برای یه نامه‌ی انگلیسی با چندین مخاطب، چه طور نامه رو شروع میکنین؟

معمولا مخاطب قرار دادن افراد به اسم در نامه، مودبانه‌تر هست، در ضمن اینکه حس تعامل مستقیم هم میده و پیام رو از حالت بدون مخاطب (غیرمستقیم) و یا منفعل در میاره.

ولی حالا اگه چند مخاطب در نامه وجود داشته باشه چی کار میکنین؟

مثلا Sarah, Houchang, Ali, Siyavash, Soheil, Mehrdad.

اگه از این تعداد مخاطبین چندتاشون جز میزبان ها باشن چی؟ یعنی مثلا تیم خودمون هم در مخاطبین نامه cc شدن (مثلا Soheil و Sara)، یه تعداد مخاطب اصلی هم در نامه هست. ادب و تعارف حکم میکنه همه جز مخاطبین باشن، ولی عملکرد بهتر میگه که خوب تیم خودمون که کسانی هستن که پیام داره از سمتشون فرستاده میشه.

از لحاظ حرفه‌ای رسمش چی هست؟

4 پسندیده

اگر درست متوجه شده باشم، این چند تا اسم همه با یه هدف مشترک در این گروه قرار می گیرن.
مثلا اگه همه شرکت کننده در یک برنامه باشن می تونیم بگیم Dear participants of the bla bla summer school , و خب میزبان ها در کپی قرار می گیرن برای مطلع بودن. یا مثلا Dear subscribers of the channel, و غیره.
اگر جو صمیمی تره، Dear all منظورش از all همه گروهه.

اگر قصد داشته باشین که حتما اسم ها رو بگین، به نظرم می شه برای این تعداد محدود دقیقا به همین شکل نوشت. یعنی Dear Sarah, Houchang, Ali, Siyavash, Soheil and Mehrdad

به نظر من خطاب نامه فقط به کسانی هست که حرفی به اونا می خواید بزنید. افراد تیم فقط برای مطلع بودن در کپی قرار می گیرن و فکر می کنم نیازی نیست در خطاب نامه باشن. من زیاد دیدم در نامه نگاری های حرفه ای که میزبان ها فقط در کپی قرار می گیرند.

5 پسندیده

اگر نامه رسمی هست و تعداد خیلی زیاد نیستند بهتره اسم ها در هدر قرار بگیره اما اگر تعداد زیاده میتونید در carbon copy یا همون cc قرار بدین، حتا خوبه که در ابتدای نامه با خطاب قرار دادن افراد شروع کنید (salutation).
اگر خیلی رسمی نیست و‌حالت دوستانه داره از dear استفاده نکنید. و همیشه افراد رو با اسم کوچک مخاطب قرار بدین.

5 پسندیده

علاوه بر چیزهائی که @Touraj1157 و @Ghazaleh، گفتن، مثل ارجاع در مقاله برخورد کنید. اگر 2-3 نفر هستن اسم بزارید، اگر بیشتر، گروه. معمولا در عنوان هم مخاطب اصلی بهتره بیاد. میتونید اشاره ای به مخاطبهای فرعی داشته باشید. اگر یه نفر سینیور هست، بهتر اسم اون بیاد حتما.

4 پسندیده

نامه نگاری رسمی به شکل انگلیسی دقیقا این شکلیه:

همیشه افراد رو به اسم کوچک صدا می زنیم.
افرادی که در CC قرار می گیرند فقط جهت اطلاع نامه رو براشون فرستادیم و اگر مخاطب نامه هستند باید در لیست دریافت کننده ها باشند.
معمولا به دو شکل نامه رو برای چند نفر می فرستند:
Dear All رو میتونید مخاطب قرار بدید.

image

image

یا می تونید دونه دونه برای مخاطب هاتون بنویسید:

image

image

4 پسندیده