بهش بگم دوستش دارم؟

سلام دوستان
به راهنمایی شما احتیاج دارم؛

من یه دختر شونزده ساله هستم و مدت طولانیه‌ئه که احساس می‌کنم پسرم و این احساس اصلاً شوخی نیست و روی علایقم تاثیر گذاشته. به طوری که نمی‌تونم با پسری ارتباط داشته باشم. در عوض علاقه‌ی شدیدی به دختر ها دارم. از وضعیت جسمانی و داشتن سینه هم گاهی عمیقا دلخورم.

با این اوصاف با دختری در فضای مجازی آشنا شدم و حدودا سه ماهه دوستیم؛ احساس می‌کنم طی این مدت بهش علاقه‌مند شدم. از طریق راه‌های مختلفی سعی کردم بگم دوستش دارم، اما متوجه نشده -یا شاید فهمیده و اهمیت نمیده- در مورد اینکه پسر هستم هم می‌دونه.

حالا بین دو راهی گیر افتادم. نمی‌دونم کار درستیه این ابراز علاقه؟ -تا حدی این دختر رو می‌شناسم و تا به حال از نزدیک همدیگر رو ملاقات نکردیم. فقط عکس‌های هم رو دیدیم. و من اطمینان کامل نسبت به حرف‌هایی که می‌زنه و اطلاعاتی که از خودش داده، دارم.

می‌ترسم احساسم به طرز مضحکی براش مسخره جلوه کنه و به بازی بگیردش. یا همه چیز رو شوخی ببینه. و اصلاً نمی‌دونم این کار توی این سن، درسته؟

ممنون می‌شم کمکم کنید. خیلی وقته که حالم ناخوشه.

6 Likes

ابراز علاقه در سنین نوجوانی و حتی اوایل جوانی نه به شما نه به شخص دیگه توصیه نمیشه. این احساسات زودگذر هستن و باید بدونید که این علاقه شما به شخصی پایدار نخواهد بود.

2 Likes

مث وقتی که من جرات کردم به دوست پسرم ابراز علاقه کنم
تو هم به همین سادگی ابراز علاقه کن

ممکنه هم جواب منفی بشنوی اما عوضش خود واقعیتو شروع کردی👊

1 Likes

@Kamran_Emami

متوجه شدم جناب.
خودم هم چنین فکری کردم. چطور می‌تونم مثل سابق بشم و به این دختر فکر نکنم؟

1 Likes

@Fereshteeee

خدا وکیلی خیلی می‌ترسم (از عواقبش). اگه درگیرش بشم چی؟ خیر سرم می‌خوام برای کنکور بخونم. نمی‌دونم واقعا :sleepy:

1 Likes

خب ببین پس اگه فکر میکنی برنامه های مهمتری داری، @Kamran_Emami درست میگن
همینکه واسه کنکور برنامه ریزی کنی و فکر کنی که کلی برنامه واسه آیندت داری و ضمن اینکه کلی موقعیت تو محیط های دیگه مث دانشگاه برات پیش میاد خود بخود کمرنگ میشه واست.
سخته اما کم کم ارتباطت رو کم کن باهاش

3 Likes

@Fereshteeee

بله درسته. باید تمام سعیم رو به کار بگیرم. به هر حال تصمیم گیری عاقلانه‌ای هستش و به نفع آیندمه. (حیف که خیلی سخته :disappointed: ) سپاسگزارم از شما

2 Likes

شاید بهتره اول از همه تکلیفت رو با خودت مشخص کنی
به نظرم اولین کار اینه که بدونی واقعا دیگه نمیتونی به اقایون احساس داشته باشی یا فقط موقت هستش
بهتره اول پیش مشاور بری و با خود واقعیت رو به رو بشی
لطفا تا خودت رو نشناختی احساس کسی رو به بازی نگیر

4 Likes

سن خوبی برای این درگیری ها نیست ممکنه این ادم بعد از چند ماه از زندگیت بره ولی نتیجه ی کنکور تاثیر زیادی توی ایندت میذاره و سالیان سال عواقبش همراهته
بهتره با یه مشاور مشورت کنی تا طبق روحیات خودت راهی جلوی پات بذاره

4 Likes

@arezoo

بله درست می‌گید. ممنونم از راهنماییتون

@sraavy

چشم، متشکرم. حتما با یک مشاور مشورت می‌کنم.

1 Likes

تمام این ها تاثیرات سن بلوغ و نوجوانیه
من خودم همسن شما بودم فکر میکردم دارم از عشق و عاشقی میسوزم و عاشق ترینم الان که یادش میوفتم کلی میخندم فقط بزار بگذره و به اون دختر چیزی نگو و حتی رابطت رو کمرنگ تر کن ولی در مورد اینکه احساس میکنی پسری حتما و حتما با یه مشاور صحبت کن

2 Likes

دقت کنین که هیچ فکری در ذهن انسان ازبین نمیره فقط کمرنگ میشه
چیزهای دیگه زندگیتون رو پررنگتر کنین. مثل درس، ورزش یا هرچیز دیگه
محرک رو تا حد امکان از خودتون دور کنین. مثلاً اگه در شبکه های اجتماعی دنبال می‌کنین یا عکسی ازش دارین
در نهایت صحبت با مشاوری خبره توصیه میشه
موفق باشید

2 Likes

این خیلی کمک کننده است، گاهی درگیری شدید عاطفی باعث میشه ذهن دچار خطا بشه. و این خطا دقیقا وقتی بهتون ثابت میشه که تو همون درگیری شدید با آقایون هم قرار بگیرید.

اینکه اینجا مطرح کردید، خیلی خوبه، نشون میده شما می‌خواهید و می‌تونید احساستون رو مدیریت کنید. با همین فرمون جلو برید؛ با مطالعه و مشاوره و به کار بستن راهکارهایی که دوستان گفتن به ذهنتون زمان بدید تا به آگاهی بیشتر برسه تا بتونه خوب عمل کنه.

دقیق نمی‌دونم ورزش با آدم چه میکنه، ولی حتما در کنار بقیه راهکارهای خوب دوستان این یکی رو خیلی جدی بگیرید

3 Likes

باید اول کامل باهاش آشنا بشی و مطمئن بشی که اگه گرایشات و فانتزی هات رو کامل بشناسه بهت آسیبی نمیرسونه اول ترین و مهم ترین مورد برای شما اینکه به هیچ وجه آسیب و صدمه روحی بهتون نمیزنه

1 Likes