بنظرتون علت خلقت جن چی میتونه باشه؟!

بنظرتون میتونیم بگیم جن همون موجودات فضایی هستن که بین ما زندگی میکنن؟!

9 پسندیده

از آنجا که خالق هستی در تمام اجزای هستی هنر را در حد کمال بکار برده و آنقدر بیکران خلق کرده که هیچگاه عقل بشر به کنه آن و همچنین به علت آن پی نخواهد برد ولی با مرور آنچه قابل مشاهده است اندکی مسائل برایمان روشن میشود.مثلابا مشاهده میوه های موجود که بعضی حبه ای بطور آشکار مثل انواع انگور(که هرکدام با دیگری چه در رنگ وچه در طعم متفاوتند)و بعضی حبه بطور پنهان مثل انار.بعضی حبه ای منسجم مثل انواع توت و…به نظر میرسد برای موجوداتی مثل انسان هم تنوعی اینگونه موجود باشدو موجوداتی مثل انسان ولی بطور نا مرئی موجود باشد مخصوصا که در بعضی ادیان هم تایید شده

1 پسندیده

با عرض احترام متقابل.با مرور آنچه قابل مشاهده است اندکی از مسائل برایمان روشن میشود این دیدگاه من است که فردی با علم ناچیز ولی با پیش زمینه دینی با کمی علاقه به مفاخر فرهنگی مثل عطار و خیام هستم شاید از نظر فردی با سلایق متفاوت موضوع طور دیگری قابل تفسیر باشد.

هرگز دل من ز علم محروم نشد/کم ماند ز اسرار که معلوم نشد
هفتاد و دو سال فکر کردم شب و روز/معلومم شد که هیچ معلوم نشد(حکیم عمر خیام)

3 پسندیده

از کجا مطمئن باشیم که جن خلق شده؟

2 پسندیده

من دو تا نکته پیش میاد برام که قبل از هر چیزی میخوام مطرح کنم، امیدوارم نویسنده جوابی داشته باشه.

• قطعا نگاهی به قوانین سایت کردید و میدونید مباحث مربوط به مسائل مذهبی ممنوع هست به دلایلی بسیار منطقی. فکر زیادی نمیخواد تا بفهمید این مسئله کاملا به مسائل مذهبی مربوط میشه و به طور غیر مستقیم دارید قوانین رو دور میزنید در حالی که به وضوح میدونید که کسی نمیتونه جواب معقولی بهتون بده. این رفتار یا از سر نا آگاهی هست، که میتونه تصحیح بشه یا به طور آگاهانه دارید این اختلال رو ایجاد میکنید. جوابی که دادید در

نشون میده آگاهانه این کار رو انجام میدید. دلیل این کار چیه؟

• نکته عجیب دیگه دسته بندی مسئله هست. جدا از مسئله اول، چرا فکر میکنید این سئوال به علوم پایه مربوط هست؟
4 پسندیده

@Shayan_Z

لطفا پاسخگو باشید.

ممنون از نکاتیکه ذکر کردید
منتهی تلاش من این بود که بتونم برای این موضوع در ذهن خودم توجیه علمی پیدا کنم و برای حل این مسئله احساس کردم شاید دوستان نکته ای در ذهن داشته باشند تا بتونن کمکی کنن

علت دسته بندی علوم پایه این بود که دسته بندی دقیقتری نتونستم پیدا کنم برای همین علوم پایه که میتونه دسته بندی کلی برای این موضوعات باشه انتخاب کردم

2 پسندیده

وجود این دغدغه ها کاملا قابل درک هست. ولی بیان این مسائل در محیطی که ساختار عمومی داره، چالشهای خودش رو به همراه داره.
قطعا میتونید در مورد چرائیِ منع این بحثها با تیم صحبت کنید (من در جایگاهی نیستم که از دلیلهای اصلی اطلاع داشته باشم). ولی قطعا این به معنی عدم وجود یا بی اهمیت بودن این چالشهای ذهنی نیست. بیشتر به معنی خطرات بحث ناقص روی این مسائل برای محیط و افراد هست.

یه نکته ای که میشه بهش اشاره کرد، تفاوت محیطهای عمومی و محیطهای تخصصی و لزوم حفظ مرز بین این محیط ها هست که ما در ایران اصلا رعایت این مسئله برامون جا نیوفتاده. در محیطهای عمومی بحثهای دانشگاهی و تخصصی میکنیم و در محیطهای دانشگاهی بحثهای عمومی. در محیطهائی هستند که چه به طور مجازی و چه به طور حقیقی (متخصصین حوزه ی مربوط به این بحث)، که میتونید خیلی راحت این بحث رو انجام بدید.

اگر بحث اولیه میخواد بشه روی موضوعی و نمیدونید کجا مطرح کنید،
شاید یه راه حل اینه که بزارید ایوان ولی بهتر اینکه از آدمهائی که باتجربه هستن و باهاشون راحتید، به طور مستقیم و ساده بپرسید و راهنمائی بخواید. فکر نکنم اینجا کسی از پرسش و کمک به یادگیری فراری باشه!

یه نکته رو باید تاکید کنم که هدف این نقدها فراری دادن شما یا هر شخص دیگه ای نیست . بیشتر سعی در یادآوری کمینه هائی هست که باید رعایت کنیم تا محیط ضربه نخوره. قطعا با کمی پیگیری و پرورش سئوالاتی که در ذهن دارید میتونید به بهبود محیط و رشد بقیه کمک کنید.

1 پسندیده

من فیلم alians رو ندیدم، کمی از شواهدی که در این مستند برای حضور موجودات فرازمینی ارائه دادن، توضیح بدین. کمک میکنه منظورتون رو بهتر متوجه شیم.

جن طبق تعاریف دینی موجوداتی هستن که به حواس عادی قابل درک و تشخیص نیستن. و نمیشه انتظار داشت انسانها بتونن درباره ش نظر بدن.

2 پسندیده

من در پاسخ به این سوال یک سوال دیگر مطرح می کنم
انسان چرا خلق شده است؟ :thinking:
خواهشا با دیدگاه مذهبی پاسخ ندهید :ok_hand:

3 پسندیده

آنچه قابل اثبات است وجود نیرو های ماورای انسان است که بارها اندازه گیری و درک شده
از طرف دیگر ساده لوحی خواهد بود اگر فرض کنیم تمام موجودات فعال در جهان باید از جنس ما باشند
موجودات فراانسانی با نام های مختلفی شناخته میشوند که ساده ترین و رایج ترین این نام ها در بین ما " جن " هست
موارد استفاده و امکان برقراری ارتباط با این موجودات هرگونه ادعایی در خصوص عدم وجودشون رو رد میکنه

آنچه مشخص است وجود گونه ای فراتر از بعد فیزیک است که درک آن براحتی برای انسان مادی امکان پذیر نیست
این موجودات در ادیان مختلف به صورت های مختلف ولی با ویژگی های مشابه شرح داده شده اند

انسان هنوز از خلقت خود بواسطه یک موجود فراتر مطمئن نیست
اگر منظور از خلق شدن ، ساختن انسان یا جن است شاید در طول عمر ما هیچگاه نتوان از آن مطمئن شد
و اگر منظور از خلق شده ( مقایر با مفهوم اصلی کلمه ) صرفا وجود داشتن این موجودات باشد که بحث کمی متفاوت است

مدرسه باب لارسون
این مدرسه دانش آموزانی برایجن گیری و خروج ارواح شیطانی از بدن انسان نیز تربیت کرده که مشاهدات حاکی از موثر بودن فعالیت این افراد و خروج نیرو هایی ناشناخته از بدن بیمار بوده

بحثیست طولانی
با احترام کامل به مدیران و مسئولین پادپرس

با وجود اینکه طبق نظر شخصی خودم این بحث صرفا مربوط به مذهب نبوده و ریشه های علمی داشته و در حال گسترش در بستر علمیست اما آنچه مشخص است بیجواب بودن این سوال و ایجاد یک ماز بی انتها در صورت مطرح شدن است که میتواند ذهن مخاطب را بر اساس ویژگی های فکری و شخصیتی همان فرد در مسیری خاص و متفاوت از دیگر افراد قرار دهد و با توجه به ایجاد معضلات فکری نه برای فرد نا آگاه و نه برای جامعه درگیر خوشایند نخواهد بود

متن درج شده در موضوع این سوال مشخصا برای بی جواب ماندن طرح شده

مشخصا موجودی که علت و دلیل بودن یا خلق شدن خودرا نمیداند نمیتواند در خصوص دیگر موجودات صحبتی کند
بخصوص موجوداتی که حتی از دیدن آنها عاجز هستیم

از طرف دیگر

مشروح سوال با موضوع درج شده کاملا متفاوت است

نظر شخصی
بنظر من ذهن مطرح کننده این سوال صرفا به دنبال مطرح کردن یک پرسش در شکل سخت و بحث برانگیز آن بوده که باعث شده موضوع و متن سوال دو جریان کاملا متفاوت باشند

4 پسندیده

بسیار غمگینم که هنوز بسیاری بجای واژه ی پیدایش حیات از واژه ی خلقت یا آفرینش استفاده میکنند که بصورت پیشفرض یک آفریدگار در دل خودش داره!

2 پسندیده

لازم بذکر هست که در حال حاضر اکثریت(نتنها در ایران بلکه در جهان) معتقد بر آفرینش هستند و این موضوع محدود به قشر خاصی نیست
از طرف دیگه هردو گروه صرفا بر اساس باور های ذهن خودشون هست که از بین این دو کلمه و جزئیاتش انتخاب میکنند و هیچکونه سند علمی بر صحت هیچکدوم از اونها وجود نداره

3 پسندیده

موضوع بحث از سوال اصلی فاصله گرفت و به نظرم منجر به سوال تازه ای شد. خیلی خوبه که توی پادپرس هرکسی با هر سلیقه ای و هر باوری بتونه با حفظ حرمت ها و رعایت ادب و نزاکت، عقیده و نظر خودش رو بیان کنه و همینطور هم هست. ما یک جامعه متمدن رو درون یک جامعه عقب افتاده ( از زمان ) تشکیل دادیم تا اصل جامعه رو موشکافی کنیم و به نظرم کار خیلی خوب و مفیدیه و انقدر خوبه که به نظرم اگر ۸۰ میلیون پاسخ متفاوت هم داشته باشیم باید پذیرای نظر همه باشیم.
حالا یک سوال جدید مطرح میکنم ( البته خودم میسازمش اما اینجا هم مینویسم چون از همین پاسخ ها سوال استخراج شد)

جامعه سکولار یا مذهبی؟ کدام را انتخاب میکنید و چرا؟
اینجا میتوانید به این سوال پاسخ بدهید

1 پسندیده

چقد خوبه ادم بتونه تو اين بحث ها شركت كنه

:wink:

من هميشه عاشق افسانه ها بودم
هميشه دوست داشتم افسانه ها رو باور كنم
واسه همين هميشه خوشحالم كه موجودات افسانه اي ترسناك يا به دردبخوري مثل اجنه وجود دارن
وقتي توي قران به صراحت در مورد وجودش صحبت شده، خوب منم به وجودشون شك نميكنم
داستان هاي زيادي از همنشيتي اجنه با انسان شنيدم و خيلي ها هستن كه ادعا ميكنن به لطف اجنه خيلي موفقيت ها رو كسب ميكنن

4 پسندیده

فکر میکنم بهتر باشه کتب مرجع علمی تون رو عوض کنین!

به نظریه تکامل معتقدید؟چی ازش میدونید؟

علم درباره مادیات صحبت میکنه و توانایی بررسی مسائل غیر مادی رو نداره برای مثال علم چطور میتونه اعمال مورتاض(ز) ها رو توضیح بده؟
اینجا منطق شما باید پاسخ بده آیا همه چیز میتونه به صورت خود به خود به وجود اومده باشه؟