برای ایجاد کتاب فروشی در قزوین چقدر سرمایه لازمه؟

با سلام خدمت دوستان. بنده در زمینه کتاب فروشی علاقه مند به فعالیت و سرمایه گذاری هستم خودم هم علاقه زیادی به مطالعه و کتاب خواندن دارم برای ایجاد یک کتابفروشی کوچک در شهر قزوین و در کنارش فروش اینترنتی چه مقدار سرمایه لازم است و چه شرایطی باید فراهم باشد؟

مرتبط با موضوع‌های:

2 پسندیده

سلام

اول باید بگم که برای راه اندازی مغازه مناسب کتاب فروشی توی قزوین رقبای سختی توی شهر وجود دارن
مغازه حداقل 20 متر فکر میکنم نیاز باشه که میانگین میگیریم ماهی 3 میلیون اجاره اش باشه (بیشتره به نظرم)
دکور مغازه و چیدمان داخلی هم هزینه بر هست عددی که به ذهنم میاد 40 الی 50 میلیون هست (لپتاپ ذغالی الان 10 تومنه)
و در نهایت خرید کتاب‌ها که اصل هزینه اینجا صرف میشه شما 5 هزار جلد کتاب بریزی تو مغازه و هر جلد رو 20 هزار تومن هم حساب کنیم میشه 100 میلیون پول کتاب (خیییلی کم حساب کردما)

یعنی با یه حساب سرانگشتی نصف شبی شما 150 میلیون باید برای حداقل ها خرج کنی تازه مغازه فیزیکی بزنی!

برای فعالیت توی فضای مجازی ماهیانه 2 الی 3 تومن هزینه تولید محتوا و نگهداری پیج و کانال و ادمین و ایناست ممکنه بگی خودم انجام میدم اما باید بگم که شما خودت هم بلاخره میخوای پول دربیاری پس خودت هم هزینه هستی در نهایت

برای فعالیت مجازی مسئله فقط پول نیست
زمان هم پارامتر مهمیه چون کسب درآمد از فروش آنلاین معمولا به کندی اتفاق میوفته اما وقتی که شروع بشه و ادامه دار بشه میتونه از فروش فیزیکی هم جلو بزنه

حالا پیشنهاد من

به جای اینکه توی عصر اینترنت به فروش فیزیکی یه محصول فیزیکی فکر کنی به فروش آنلاین یه محصول آنلاین شایدم فیزیکی فکر کن

مثلا همین کتاب رو میتونی pdf بفروشی اشتراک بفروشی خلاصه بفروشی پادکست بفروشی و و و هزار راه دیگه برای فروشش هست حتی خود کتاب فیزیکی رو هم آنلاین بفروشی خیلی کم هزینه تر، بهینه تر و سودآورتر از فروش فیزیکیه (اونم توی قزوین)

اگه دنبال این هستی که یه کاری رو راه بندازی توی قزوین میتونم تجربیاتم رو باهات به اشتراک بذارم همشهری :wink:

2 پسندیده

کتاب های رایگان پی دی اف البته نسبتا زیاده
و تعداد کمی ش پولیه همون کتب کاغذی رو بصورت آنلاین اگر بفروشه به نظرم بهتره

1 پسندیده