بهترین قالب وردپرس برای راه انداختن یه سایت شخصی کدومه؟

در راستای مستند سازی تجربیاتم برای خودم (و شاید دیگران) من دلم میخواد که یه سایت شخصی راه اندازی کنم
حتی روی کامپیوتر شخصی خودم، یعنی عملن یه دفتر یادداشت با امکانات بیشتر

خیلی چیزا ممکنه بنویسم از درس، چیزایی که روزمره یاد میگرم(مشکل هایی که روزمره باهاشون مواجه میشم)، عکس بذارم، از مسافرت ها، و …

و یه کم ورد پرس بلدم و ترجیح میدم این کارها رو با ورد پرس انجام بدم
آیا سایت ورد پرسی ای دیدن از کسی که موارد مشابهی داشته باشه؟ می خوام قبل شروع چند تا مورد خوب رو ببینم.

3 Likes

در مورد فلسفه کاری که میخواید انجام بدید: شخصی بودن براتون مهمه یا جایی که تجربه خودتون رو آزادانه به اشتراک بزارید؟

منظور سئوالم به این مطلب برمیگرده که چرا حس می‌کنید اشتراک تجربه‌های به این شکل در پادپُرس ممکن نیست؟

1 Like

احتمالن اگر خروجیش خوب باشه و اقلن من رو قانع کنه در آینده عمومی خاهم کرد همه نوشته ها رو.

پادپرس جای خوبیه برای نوشتن، از چند جهت هم خوبه: مثلن هر کی نخواد در گیر ایجاد زیرساخت ها نمیشه و میتونه روی نوشتن تمرکز کنه و مهمترین بخشش برای من جامعه پادپرسه که خیلی خوبه من معمولن بازخورد های خوب و بدرد بخوری ازشون گرفتم

اما شخصی بودنش برای من چند دلیل داره یکی ش رو شاید با مثال بهتر بگم، اینجا نوشتن و یا توی سایت خودم نوشتن شبیه سوار شدن اتوبوس و یا ماشین شخصی خود آدمه(هر چقدر هم وسایل حمل و نقل عمومی خوب باشن بعضی ها دوست دارن ماشین خودشون رو داشته باشن!!!)
دلیل دوم اینه که من به حوزه توسعه وب علاقه مندم و دوست دارم این کارا رو یاد بگیرم و درگیر ایجاد و توسعه زیرساخت همچین فضایی باشم.
و سوم اینکه خیلی از چیزایی که به ذهنم میرسه برای نوشتن و لازمشون دارم شاید اصلن موضوعات جذابی برای بقیه نباشه. با یه مثال سعی می کنم بیشتر توضیح بدم: مثلن همین امروز کلی درگیری داشتم با mysql برای یادگرفتن دستورات پایه و نصب یه سیستم مدیریت محتوا. من دوست دارم این دستورات رو برای خودم بنویسم هم میدونم کجا راحت پیداشون کنم و هم امروز یادم میمونه اما شاید برای اعضای دیگه پادپرس خیلی خوشایند نباشه(این فقط یه شایده- یه نظر شخصی- شایدم یکی باشه بدردش بخوره و کلی ما رو دعا کنه)!!!

اینجا نوشتن مثل نوشتن توی یه مجله با تعدادی خواننده ست که باید سلیقه خواننده ها رو هم در نظر گرفت
اما سایت شخصی کمتر این حس ملاحظه رو داره
نمیدونم تونستم خوب منظورم رو برسونم یا نه

2 Likes

قسمت دوم و سوم هر دو تاش در پادپُرس قابل اجراست. ولی با نظری که در قسمت سوم ارائه دادی، اصلا موافق نیستم. تجربه در هر زمینه‌ای ارزشمنده و مطمئن باش که خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنی موردتوجه قرار می‌گیره. معمولا این پیشداوری در مورد خودمون رو داریم و باعث میشه که در خیلی از موارد به تجربیات زندگی به شکلی نگاه کنیم که فراموش بشن یا صرفا بزاریم جایی که کسی نبینه.

اگر برای خودتون صرفا انتقال تجربه مهم باشه، اینجا جایی برای اشتراک تجربه‌هاست و نه لزوما مجله با تعدادی خواننده. البته اگر کسی میخواد که از لحاظ نوشتن و جذب افراد مهارت کسب کنه، میتونه خودش رو بهبود بده ولی در کل من سلیقه افراد رو یک الزام نمیبینم.

اینکه یک مجموعه به نام «تجربیات جالب من از mysql» درست کنی خیلی جذابیت بالایی داره و فکر میکنم حتی بعضی از افراد غیرمتخصص رو هم علاقه‌مند میکنه! مثالش تجربیاتی که @moalem از کارش در این مجموعه مینویسه! همین الان میتونم اطمینان بدم من خودم مشتری پروپاقرص این تجربیات خواهم بود چون با این داستان سروکار دارم :smiley:

در نهایت، حس فردگرایی عمیقی در وجود همه ما هست و این رو من میتونم درک کنم، ولی تلاش کردیم پادپُرس یک اتوبوس نباشه، یک جامعه مجازی باشه که خلاقیت و فرد توی اون اهمیت بالایی داشته باشه.

3 Likes

چقدر خوبه این! خیلی جالب بود برام!

2 Likes

وای چه سوال و دغدغه‌ی خوبی!
به نظر من هم پادپرس محیط خیلی خوبی رو آماده کرده، اگر خواستی تجربیاتت رو اینجا به اشتراک بزاری، من به یک همراه نیازمندم.

ممنون بابت این انرژی خوب

2 Likes

جواب سئوال اصلی داد نشد ولی شروع نکرده دو تا طرفدار پیدا کردی :smiley:.

دو تا نکته رو با هم اشتباه نگیریم:

  • من میتونم یک جایی باشم و با احترام به اصول اونجا آزادانه فعالیت کنم. اگر خواستم تاثیرم رو بیشتر کنم، سعی کنم به دیگران و سلایق اونها احترام بزارم و به نحوی تلاش کنم که آزادی فردی ضایع نشه. من به این میگم یک جامعه متنوع.

  • من میخوام یک جایی باشم که براساس اصول ذهنی من کار کنه. یعنی اگر من به عنوان یک فرد، فکر میکنم که کاری مناسب نیست (فراتر از اصول اولیه‌ی گه کفته شده)، سعی کنم اون کار رو تقبیح کنم. این نتیجه واضحی داره، بعد از یک مدت همه دنبال تقبیح کارهای همدیگه هستن چون معمولا افراد متنوعی در یکجا هستن و هر کسی فکر میکنه خودش موثرترین روش برای اجتماع را داره. این در نهایت افراد رو میکشونه به سمت فعالیت در سایت شخصی و گروهی برای تاثیرگذاری روی اجتماع.

از نظر تئوری، آدمها فکر میکنن که روش جامعه متنوع کند و دیربازده هست ولی روش سایت شخصی سریع و زودبازده. ولی تجربه اجتماعی و تاریخی نشون داده که روش جامعه متنوع کار میکنه و میشه با هنر مدیریت و «ارتقای مهارت تعامل» بین افراد هر روز بهتر و موثرتر بشه. ولی روش وسوسه‌کننده سایت شخصی در نهایت در حد یک شخص یا یک گروه باقی میمونه!

از نظر نتیجه کارها، از سایت شخصی چیزی بیرون میاد که قابل پیش‌بینیه و چون تعاملی با بقیه در کار نیست، به احتمال فراوان اگر که نتیجه هم حاصل بشه، نتیجه‌ای جزیی و پر از ریسک خواهد بود. ولی از جامعه متنوع نتایجی بیرون میاد که فراتر از تصور و انتظار تک‌تک افراده، چون تعامل و برهم‌کنش اجتماعی ایجاد شده. مفهومی که در سیستمهای پیچیده به اسم ظهور یک خاصیت جدید (emergent behavior) می‌شناسیم در جامعه متنوع قابل دسترسه!

3 Likes

خیلی خوب هست
وجود یک وبسایت شخصی به آدم این آزادی رو میده که بی پروا شروع کنه به نوشتن. از هر چیزی و هرجایی

بهتون پیشنهاد میکنم بجای خرید یک قالب یک صفحه ساز بخرید
من چندان وردپرسی نیستم ولی اطلاع دارم که ویژوال کامپوزر یکی از بهترین صفحه ساز های وردپرس هست که اکثر قالب های حرفه ای وردپرس با اون ساخته میشه و شما با استفاده از این صفحه ساز میتونید قالب هایی بسازید که هم کاملا اختصاصی باشند و هم فوق العاده چشم نواز. کار با این صفحه ساز بسیار راحت هست و شمای گرافیکی داره، عمده کاراتون رو با درگ اند دراپ میتونید انجام بدید
برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید
همیار وردپرس. آموزش کار با صفحه ساز گرافیکی

3 Likes

ممنون @Emad_Mohammadpoor از سایتی که معرفی کردی، بیشتر بهش سر میزنم
من هم دوست دارم یه جایی باشه که خودم بچینمش، مثل یه کتابخونه شخصی
مدل چیدن و دسترسی راحت و انعطاف اون از نظرم بیشتره

منکر و مخالف فعالیت در جامعه متنوعی که @yousef ازش حرف میزنه نیستم، اما محل استفاده شون با هم فرق داره به نظرم، چیزای مختلفی توی هر کدوم ممکنه نوشته بشه

2 Likes

بیشتر حرف کلی بود نه اینکه بخوام کسی رو مجبور کنم اینجا باشه یا نباشه. معمولا با آزادی عمل میانه خوبی نداریم و خواستم تاکید کنم که اینجا آزادی عمل بسیار زیادی وجود داره، برخلاف اون چیزی که در وهله اول به نظر میرسه.

2 Likes

هر کدومشون امکانات و خوبی های خودشون رو دارن
در شرایط مختلف هر کدوم میتونه ابزار درست باشه
ولی حالا به سوال هم دوست داشتین بپردازین، جای خوبی رو دیدین معرفی کنین
این بحث ها اگر بخواد ادامه پیدا کنه بهتره جدا بشه ازین موضوع

2 Likes