تا حالا بعد ترک یه رابطه مسموم، دلتنگ طرف مقابلت شدی؟ چی کار کردی؟

چهارماهه که یه رابطه مسموم رو ترک کردم
به شدت دلتنگشم
سرگرم کردم خودمو، تجربه های بد با اون رو همرو نوشتم، پیج های روانشناسی رو انقدر بالا و پایین کردم که در نهایت از انقدر ذهنم درگیر میشد که از اینستاگرامم اومدم بیرون
اما قبلش سری به پیج پابلیکش زدم، فهمیدم تو رابطست و حال دل خراب شد
در حال حاضر دلم نمیخواد به بد بودن رابطموک فکر کنم
دلم واسه ورزشهای ۵ صبحمون، دلم واسه همه حس های خوبی که بهم میداد تنگ شده، من دوسش دارم هنوز😔

6 پسندیده

من بودم،،
متاسفانه من به خوبی شما نتونستم مدیریت کنم…
ولی به نظر من وقتی خودتون تصمیم گرفتین که رابطه رو ترک کنید ، و همونطور که اسم گذاشتین رو رابطه ‘’ مسموم’’

دلایل ترک رو به خودتون یادآوری کنید…
به هیچ وجه برا فراموش کردن این رابطه،،وارد رابطه جدیدی نشین…
و به کتاب پناه ببرید …من به کتابای رشد فردی پناه بردم…و باور کن الان حالم خیلی بهتر از سه ماه پیشه…خیلی …

امیدوارم شما هم حالتون بزودی خوب شه

2 پسندیده

مرسی که جواب دادین، بله کتاب هم میخونم و فکر کنم اگه مطالعه نبود تصمیمات احمقانه میگرفتم دوباره
در هرصورت راه سختیه خصوصا بعد از سه سال
قبول کردم هرکسی با یه روشی کنار میاد با جدایی، روش من مثل اون نبود که از غم فرار کنم و به یه رابطه نشناخته پناه ببرم، من هرروز غم رو دارم تجربه میکنم ولی ارزشش رو داره
هنوز خیلی دوسش دارم

بهترین و مطمن ترین راه برگشتن بهش هست، من امتحان کردم، بعد از یه مدت فاصله وقتی خیلی دلتنگ شدم برگشتم، دیگه مثل دفعه قبل عاشق و کور نبودم
این بار ایرادات و اخلاق بدش به شدت پر رنگ شده بود، دروغ هاش خیلی تابلو بود و باعث شد خیلی شیرین و راحت با خیال آسوده بزارمش کنار
دیگه الان خدا بشه بهش نیاز ندارم، و جالبیش اینه که این همه سردی از طرف من اون رو تشنه تر میکنه و حس میکنم که تلافی همه بدی هاش رو سرش در اوردم

2 پسندیده

راستش برگشتن هیچ فایده ای نداره چون میدونم رنجش برای من بیشتره
اما وقتی عکسشو با دوست دختر جدیدش دیدم که حتی ظاهرمون زمین تا آسمون با هم فرق داره، واقعیت مث سیلی خورد تو صورتم که هیچکس و هیچ چیز موندگار نیست، خیلی روزای بدی رو گذروندم ولی خودم کنار خودم بودم
یه روزایی نفرت، یه روزایی دلتنگی
میگذره این روزا
خوشحالم براتون که به آرامش رسیدین❤

1 پسندیده

خب اولا که تبریک میگم که از یه رابطه سمی اومدی بیرون
مطمعنا نتایج مثبت این شهامتت رو توی بلند مدت خواهی دید
دوما دلتنگی هم یه قسمت از عاشق شدن و رابطه داشتنه این یه پکیجه که همه چیزشو باهم قبول میکنیم خوب و بد باهم😅
کاریش نمیشه کرد باید قبولش کنیم
زندگی ادامه داره :heart:
زمان همه چیز رو درست میکنه
فقط صبر کن دختر صبر

4 پسندیده

سعی کن رابطه رو همونطوری که بوده به یاد بیاری ولی در عوض اگر خوب بوده خودت رو سرزنش نکن فقط سعی کن وسعت فکرت رو بالا ببری ! همیشه جا برای بهتر شدن هست . اگه از پیله دل بکنی با پروانه ها میگردی

1 پسندیده

خب اینجور مواقع معمولا ذهن تمایل داره طرف مقابل رو بی نقص به یاد بیاره😀 اما بقول شما بخودم یاداوری میکنم که چقدر سختی کشیدم و اصلا دلیل ترک رابطم چی بوده

1 پسندیده

میدونی بنظرم خرابش نکن اون چند سالو اونا انتخابای تو بودن
بهشون احترام بذار
اگر اون خاطراتو خراب کنی بعدش شروع میکنی خودتو بخاطر زمانی که گذاشتی برای اون ادم سرزنش کنی
اون موقع لذت بردی الانم تموم شده
اسون نیست ولی راهی نداری غیر از این🙁

2 پسندیده

درکل هر از دست دادنی، موجب حزن و اندوه میشه و قطعا‌ً برای رهایی از این وضعیت و برگشت به حالت عادی، باید یک دوره سوگ رو پشت سر گذاشت. مخصوصاً وقتی انسان فرد باارزشی را از دست می‌ده، باید دوران سوگ خود رو بگذرونه. دوران سوگ معمولا با واکنش‌های متفاوتی همراهه. اول ممکنه انکار بکنید که چنین اتفاقی افتاده.
بعد کم‌کم این جدایی رو قبول می‌کنید که این پذیرش همراه با نفرت و عصبانیت زیادی هستش.

سپس ناامیدی به شما هجوم میاره. در این برهه شما تمام هیجانات منفی رو ممکنه تجربه بکنید. اما چیزی که خیلی مهمه، پذیرش حالات خودتون هست.

هرگز سعی نکنید غم‌تون را سرکوب بکنید.
به خودتان حق بدید که غمگین و گریان باشید. در واقع سوگ شما در این موقعیت، حدود شش مرحله داره که در هر مرحله باید به خودتون فرصت بدید تا در پایان به ثبات روانی برسید.

این مراحل عبارتند از انکار واقعیت، خشم، یافتن گناهکار و مقصر، افسردگی، احساس ترس و ناامنی و در نهایت، پذیرش.
بازیابی دوباره سلامت روان‌تون به گذروندن این دوره منوط هستش اما این رو هم به خاطر داشته باشید که نباید یکباره خودتون رو به دست غم بسپرید. باید سعی کنید در هر مرحله مثل یک مادر مراقب خودتون باشید‎.‎

و اما هرگز بعد از کات شدن یک رابطه سراغ این کارها نروید؛ :point_down:

آدم شکست خورده و غمگین، عطش دیدن فیلم و شنیدن موسیقی‌های غمگین رو داره. این کار مثل اون هستش که یک کاردک دست بگیرید و به جان زخم خودتون بیفتید. پس سعی نکنید با انجام این کارها خودتون رو تو چاه ناامیدی بندازید‎.‎

هرجا می‌رید، اگر کسی متوجه حال ناخوش‌تون شد و از شما علتش رو پرسید، سفره دل‌تون رو براش باز نکنین.
از اون بدتر اینه که دائم از طرف مقابل تون بدگویی بکنین. این کار جز افزودن به حال بدتون و خوشحال کردن دشمنان‌تون سود دیگری نداره.

یکی دیگه از اشتباه‌ترین کارهایی که افراد شکست خورده در روابط‌شان انجام می‌دن اینه که سریع به دنبال یک رابطه جایگزین می‌گردن. این کار مثل از چاله به چاه افتادنه… چراکه در چنین موقعیتی میزان خطا و اشتباه بیشتر از مواقع عادی هستش. تا تمام نشدن دوران سوگ و بازگشت به روال عادی زندگی‌تون، هرگز، هرگز، هرگز و به هیچ عنوان به گزینه‌های دیگه ای پناه نبرید، حتی اگه خواستگارتون باشه، اجازه بدید دوران سوگ تون تموم شه بعدا پاسخش رو بدین…
اگه دوره سوگ نگذشته باشه، در این صورت شخصی رو انتخاب می‌کنید که فقط ناجی شما باشه و احتمالا در این بین همه معیارهایی که برای ازدواج دارید، فراموش می‌شوند‎.‎…

موفق باشید

1 پسندیده