با ۲۶۰ میلیارد تومان پولتان چه می‌کنید؟

فرض کنید ۲۶۰ میلیارد تومان سرمایه دارید، به این سه سوال پاسخ دهید و اگر مایل بودید با ما هم به اشتراک بگذارید:

• در طول یک روزتان به چه کارهایی مشغول هستید؟
  • این پول را چگونه خرج می کنید؟
  • این سرمایه را چگونه زیاد می کنید؟

5 پسندیده

ایجاد کارگاه های تولید
خانه های بزرگ
کشاورزی پیشرفته

1 پسندیده

ایجاد کارخانه بزرگ تولیدی دستگاههای صنعتی .
ایجاد سالن های بزرگ اموزشی جهت ایجاد اشتغال و اشتغال زایی
ایجاد مؤسسه خیریه جهت کمک به خانواده های نیازمند تا شکل گیری
شغل سرپرست خانوار
جمع اوری معتادین از سطح شهر و درمان انها و بکارگیری انها در جهت
مشاغل .
خانه : برای اموزش درس زندگی زوجها . اموزش خانه داری . همسرداری
رفتار صحیح با کودکان . تربیت صحیح کودکان .
ایجاد زمین بازی برای ورزش همگانی
ایجاد سالن ورزشی
فی واقع همه این مدارد بعنوان مدرسه نوین نواوری بحساب میان
نام این مدرسه خانواده بزرگ : مدرسه منو تو . ما .

1 پسندیده

این پاسخ چه ارزشی به خود شما و یا فضای وب فارسی اضافه میکند؟

شما با ارزش کنونی پولی که در دست دارید آشنایید؟ قیمت یک آجر را میدانید؟ تا به حال پایتان را از خانه بیرون گذاشته اید؟ لطفا فقط برای یکی از این موارد که ذکر کردید صورت هزینه را ذکر کنید.

2 پسندیده

گفتید با 260 میلیارد تومان چکار میکنید ؟
ادر سال گذشته دلار بسمت 20 تومان صعود کرد که پیش بینی ها بیشتر به 25 تومان بود
ولی من چون اعتقاد داشتم که دلار بسمت نزولی برمیگرده چیزی نخریدم ولی خیلی ها
وسیله زیر پایشان را فروختند حتی خونه خود را فروختند و با عجله دلار خریدند . تو بنگاه
املاک گفتم تا چند روز دیگه دلار میاد پایین . همه بهم خندیدند بنگاه را ترک کردم بخونه
رفتم . همسرم اومد خونه بمن گفت : دلار مرتب داره میره بالا تو تو بنگاه گفتی میاد پایین
چیزی نگفتم . چند روز بعد بنگاه بسته بود سوپرمارکتی سرکوچه بمن گفت اقا فاضلی
پیش بینی ات درست بود . ابزار فروشی سرکوچه بهم گفت : بنظر شما الان برم جنس بخرم
بهش گفتم اگه داری مسخره میکنی جوابتو نمیدم . با صدای رسا بهم گفت : مرد حسابی
دارم بهت احترام میزارم میدونم چند روز پیش تو بنگاه چی گفتی برای همینه که امروز نیامدند
خیلی ها که دلار خریدند متضرر شدند . بهش گفتم پس تا چند روز دیگه هم صبر کن .
دلار رسید به 16 تومان بهش گفتم حالا برو بخر .
من یسال ونیم تو شهرداری کار مند بودم .
بهمن سال گذشته یک خونه حوالی جنوب شرق تهران 92 متری با مغازه با تمامی امکانات 135 خریدم .

1 پسندیده

نیازی نیست به وب فارسی چیزی اضافه کنه نظر شخصیم رو گفتم و متخصص نیستم و اگر همینقدر پول دستم باشه همینکار رو میکنم

3 پسندیده

بستگی داره چه محصولی مورد نظر باشه !!!
اگه سود فراوان مد نظر باشه.دلالی
اگه سود معمولی مد نظر باشه .خرید ملک

این نشاندهنده نیت خیر شماست ولی تجربه نشان داده که اگر با مراکز قدرت زد و بند نداشته باشی از کرده خود پشیمان خواهید شد.

اگر خدای نکرده این پول دست من بیاد از آنجا که نباید همه تخم مرغها را در یک سبد قرار داد مقداری در بساز و بفروشی مقداری در دلالی و یه مقدار جزیی برای دل خودم

2 پسندیده

یک کارخانه به وسعت 300 متر مربع طول با بلوکهای سیمانی همراه با
ستون قوطی 14 برای یک سالن 500 متری
یک ساختمان اداری 300 متر مربع 3 طبقه دارای 9 اتاق
همراه با پارکینگ و انباری

البته پیشینه و تاریخچه اهمیت زیادی داره و اینکه من چطور این پول رو بدست آوردم و چه ارتباطات و چه مهارتهایی دارم. ولی در حال حاضر و فرض کنیم برحسب شانس به دستم رسیده:

• ۴۰-۵۰ درصد رو تبدیل به کالایی مثل طلا میکنم تا ارزشش حفظ بشه.

• ۲۰ درصد رو میزارم روی ساخت و ساز. تجربه‌ای که از نزدیک داشتم اینه که با دقت در انتخاب محل و پیگیری میتونه تا درصد خوبی سود به همراه داشته باشه. البته پول بیشتر، ریسک رو بالا میبره بخصوص اینکه اقتصاد در رکود به سر میبره.

• ۱۰ درصد رو به کاری مثل پادپرس اختصاص میدم. کاری که منفعت اولویت اولم نیست ولی اثر اجتماعی بالایی داره، بویژه اینکه این اثر و منفعت اجتماعی به کسانی میرسه که از نظر خودم ارزشمند هستن. این سرمایه‌گذاری تا حدی پرریسک به نوعی خرج برای خودم و حس خودم هم به حساب میاد.

• ۱۰ درصد رو هم وارد کار پرریسکی مثل بورس میکنم که حس هیجان و خطرپذیری بسیار بالایی داره. البته ترجیح میدم در اینکار روی یک حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کنم و با تقسیم سود مناسب همراه اون باشم.

• ۱۰ درصد رو هم به خودم و زندگی در سطح بالا اختصاص میدم. جای خوب، تفریح خوب و بقیه‌ی لذتهای زندگی.

با این توصیفها عملا برنامه روزانه رو به دو قسمت تقسیم میکنم: بخشی در حد ۵۰ درصد برای رسیدگی به امور مختلف و ۵۰ درصد برای خودم، دوستان و خانواده. البته هر روز الزاما به این دقت تقسیم نمیشه ولی متوسط رو سعی میکنم نگه دارم.

6 پسندیده

من معمولاً در پاسخ به این نوع سوالات میگم:
اول باید اون پول در حسابم باشه بعد در موردش فکر می‌کنم :sweat_smile:

اگه قرار باشه در ذهنمون چنین تصوری داشته باشیم، خب گزینه‌های زیادی میشه اسم آورد. اما در دنیای واقعی و زمانی که این پول واقعاً در حسابمون باشه احتمالاً قضیه متفاوت میشه.
خیلی‌ها چنین پولی رو دارن و حتی بیشتر. اما باید ببینیم اونا چیکاره بودن (همون پیشینه و تاریخچه‌ای که یوسف بهش اشاره کرد)

مثلاً
اونی که تولیدکننده بوده، قطعاً در حوزۀ تولید و صنعت کارش رو گسترش میده و صد البته سبدهای معمول دیگه رو هم در کنارش قرار میده. مثل خرید طلا و زمین و ورود به بورس و …

اونی که کشاورز بوده و هزاران هکتار زمین داره (یا بهش ارث رسیده) احتمالاً همین راه رو ادامه میده

یا اونی که هتلدار بوده و چند نسل در همین حوزه سابقه داشته

یا از همه مهم‌تر: اگه این پول دست آقازاده‌ها باشه!!! که تکلیفش مشخصه (فقط خرج میشه)

بنابراین کشاورزی که شب میخوابه و فرداش 260 میلیارد تومن از آسمون براش میفته اگه بخواد وارد حوزۀ تولید بشه، جواب خوبی نخواهد گرفت

چند موردی رو در زندگیم از نزدیک دیدم البته نه در حد 260 میلیارد!
هتداری که ناگهان پول کلانی بهش رسید و وارد صنعت شد و بعد از چندسال با خاک یکسان شد! چرا که مرد صنعت نبود.

بر همین اساس اعتقاد دارم قبل از هرچیزی باید ببینیم اون شخص (که پول بهش میرسه) چیکاره بوده و در چه حوزه‌ای تبحر داره.

اینو واقعاً قبول دارم.

10 درصد واسه تفریحات؟! یه خورده ظلم به خودت نیست؟! :grin: حالا الزاماً منظورم کیفیت زندگی امثال دن بیلزریان نیست! ولی خداوکیلی 10درصد خیلی کمه ها. کسی که 260 میلیارد داره بیشتر از اینها به خودش میرسه :upside_down_face:

5 پسندیده

به نظرم هوشمندانه خرج کنی کافیه. یه نکته هم هست که کمی قناعت باعث میشه که خودکنترلی هم افزایش پیدا کنه :grin: مثلا خونه بزرگ یا تجملاتی خیلی فایده خاصی نداره ولی با دقت روی کیفیت امکانات خونه متوسط پول خرج کنی، میشه بیشتر لذت برد! حالا اگه پول داشتی، بگو تا راهنمایی کنم :grin:

۲۶۰ میلیارد پول زیادی هست ولی نه اونقدر که ماورایی خرج کنی، این رو هم در نظر بگیر که به دلار ۱۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ چیزی در حدود ۱۶-۱۷ میلیون دلاره که ثروت متوسطی در دنیای پولدارها به حساب میاد!

2 پسندیده

بهتره که یه صندوق راه بندازم به مردم وام بدم بدون سود
البته از روی سپرده های خودشون و پول من فقط یه پشتوانه باشه واسشون
بهتره کمک کنم که مردم این روزها رو یکم بهتر بگذرونن
روزهام رو هم کار میکنم توی صندوق خودم البته بماند که واسه خودم کلی هم سفر میرم

2 پسندیده

اگه واقعا این مقدار پول دست من باشه اول از همه میرم یه خونه ویلایی بزرگ حیاط دار توی تهران میخرم و کلی گلکاری میکنم توش چون عاشقشم.بعد یه بخشی از پولم رو سرمایه گذاری میکنم و میرم آپارتمان های زیاد و مغازه های جای خوب خریداری میکنم و اجاره میدم که از این راه هم ارزش سرمایه ام حفظ بشه هم منبع درآمد دایم داشته باشم.یه ماشین خیلی خوب و زیبا و با امنیت بالا میگیرم .یه کسب و کار یا خودم راه اندازی میکنم یا اسپانسرش میشم .
.بعد میرم با خانواده ام توی کانادا همه مون ،یعنی من میبرمشون اونجا تا با هم زندگی کنیم . و خودم هم بیشتر اوقات رو توی حیاط میگذرونم و به گل و گیاها میرسم و استراحت میکنم و مابقیش هم دوست دارم برم همه جای دنیارو ببینم

یادش بخیر :joy:
الان فکر کنم متوسط هم حساب نشه به دلار!

1 پسندیده

میخواستم بگم پولاتونو چنج کنین به یه کشور دیگه برین و اونجا منطقه تفریحی باز کنین
اما وقتی تقسیم بر 30 بشه
میشه 8 میلیارد و این وحشتناکه :expressionless:

کشاورزی تو خیلی از جاهای ایران دیگه جواب نمیده
آب و هوا تغییر کرده
صادرات هم که…

5 میلیارد نگه میداشتم بقیه اش رو خودم حضوری میدادم به خوانده هایی که فقیر هستند

2 پسندیده

8.5 میلیارد میشد که آدم کلاهشو مینداخت هوا
۸.۵ میلیون میشه😶
خودمم باورم نمیشدش انقدر پول ایران بی ارزش بشه😔

1 پسندیده

بسیار عالی