اگه قرار بود یه موجود دیگه باشی چی بودی؟ چرا؟

من دوست داشتم اسب باشم؛ البته یه اسب سرکش😅

2 پسندیده

اسب … از هر زاویه که نگاه میکنم بهش دوسش دارم… از این انتخاباس که آدم حسودیش میشه چرا خودش انتخابش نکرده؟

سلام
اگر شما ذات و حقیقت هستی رو میدونستید متوجه میشدید که انسان تنها موجودی هست که توانایی انتخاب داره و چی از این بهتر که تو این دنیا ی بزرگ آزاد باشی…
انسان مقام بالایی داره که هرکس قادر به فهم اون باشه قطعا متوجه منظور من میشه

2 پسندیده

سلام…اجازه بدید با حرفتون موافق نباشم… البته با یه بخشیش…
با بقیش موافقم و به نظرم پاسختون زیبا بود

کنجکاو شدم …
دقیقا با چی موافق نیستید ؟

انسان تنها موجودی هست که توانایی انتخاب داره… خوب شاید به قول خودتون من قادر به فهمش نیستم و ممکنه برداشتم اشتباه بوده باشه
برداشت من این بود که نعمت عقل رو فقط برای انسان ها میدونید…که به نظرم اشتباهه… نمیشه که پرتقال رو با سیب مقایسه کرد… توانایی انتخاب برای هر موجود زنده ای میتونه باشه فقط بر اساس شرایط اون جاندار تغییر کنه… چون هرکدوم ساختار متفاوت دارن… اگه هر موجودی تنها با خودش مقایسه بشه بهتره…
باز هم میگم ممکنه من برداشتم غلط باشه و منظورتون این نبوده باشه … لطفا عذرخواهی من رو قبول کنید اگه ناراحتتون کردم

بزار باز تر بگم که متوجه بشید دنیا چطوره…

تمامی موجودات اعم از انسان و سایر حیوانات دارای شعوره (منظور خود آگاهی که من حضور دارم - دقیق تر یعنی دارای ضمیر وجودیت هستند ) مثلا گل یا سنگی که ما بعنوان یه موجود بی جان
میشناسیم تنها جان ندارند در حالی که هرکدوم دارای شعور هستند اما به نسبت نوع موجود بودنشون این شعور سقف بندی داره مثلا یه گل به طور غریزی موظف به \خش بوی خوبه و جدای از اون زیبا هم هست. اما انسان آفریده شده تا آزاد باشه(البته به لحاظ عمل - نمیخوام بحث جبر و اختیار رو باز کنم چون بحث مفصلی داره و البته شیرین و شگفت انگیز که قدرت خدا رو نشون میده) از اون مهمتر اینکه روحی که در جسم اسیره با اعمال خوب سبک بشه و بالا بره.

بحث زیاده اما متاسفانه اندکی کم از انسان ها بدنیال حقیقت هستند و یا وقتی حقیقت رو میشنون به نحوی خودشون رو گول میزنن و نمیخوان قبولش کنن :slight_smile: .

2 پسندیده

چه عمیق و سخت :slightly_smiling_face:
مرسی الان متوجه شدم ممنون واقعا :yellow_heart:

1 پسندیده

من خیلی چیزا دوست دارم باشم… مثلا یه درخت بیدمجنون کنار رودخونه…یه گل آبی رنگ کوچولو… یه سنجاب با یه بلوط گوشه ی لپش… شایدم یه گنجشک…

باز هم انسان رو انتخاب مي كردم به خاطر توانمنديش در رويارويي با چالش ها

اما اگر مجبور بودم موجود ديگه اي باشم اول عقاب به خاطر ابهت و وقارش دوم گنجشك به خاطر معصوم ، شيطون و وروجك بودنش سوم سنجاب به خاطر زيبايي ظاهريش

1 پسندیده