاریخچه ی کلماتی که در طول روز جستجو کردی سر بزنی و با کمک جستجوهای خودت بهمون سرنخ بدی. نیازی نیست تمام جستجوت رو به ما بگی، کلماتی که فکر میکنی متناسبه رو پیشنهاد بده :wink:

image

دنباله‌ی موضوع چگونه پادپرس را بیشتر از گذشته در معرض دید آدم‌ها قرار دهیم؟

پ.ن. تا حالا خودم رو منشن نکرده بودم که کردم، ظاهرا دارم به ناصریسم دچار میشم :grin:

7 پسندیده

یوسف و لول مول در نظر بگیرید که حدود 400 هزار نفر مثل من تو کشور وجود دارند ،از الان گفته باشم افرادی مثل خودم و تو سایت تحمل نمی کنم ولی برای شروع کلماتی که این چند وقته تو گوگل سرچ کردم و براتون می نویسم :

خودکشی در ژاپن
خودکشی در آمریکا
قیمت لحظه ای بیت کویین
نیلوفر آبی
هلند
بیماری بولیمیا
متافیزیک
نشانه های عرق کردن
نوروفید بک
ازدواج سفید
ضرر های بارداری
روماتیسم قلبی
برنج کته
دریچه قلب
آلوپسی آره آتا
لیبرال دموکرات
اختلاف سنی بالا برای ازدواج
ویزا انگلیس
ویزا سوئد
ویزا هند
ویزا ژاپن
نقد کردن درامد ارزی
رباط صلیبی جلویی
اب انداختن زانو

7 پسندیده

کمی گیج شدم پس بلند فکر می‌کنم، یعنی اینجا فکرامو می‌نویسم: [1]

من: ارتباط تبلیغ پادپرس با کلماتی که من جستجو می‌کنم چیه؟
خودم: شاید یعنی اگه چیزی رو [2] سرچ کنی پادپرس بیاد سرِ لیست.

من: اون‌موقع چه‌جوری شکارم کنن؟
خودم: خب شاید پادپرس رو ببینی خودت گرفتارش شی [3]

من: آخه من از اینترنت پادپرسو ندیدم دوستم @najme بهم معرفیش کرد، تبلیغش کرد و لاله هم کم و بیش می‌شناختم.
خودم: پس چرا خودتو تو این بحث وارد کردی؟
من: واقعاً چرا؟
خودم: شاید چون اینجا خیلی آزاد و رهایی، حتی می‌تونی پراکنده بنویسی یه چی توش دربیاد.
من: این یه جور وهن پادپرس نیست؟
خودم: نه، چرا؟ اِ ! بذار بگردم از پراکنده‌گویی‌ها یه چی دربیارم:
پادپرس: جایی برای حرف زدن با خود یا شخصی شبیه خود
پادپرس: جایی برای آزادی ذهن‌هامون [4]
پادپرس: یعنی دیر و زود داره ولی سوخت‌سوز نداره [5] یعنی بالاخره یکی پیدا میشه جوابتو بده.

من: حق با توئه، اما قبول کن عنوان سوال بیشتر تو ذهن من موند و بقیه هم شاید اینجور باشن، پس بهتر نبود لاله عنوان رو دقیق‌تر بنویسه؟
خودم: حالا بذار بیاد ببینیم نظر خودش چیه.
من: فکر کنم تقریباً قانع شدم که باید لیست بدم.
خودم: تقریباً؟!
من: چی قطعیه؟
خودم: بی‌خیال، من تسلیم.
من: یک یک مساوی، بیا لیست بدیم:

1. لیست و آدرس دفاتر خدمات الکترونیک شهر

2. دفاتر خدمات الکترونیک شهر پنجشنبه باز است

3. پلیس + 10

4. نمایشگاه کتاب

5. Advanced Uninstaller PRO 12.25.0.103 + Portable…

6. آموزش حذف کامل نرم افزار از کامپیوتر

7. تفاوت احتمال تجربی و ریاضی

8. خرید اینترنتی بلیط نمایش موزیکال عروس مردگان

9. عروس مردگان

10. تغییر یا بازنشانی گذرواژه - رایانه - Gmail راهنما

11. مایونز- طرز تهیه آسان بهترین سس مایونزخانگی

12. رمان نوجوان - Ofogh Publications

13. معرفی رشته های تحصیلی شاخه کار دانش - ایران مشاوره

14. پورتال جامع سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور

15. دفتر تالیف کتب درسی

16. دستگاه موخوره گیر چیست

17. کارت سوخت

18. خرید کتاب خروس جنگی ~جری اسپینلی - نشر افق -

19. آثار فرهاد حسن زاده

20. هواشناسی تهران

21. Todoist: To-do lists for task management & errands

22. نوار، مرجع خرید و دانلود کتاب صوتی فارسی - نوار

23. چگونه یک جدول برنامه ریزی درسی درست کنیم ؟ - آپ…

24. پروفسور های هری پاتر

25. همزه و تنوین

26. باز کردن و بارگیری پیوست‌ها در Gmail - Android …

27. پیوست ایمیلم دیده می‌شود ولی باز نمی ‌شود

28. .bijannorouz

29. Setup Error The Language of this Installation P…

30. بيژن نوروز از علم نجوم در موسيقي ميگويد - مجله …

31. دانلود برنامه word برای کامپیوتر - دانلود رایگا…

32. طرز تهیه آرد سوخاری خانگی به چند روش | ستاره

33. برنامه پزشکان | درمانگاه فرهنگیان منطقه 2

34. فارسي كردن عدد در word 2013

35. درباره چکاد

36. اوریگامی روشنا: خانه

37. خانه دوچرخه - سامانه حمل و نقل عمومی شهر تهران

38. طرح ترافیک ۹۸

خودم: بسه دیگه.
من: آره خیلی خسته کنندست، دونه دونه کپی پیست کردن، یعنی راه دیگه‌ای نداشت؟
خودم: فکر نکنم چون لینک بودن، فقط مرتبشون کن.
من: باشه. گزینه لیست پادپرس عالیه.
خودم: و اینم بگیم که اینا از الان رو به عقب تا ۱۵ آوریله، یعنی ۲۵ روز.
من: پس بذار به ماهش کنیم.
خودم: باشه بجنب، دیگه حرفی نیست. تمام
من: تمام.
چند دیقه بعد . . .
تو صفحه فعالیتای من در گوگل کلی چیز دیگه هم هست که جستجو کردم باید در هر روز گزینه موارد دیگه رو هم میزدم، ولی خیلی وقت گیره.

1. دقت کنید اینم یه جور ناصریسمه، در واقع پادپرس می‌تونه بگه بیاید پادپرس بلند بلند با خودتون حرف نزنید با خودتون بنویسید. ↩︎

2. کلمه بلند یه جوریه انگار خارجیه، بلند؟! فارسیه دیگه، راستی اگه حافظم پاک شه چقدر فارسی یادگرفتن سخت میشه، بگذریم بریم سر اصل مطلب چون برگشتم اول پیام ذهنم رفت. ↩︎

3. فکر پراکنده: ببین مگه قرار نیست کارهایی برای این روزا انجام بدی، دوباره پادپرس بازیت گل کرده، یه سوال تو پادپرس میذاری، میای سر میزنی ببینی کی چی میگه، دوباره یه چی دیگه می‌بینی گیر میوفتی، جذابه دیگه، کارات چی میشه؟ زود باش، بنویس برو. آخه اینجا جذابتره، پس تو هم گرفتار شدی. آره ولی فرق من اینه که. . . . بسه برو بقیشو تو پیام اصلی بنویس، باشه. ↩︎

4. یادته اون جمله رو؟ تقریباً این بود: هیچ آزادی بالاتر از آزادی ذهن نیست! چقدر دوسش داشتم، اونموقع که مساله باز برتر بودم پادپرس زده بود زیر اسمم، این جمله از کیه؟ کاش از من بود، اگه از من بود چقدر با حال بودم، کی بودم یعنی الان؟ چیا حالیم بود که الان نیست؟ ولش کن برو سر اصل مطلب بعدشم، برو به کارات برس. بازم باشه.
    من: دیگه برم، خدا کنه نوشته‌هام مرتبط بوده باشه.
    خودم: خدا کنه؟ چه ربطی به خدا داره؟
    من: هیچی بابا، دست بردار.
    خودم: پس خدانگهدار، خدا رو شکر شارژ گوشی هم داره تموم میشه!
    من: خدا؟؟؟؟؟؟!!!
    :woozy_face: :face_with_head_bandage:
    خودم: لااقل از ناصر یادبگیر، چنتا از کلماتی که سرچ کردی رو بذار.
    من: از کجا معلوم منظور لاله همینه؟
    خودم: راستی؟ پس چرا میگه سوال واضحه؟
    من: شاید برای خودش واضح بوده.
    خودم: شاید فقط تو گیج شده باشی خب. تو که زیاد از پشت پرده اینترنت و سئو مئو سر در نمیاری، اونا که بلدن، گیج نمیشن.
    من: پس صبر می‌کنم.
    خودم: شاید باید قبل حرف زدن یا نوشتن بیشتر و دقیق‌تر بخونی، یعنی به جای بلند فکر کردن یواش فکر کنی.
    من: آره. از دفعه بعد :grimacing: ولی خدایی اینجوری متمرکزترم. دیگه ۶ درصد بیشتر نمونده.
    پادپرس: جایی برای تحلیل افکار و عمیق و دقیق فکر کردن
    من: یه چی بگم؟
    خودم: بگو، ۵ درصد!
    من: لاله گفته کلمه نه عبارت.
    خودم: خب، فرقی نداره، تو عبارت بده. وقتی تو متن مثال آورده یعنی میشه گفت @Naser_Eslami درست گرفته.
    من: آها، چقدر برای من طول کشید :no_mouth:
    شاید لاله باید بیشتر هوای امثال منو داشته باشه و مستقیم بگه چی می‌خواد.
    خودم: عجب!
    . . . چند دقیقه بعد، شارژ ۸ درصد ↩︎

5. شایدم داره، دیگه زیادی غلو نکن ↩︎

6 پسندیده

سوال تقریبا واضح بود ، البته اگر مثال داشت خیلی بهتر بود . به نظر من روی چندتا کلمه کلیدی کار بشه خوبه به طور مثال :
شغل ، رشته تحصیلی ، دانشگاه ، آینده کاری ، استارت آپ
مثلا خوده من با گوگل پادپرس و پیدا کردم و موضوع چیزی در مورد هدف و شغل و کار بود ،کلمات دقیق یادم نیست حالا سیستم سوال و جواب @yousef و @lolmol به نظرم به این صورت هست :
سوالات یوسف :
خیلی ساده و قابل فهم ، متن با عنوان می خونه . یعنی متن توضیح عنوان هست .
جواب های یوسف :
یا خداااا ،اینطوری نمیشه بذار برم یه چایی بریزم . دقیق بشینم پای جواب ببینم یوسف چی میگه. قیافه من : :face_with_monocle:
سوالات لاله :
فکر و ایده سوال تو ذهن لاله مثل یک گلوله کانوای پیچ در پیچه . خب لاله برای عنوان 5 سانت از این کانوا و جدا میکنه می چسبونه روی عنوان ، حالا ما باید با دیدن این 5 سانت از کانوا کل پیچیدگی و حجم کانوا و تشخیص بدیم . خب حالا می گیم عنوانه اشکال نداره ، برسیم به توضیح شاید درست بشه ، ای واای توضیح که بدتر از عنوان شد ، تازه توضیح سوال خودش 10 سانت از یک کانوای کاملا متفاوته دیگه است. (البته به میزان 80 درصد این جمله اغراق شده )

جواب های لاله :
ساده ، خوب قابل فهم.

ببخشید باز نمودار کشیدم ولی تقصیر @leilay بود. :grin:

5 پسندیده

بهتره از اعضا بخواید search history خودشون در گوگل رو انتقال بدن اینجا و از مجموعه ای که بدست میارید آنالیزی انجام بدید. از طرف دیگه میشه با سنجیدن نوع تیپ شخصیتی افرادی که در پادپرس هستند افرادی با همین مشخصات رو دعوت کرد و هدف گرفت تا بازدهی بالاتری داشته باشه. :thinking:

آخرین سرچ من گرفتن موجودی بانک ملت بوده :joy: خیلی مرتبطه با پادپرس واقعا

6 پسندیده

خب من الان توضیح جدید سوال و خوندم.

من اگر دانشجویی باشم که به رشته خودم شک داشته باشم و مثلا سرچ کنم تغییر رشته یا انصراف از دانشگاه ، اگر به سایت پادپرس برسم با اون پست فوق العاده اگر تو راهی که داری میری …
حتما تو سایت عضو میشم.
پس پیشنهاد می کنم ، پست های خیلی پر طرفدادر تو پادپرس مشخص بشه و از اون پست ها کلمات کلیدی درست کنیم.

4 پسندیده

این یعنی پادپرس مشتری مداره! :heart_eyes:

3 پسندیده

یکی از بهترین فروم هایی که به عمرم دیدم فروم فروشگاه لیون کامپیوتر هست .

به نظرم موفقیت این فروم 3 تا دلیل داشته :

1. مشخص بودن حوزه فعالیت فروم که باعث میشه هر سوال کامپیوتری رو سرچ بکنی این سایت بالا بیاد .

2. وجود کاربران متخصص و ارزش گذاری روی این افراد که همیشه فروم رو زنده نگه میداره . این مورد هم باعث میشه کاربرانی که دنبال پاسخ سوال خودشون هستن با لذت از فضا استفاده کنن هم کاربرانی که دنبال اوقات فراغت و کسب هوییت هستن با اشتیاق به سوالات پاسخ بدن .

3. مدیران این جامعه کاربری هرگز به خود جامعه به چشم یک بیزینس نگاه نکردن . بلکه همیشه هدفشون این بوده که از جامعه کاربری فروم برای جذب مخاطب به فروشگاه خودشون استفاده کنن و این نگاه همواره باعث میشد که تمرکز روی قشر خاصی از مردم باشه برای جذب مخاطب . مخاطبین این سایت یا خوره کامپیوتر هستن یا گیمر یا ماینر ارز دیجیتال یا میخوان خرید و فروش قطعه دسته 2 انجام بدن دونستن این موضوع خیلی کمک میکنه به انجام تبلیغات .

اگر بخوام پادپرس رو در نظر بگیرم تو مورد 2 به شدت موفق عمل کرده . افراد این جامعه هم با خود محیط صمیمی هستن و مهم تر از اون با همدیگه ارتباط خوبی دارن و رشد جامعه براشون مهمه منتها تنها نقدی که به جامعه پادپرس دارم اینه که همواره تعداد کسایی که مشتاق به جواب دادن هستن از تعداد کسایی که نیاز به مشاوره و پرسیدن سوال دارن خیلی بیشتر هست ! و این که تو پاسخ هایی که توسط کاربران نوشته میشه به ندرت به این توجه میشه که ممکنه شخص سومی از بیرون این سوال و جواب رو بخونه و بخواد ازش استفاده کنه . خصوصا تو مباحثی که در ایوان پاپرس راجع بهشون بحث میشه

از اونطرف به نظرم این که زمینه های فعالیت پادپرس و در نتیجه اون جامعه کاربری که قرار جذب این محیط بشن مشخص نیست ( عدم وجود مورد 1 ) و این که حس میکنم تمرکز خاصی برای جهت دهی به بحث های این جامعه وجود نداره ( مورد 2 ) باعث میشه که انتخاب کلمه کلیدی برای تبلیغات کار سختی باشه !
شاید بهتر باشه قبل از پاسخ به این سوال به سوالای زیر پاسخ بدیم تا بحث بهتر جهت بگیره ( شاید هم قبلا پاسخ داده شده باشه منتها من نتونستم پیداشون کنم) .

مخاطب های پادپرس دقیقا کیا هستن ؟ چرا اینجا میان ؟

پی نوشت :
تاریخچه جست و جوی خودم بیشتر سوال های برنامه نویسیم بود و تو یوتوب هم چند تا ودیو موسیقی و چند تا از تحلیل های آخرین قسمت بازی تاج و تخت رو نگاه کرده بودم :crazy_face: .

4 پسندیده

اتفاقا تحلیل فیلم نکته خوبیه. نکته جالب به نظرم اینه که ممکنه جانبی‌ترین سرچی که داشتین به عمق ذهنتون برگرده و همون کلید مناسبی باشه برای این بحث. مثلا در مورد @leilay جدا از لیستی که تهیه کرد، ذهنیاتی که گذاشته خیلی جذابیت داره!

3 پسندیده

سوال خیلی خوبی پرسیدی حسام :+1: ممنون.

مخاطب‌های پادپرس در درجه اول کسانی هستن که دوست دارن یاد بدن و یاد بگیرن. ولی نه از طریق کلاس‌های آموزشی، بلکه با به شکل خودآموز و با عزم و پیگیری خودشون. یه جورایی مهم‌ترین شاخصه‌شون اینه که محور فکرای این افراد خودشون هستن: «هدف من چیه؟» «سهم من چیه تو این اتفاق؟» «من چطور می‌تونم …؟»

به همین دلیل، مثلا پرسش «اگه تو راهی که میری ناراضی شدی، دور میزنی؟» شاید متناسب و جذاب باشه. چون این سوال دقیقا افرادی رو جذب میکنه که خودشون میخوان کنترل و مدیریت زندگی‌شون رو به عهده بگیرن و نمیخوان از زیر بار مسئولیت شونه خالی کنن.

3 پسندیده

بهتره “پرسش و پاسخ” را داخل ادز بزنید.
اینطوری هر کلمه ای را میتونه شامل بشه مثلا پرسش و پاسخ سئو

1 پسندیده

دقیقا نمی دونم و اگر بدونم عجیبه. مطمئنا شما هم نمیدونید. چون اگر بدونید خیلی عجیبه. حالا علت عجیب بودن کجاست؟! در رفتار ویزیتور هاست!
کسی که از گوگل وارد پادپرس میشه بخاطر پادپرس وارد نمیشه. بیا یه مثال بزنیم.
فکر کنید یک مشاور املاک در شهر بابلسر دارید و هزاران مشتری از کل ایران که دوست دارن در شمال ویلا، باغ یا … بخرند. بیشتر مشتری هایی که داشتم دنبال سئو کردن اسم مشاور املاک شون بودن! در حالیکه رفتار علاقه مندان به خرید ملک در گوگل کاملا فرق میکنه و بیشتر دنبال ملک هستند نه اسم مشاور املاک!!!‌ واضح تر بگم. کسی نمیاد مشاور املاک ایکس رو در گوگل سرچ کنه تا به ویلا در خزرشهر برسه.

برسیم سر اصل ماجرا و پادپرس خودمون!‌ باید کشف کنیم که مردم چه موضوعاتی رو به عنوان پرسش!!! بیشتر در گوگل سرچ میکنند! مطمئنا موضوعات متنوعی خواهد بود. از بیماری گرفته تا مشکلات حقوقی، طریقه عکس العمل به رفتار بچه ها، مشکلات نرم افزاری و … .

کاری که باید در پادپرس انجام بدیم اینه که؛ تولید محتواهای هدایت شده رو بهتر انجام بدین! سوالات پر تکرار و مشابه که شاید تعدادشون رو به ۱۰۰۰ تا هم نرسه دوباره در پادپرس مطرح کنید و …

2 پسندیده