بهترین روش برنامه‌ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

من می‌خواهم زبان انگلیسی را از مبتدی تا پیشرفته به صورت خودآموز یاد بگیرم. هدفم یک برنامه‌ی بلند مدت چند ساله است که هم بتونم مطالبی که در مقالات یا سایت‌های خبری در حوزه‌ی هوش مصنوعی و یا تکنولوژی می‌ذارن را بفهمم و هم بتونم به افراد انگلیسی زبان ایمیل بزنم یا گفتگو کنم. همچنین می‌خوام ویدئوها یا درس‌هایی که درسایت‌های مثل کورسرا یا لیندا و غیره به زبان انگلیسی وجود داره را متوجه بشم.

از کجا شروع کنم؟

• نمی‌دونم برای یادگیری زبان انگلیسی از کجا شروع کنم. از کتاب، فیلم یا روش‌های دیگه؟
  • به ویژه برای من که می‌خواهم در حوزه‌ی کامپیوتر کار کنم آیا خوندن مقالات، خبرها یا مجلات تکنولوژی (برای کسی که هیچ پیش زمینه‌ای از زبان انگلیسی نمی‌دونه) را پیشنهاد می‌کنید؟ اگر بله ممکنه چند تا مجله یا سایت خوب که متن ساده و مبتدی برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشه بهم معرفی کنید؟

لطفا این ویدئو رو هم ببینید و بگید که آیا برای یادگیری زبان انگلیسی مفید هست یا نه؟

4 پسندیده

این ویدیویی که گذاشتی عالیه.
فقط در نظر بگیر این ویدیو برای افرادی هست که می خوان وارد جامعه بشن برای همین خیلی کاربردیه
این یک مجموعه 80 قسمتی هست از مبتدی تا پیشرفته. از گرامر تا تلفظ و …
فقط اتمام این دوره ها 6 ماه طول می کشه.(من دو بار تمامش کردم)
هر کلاسی 1 ساعت طول می کشه. رسما انگار رفتی انگلیس و در یک کلاس شرکت کردی. حتی 3 تا دانشجو هم درون کلاس هست که با معلم همکاری می کنند.

تجربه ای که دارم بهم میگه تا چند درس رو میری جلو و بعد ولش می کنی. این کار و نکن. کامل تا آخر برو حتی اگر 1 سال طول بکشه.

لینک دانلود 80 قسمت

3 پسندیده

من قبلا هم این ویدئو رو چند جلسه ای باهاش پیش رفتم مثلا تا 5 ویدئو ی اول رو دیدم همون طوری که گفتید بعدش ول کردم نمیدونم مشکل از کجاست و چطوری میتونم ادامه بدهم .

و یه سوال دیگه به نظرتون این ویدئو ی که گذاشتم خوبه یا کتاب ریدینگ inside reding intro ویرایش دومشیعنی این https://elt.oup.com/student/insidereading/?cc=ru&selLanguage=ru

و اینکه اگر ممکنه بهم بگید چطوری باید برنامه ریزی کنم تا بهتر بتونم از این ویدئو نهایت استفاده رو بکنم تا هم زود خسته نشم و هم بعد از مدتی ولش نکنم و غیره .

نکته ی دیگه اینکه من علاوه بر این ویدئوها گاهگاهی هم میخوام خبرهای تکنولوژی یا درمورد برنامه نویسی پایتون هم بخونم

خب چون نمی خوای زبان یاد بگیری. انگیزه لازم و نداری. اونقدری برات مهم نیست.
در ظاهر می دونی زبان مهمه ولی برای کاری. خوده زبان برات مهم نیست.
من خودم زبان و برای ارتباط با دیگران یاد میگیرم و براش انگیزه دارم.

یه دفتر بر دار روزی 2 تا نیم ساعت وقت بذار. این چقدر سخته؟ برنامه ریزی که نمی خواد. صبح ها دو تا نیم ساعت وقت بذار.
3 ماه این کار و انجام بده تا تبدیل به عادت بشه.

1 پسندیده

میخواهم یاد بگیرم و انگیزه هم دارم ولی بعد از مدتی هر درس یا ویدئویی رو یاد گرفتم کم کم مطالب هر درس
رو فراموش میکنم مثلا به جلسه ی دهم رسیدم حالا میخواهم با کسی طبق مطالبی که از 9 ویدئوی که یادگرفتم با کسی صحبت کنم به مشکل برمیخورم و مطالبم یادم میره و غیره

درمورد برنامه ریزی درسته ولی مشکل اینکه صبحها سرکار میرم ربطی به رشته ام نداره تا ساعت 17 از سرکار هم که اومدم هم به خاطر خستگی میخوابم تا حدودا 23 شب یه شام میخورم و بعدش میخوابم صبح بیدار بشم و برم سرکار

1 پسندیده

تو دانشگاه هم همین مشکل و داشتی؟ عدم تمرکز؟ تو دبیرستان و راهنمایی چطور؟

خب متاسفانه این واقعیته کاریش نمیشه کرد، باید یه جوری این زبان و تو این زمان جا بدی مثلا روزی نیم ساعت

در همه ی زمان تحصیلم این عدم تمرکز رو داشتم متاسفانه نمیدونم چیکار باید بکنم تا برطرفش کنم .

درسته باید یه وقتی یا زمانی برای در نظر بگیرم ولی میترسم اون کیفیت رو برای یادگیری نداشته باشم چون خسته ام از سر کار میام و غیره

یه مشکل اصلی وجود داره ویدئوها یک ساعت هستند چطوری باید در طی نیم ساعت بببینم ؟

بزار اینطوری پیش برم خوبه

روز اول نیم ساعت اول ویدئوی اول
روز دوم نیم ساعت دوم از ویدئوی اول
روز سوم مرور و حفط لغاتهای ویدئوی اول

روز چهارم باز نیم ساعت اول ویدئوی دوم
و…

1 پسندیده

فائزه احتمال نمیدی مشکل جدی داشته باشی؟ مثلا بیماری ADHD
وقتی بچه بودی پیش فعال نبودی؟
اتفاقی برات نیوفتاد تو دوران کودکی؟
این بیماری رو خیلی ساده میشه جلوش و گرفتا.

اسمم فائزه نیست نه مشکل جدی ندارم .

پیش فعال هم نبودم و در دوران کودکی هم اتفاقی برام نیفتاده

یکم در مورد اختلال کم توجهی تحقیق کن.
لینک

ببین بهت می خوره یا نه. خودت بهتر می تونی جواب سوال و بدی. اگر نبود که امیدوارم نباشه.
بهتره روی برنامه ریزیت کار کنی و دائم تکرار کنی درس هارو یا تمرکز بیشتری روشون بذاری تا یادت بمونه.

سه چهار سال پیش یه دوره دو ماهه رفته بودم، یه معلم خیلی جوون داشتیم که میگفت هر هدفی از آموختن زبان دارین رو از روز اول پیگیری کنین، اگر میخواین اخبار رو بفهمین از همون روز اول اخبار رو پیگیری کنین
اگر میخواین رمان بخونین، از همون روز اول شروع به خوندنش کنین، اگر هم برای کورس و مقاله میخواین از همون اول با اینا سر و کله بزنین، البته همه اینا در کنار یادگیری زبان استاندارد باید باشه
سعی کنین این مطالب رو بفهمین، و اینجوری هم زبان میخونین (در اون دوره استاندارد)، هم با مطالب حوزه مورد علاقه تون آشنا میشین و کلی لغت مهم و بدرد بخور تو اون حوزه یاد میگیرین هم چون به حوزه مورد علاقه تون میپردازین انگیزه پیگیری زبانتون روز به روز بیشتر میشه

3 پسندیده

ممنون ممکنه بیشتر توضیح بدهی اخه من اکثر جاهاش رو متوجه نمیشم یا اگر بشم مثلا بعد از دو سه روز مطالب درسهای گذشته از یادم میره مثلاا مکالمه ها و… چیکار کنم تا بهترین نتیجه رو از این ویدئوها بگیرم