اینستاگرام آری پادپرس نه؟

چرا بیشتر کاربران فضاهای مجازی تمایل بیشتری به گذراندن وقت برای مطالعه یا بررسی مطالب فکاهی دارند؟

آیا سطح کاربری پادپرس می تواند دلیلی برای عدم استقبال همه سطوح فرهنگی مردم باشد؟

آیا نیاز است که همه سطوح فرهنگی در پادپرس باشند؟

آیا گذراندن وقت در اکسپلور اینستاگرام را وقت تلف کردن میدانید؟

7 پسندیده

خیلی دوست دارم نظر سایرین رو هم در این باره بدونم. نظر شخصی خودم:

• اینستاگرام داره مدل دیگه ای از نیاز رو در افراد رفع میکنه، و مقایسه اینستا و پادپرس رو خیلی مقایسه‌ی مناسبی نمیدونم. مثلا خودم از اینستا برای پیدا کردن حرکت‌های ورزشی کمک میگیرم و این رو اگه اینستا نباشه باید تو یوتیوب پیش ببرم. در یه سطح دیگه اینستا میتونه به رفع حس فضولی در زندگی بعضی افراد کمکم کنه.

در پاسخ به سوال مهم بعدی:

بیشتر مشکلات تجربه کاربری هست که باعث میشه همه سطحی جذب نشه. این‌ها رو در تلاشیم تا حد خوبی مرتفع کنیم. هر چی بیشتر صدای ذهن پادپرسی‌ها و مخصوصا پادپُرسی‌های تازه وارد که هنوز به فضا عادت نکردن رو دریافت کنیم بیشتر میشه تجربه رو به حالت انسانی و انسان-دوست نزدیک کرد.

نمونه‌هایی از تعاملات مناسب برای تجربه کاربری: گفتگوهای چه سئوالی در هنگام ورود به پادپُرس برای شما وجود داشت؟ و یا پادپُرس چطور می‌تونه به مخاطبان جدیدش حس خلاقیت و اثربخشی بده؟

5 پسندیده

چه جالب!
دقیقا ۳۰ دقیقه پش داشتم به همین موضوع فکر میکردم.
من میانبر پادپرس رو توی صفحه اول تبلت قرار دادم. به همین خاطر پادپرس مثل اپلیکیشن موبایل باز میشه.

این کار رو در اصل مرورگر کروم انجام میده. فایرفاکس رو نمیدونم البته.
ولی یک کمبود حس میکردم. اینکه اپ اینستاگرام، نوتیفیکیشن میفرسته و برای من جذابه، مثل وقتی کامنتی به صفحه مورد علاقه ام میفرستم و منتظر جوابم. امروز فکر میکردم که اگر پادپرس چنین کاری میکرد یا اون عدد کوچولو کنار نشانش در صفحه موبایل میومد (مثل واتسپ یا اینستاگرام و…) خیلی جذاب میشد.

7 پسندیده

من تجربه ی استفاده از فیسبوک و اینستاگرام رو به عنوان شبکه های اجتماعی همه گیر داشتم.
به جرات میتونم بگم کلی از تاثیرات مثبت تو زندگیم و علاقه مندی هام از فیسبوک و محتوای غنی شده ش شکل گرفت. چیزی که اصلا در اینستاگرام برام اتفاق نیفتاد. درسته که برخی واقعا استفاده های خوبی از اینستا میکنن و مطالب ارزشمندی رو به اشتراک میگذارن ولی غالبا اینستا رو یه شبکه پر زرق و برق و رنگ و لعاب دیدم که فقط دنبال جلب توجهه… خیلی کمتر محتوای واقعا ارزشمند اونجا میدیدم و البته خب اونجا یک شبکه مبتنی بر عکسه! نه شبکه مبتنی بر دانش! پس خیلی هم نمیشه ازش انتظار داشت.

به شخصه از هیچکدوم استفاده نمیکنم و دوسشون ندارم دیگه. یجایی از خودم پرسیدم بالا پایین کردن تصویرای رنگی و متفاوت از زندگیای بقیه چقدر تو زندگیم اثر داره؟ و جوابی براش نداشتم. یک شبکه ی فان تبدیل شده بود به یک عادت! و عادتای ما زندگی ما رو میسازه!
الان آگاهانه انتخاب میکنم که پادپرس عادتم باشه چون بین اونهمه سوالای زیاد و بعضی وقت ها کم ستاره! که ربات جان بازیابی میکنه؛ هرروز یه چیزی هست که یاد بگیرم یا یه چیزی هست که بهش فکر نکردم یا دوست دارم بدونم بقیه درباره ش چی فکر میکنن. اینجا درباره ادما فکر میکنم . درباره سبک زندگیشون. نحوه فکر کردنشون. تحلیل کردنشون.

چیزی که توی اینستاگرام ممکن بود فقط به مارک دوربینشون و جنس لباساشون و مکانای عکاسیشون ختم شه!

طرفدارتم پادپرس از اون مدلای پر و پا قرصش. :wink:

10 پسندیده

این به نحوی استایل اجتماعی آمریکایی رو القا میکنه، شبکه‌ای مبتنی بر سلبریتی، عکس و اثرگذاری به سبک بیزنسی. قرار هم نیست دانش جایی در جمع شدن آدمها داشته باشه، هرچند به نظرم خوبیهای غیرمستقیمی داره.

قیاس بین پادپُرس با اینستا کمی غیرمنصفانه به نظر میاد چون به هرحال اینستا یک غول شبکه‌های اجتماعیه و صرفا با تعداد مخاطبهایی که داره، بدون کار خاصی میتونه هر شبکه دیگه‌ای رو خرد کنه. ولی تفاوت مسیر خیلی مهمه، تفاوتی که میتونه افراد رو از انتخاب کردن منصرف کنه. یعنی هر شبکه‌ای خصوصیات خودش رو داره و به قول لاله، از هر کدوم استفاده‌های خاصی میشه کرد.

حتی بیشتر، من در مورد خودِ دو سال قبلم، اطلاعاتی میتونم از پادپُرس پیدا کنم :sweat_smile:

6 پسندیده

اول چند تا نکته بگم بعدش نظر خودم رو میگم و دلیلش :thinking:

قیاس دوری به نظر من که کاربر پادپرسم (و از قضا ته نرم افزارها رو در میارم :sweat_smile:) نمیرسه مخاطب باید قیاس کنه نه سازنده :sweat_smile::thinking::heart:

هیچکس صحبتی راجع به اکسپلور اینستاگرام نکرد.
من حس مثبتی ندارم متاسفانه بهش :thinking:

خب هدف از سوال چند تا موضوع بود
یکی اینکه ببینیم تا چه حد قابل مقایسه هستند که دیدیم از نظر دوستان و خود من براشون ارزش بالاتری داره و میدونیم همه اینجوری نیستن و میدونیم که همه داریم تلاش میکنیم برای همه در دسترس باشه و این عالیه!

از طرفی متوجه میشیم که افراد با هر سابقه فعالیتی در هر فضای مجازی، وقتی که وارد پادپرس میشن از پادپرس بدشون نمیاد پس این یعنی براشون جدیده و تکراری در فضاهای مجازیشون نیست. پادپرس هم که فضای گفتمان و سوال و جوابه. پس بجای عکس گرفتن در اینستاگرام، پست گذاشتن در فیس بوک و یا گشتن کانال های تلگرام اینجا سوال و جواب میفرستیم :thinking:

جذاب تر از اونیه که فکر میکنید :clap:
@yousef @lolmol

من اینستاگرام دارم، واتس اپ دارم، تلگرام دارم، وایبر، اسکایپ و و و …
چون پیگیرم و اگر کسی قرار باشه از تکنولوژی سر در بیاره منم :thinking: تلاشمو میکنم حداقل :joy:
اما با تمام این وجود فعالیتم بیشتر به پادپرس و تلگرام محدود میشه. یعنی برای من رقیب تلگرامه توی استفاده شدن

حالا اگه مینوشتم تلگرام آری پادپرس نه چه جواب هایی داده میشد؟

4 پسندیده

من اینقدر بدشو گفتم :face_with_monocle:
اکسپلور چی هست؟ فکر کنم اصلا نمیدونستم چیه پس😁

2 پسندیده

هر دو به مخاطب اطلاعات ارائه میکنند و از این جهت فعالیت همسو دارن

این موضوع باعث میشه بتونیم مدل های رفتاری رو در اونها بررسی کنیم و برای الگو سازی ها استفاده کنیم

یه مثال(خیلی روش فکر نکردم. فکر کنید شاید مورد بهتری دستگیرتون شد. منم فکر میکنم)
اینستاگرام اکسپلور داره
وقتی اخرین تصاویر دنبال شونده هاتو مرورکردی و استوری و دایرکتی هم نبود دیگه چی کار میکنی در اینستاگرام؟ قطعا اکسپلور
اونجا بدون محدودیت محتوا میبینی
ممکنه دلت بخواد با یکی از اون پست ها یه تعاملی داشته باشی
ممکنه چیزی ببینی که باعث بشه پست بذاری
در اون صفحه چیدمان و نوع محتوایی که نمایش داده میشه کاملا مهندسی شدست و همین تا حدود زیادی دلیل اعتیاد به اینستاگرام هست.

پادپرس؟ وقتی پرسش هاتونو چک کردین،پیام ها و سوالات مورد نظر و اخیر
بعدش چی کار میکنید؟ بعدش باید هی اسکرول کنید بیایید پایین و دنبال یک محتوای همخوان با مود اون لحظتون باشید
این بد هست؟ نه
میتونه بهتر بشه؟ شاید
نمیشه به یک سرویس خلاقتر به ارائه محتوا فکر کرد؟ (نه اینکه پادپرس خلاق نباشه)

ساده تر
درحال حاضر وقتی میخوایی یک کاری انجام بدی میایی پادپرس
ولی وقتی میخوایی یه کاری واسه انجام پیدا کنی میری اینستاگرام

البته اینکه در سوال اینستاگرام ذکر شده خودش خیلی ماجراس. جوامع مجازی با محتوای غنیتر از اینستاگرام کم نیست
مثلا فیسبوک

پینترست هم یک جامعه مجازی مبتنی بر عکس هست. اما چقدر شبیه اینستاگرامه ؟

در ضمن من بشخصه اینجا رو یک انجمن گفت و گو میدونم(فروم) و احساس میکنم شاید نباید در نوع جوامع مجازی برسیش کنیم

5 پسندیده

2 پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شد: برای مستندسازی تجربه هاتون از چه ابزاری استفاده میکنین؟