تا هفتۀ بعد قراره چی‌کار کنی؟

خیلی ممنون
حتما اگه سوالی داشتم می پرسم.

3 پسندیده

من قراره در مورد امکان شکل گیری یک استارتاپ آموزشی ایده پردازی کنم، مهمترین هدف این هفته و شاید آینده ام باشه.

دارم بهش فکر میکنم
مطالعه میکنم؛ فقط چنتا پست پادپرس خوندم
و
شاید براش یک پرسش در پادپرس مطرح کنم
و
کمک بگیرم، در واقع خیلی جاها، بلند فکر کردن در پادپرس بسیار کمک کننده است!

6 پسندیده

راجع به خودم باید بگم، بیماری مانع شد همۀ کتاب‌ها به سرانجام برسن. انگولار هم به سطح تسلط نرسیدم ولی قدم‌های خوبی برداشتم.

هفتۀ جدید: دورۀ دروس و مهارت‌های قدیمی.

3 پسندیده

انجام ندادم، هنوز انگيزه كافى براى شروع اين ويرايش ندارم. فكر ميكردم تعهد به جمع كمكم كنه كه نكرد :roll_eyes:

انجام شد :+1:

دو-سه تا از كارهايى كه ميخوام اين هفته انجام بدم:

• بك اپ گيرى خودكار از بك اپ پادپرس رو روى يه فضاى مستقل از هاست، تنظيم كنم.

• كتاب مربى تريليون دلارى رو تموم كنم.

• سه روز دويدن يا دوچرخه سوارى براى مدت حداقل ٣٠ دقيقه رو داشته باشم.

4 پسندیده

بیشتر فکر کردم

پست‌های بیشتری با جستجو در موضوع استارتاپ و ارزش آفرینی رو در پادپرس مرور کردم.

کمک فکری قوی گرفتم؛ با تشکر از

لاله و یوسف عزیز:

اگه واقعا میخوای ارزش‌آفرینی کنی یکی از مسیرهای ساده ش که میتونه به شکست سریع منجر شه، و به همین دلیل ارزشمنده، اینه که کاری که کردی رو به مرور و قدم به قدم بزرگش کنی.

به این سئوال جواب بده: «آیا واقعا نیاز به تیم داری؟» اگر سئوال متمایل به منفیه، فعلا پرهیز کن چون تیم خوب وقت بسیار زیادی میخواد. من فکر میکنم الزامی نداره، اگر نیاز به کمک دیگران داری، به طور مقطعی یا به شکل برونسپاری میتونی پیش بری.

2 پسندیده

انجام شد :white_check_mark:

انجام نشد :heavy_multiplication_x:. یه روز و نصفش اجرا شد، انگار ۵۰٪. چرا؟ شاید چون به یه هدف بلندمدت وصل نبود این خواسته. صرفا هوای کمی حرکت هوازی کرده بودم.

دو-سه تا از کارهای این هفته‌م:

• فصل اول، قاعده اول، از کتاب اوج گیری رو بخونم.

• دیسکورس رو روی لوکال نصب کنم و مشکل تصاویر اپلود نشده ی پادپرس بعد از نقل و انتقال هاست رو هندل کنم (حداقل فایل پشتیبان رو بیارم بالا تا ببینم تصاویر در پشتیبان وجود داره).

• برنامه ورزشی شهریور ماه رو برای خودم تنظیم کنم.

• جهت دستگرمی بومِ لین رو برای ۲ اپ یا وب اپلیکیشن موجود با تم زیر تنظیم کنم:
    [اگه من فاندرِ بلابلا بودم، چه نقطه شروعی برای اون در نظر میگرفتم]

1 پسندیده

۹۰٪ ش انجام شد :white_check_mark:

انجام نشد :heavy_multiplication_x: به خطا خوردم و به دلیل نیاز به تسلط به psql و rails نتونستم پیش ببرم.

انجام نشد :heavy_multiplication_x: وقت و تمرکز کافی پیدا نکردم این هفته. و ترجیح دادم تمرکز رو روی ماموریت رفع مشکل اپلودهای قدیمی پادپرس بذارم.

دو-سه تا از کارهای این هفته‌م:

• مشکل انتقال بک‌آپ به لوکال هاست رو رفع کنم.
  • سه ست با حداقل سیزده ثانیه تعادلم رو در هنداستند نگه دارم.
  • برنامه ورزشی شهریور رو برای شاگردام تنظیم کنم.
  • ۵۰ صفحه دیگه از کتاب اوج‌گیری رو بخونم.
2 پسندیده

من فکر کنم یک هفته جا موندم (: بعد از چند وقت Angular کار کردن و خوندن چندتا کتاب و دوره به این نتیجه رسیدم که دوباره سوئیچ کنم به ری‌اکت ): یعنی هفته‌ی قبل هیچ. چند فصلی هم Spring In Action و Grokking Deep Learning خوندم که به‌نظرم فعلاً فایده‌ای نداره. بچسبم به همون کارای قبلی و روی همون‌ها تمرکز کنم.

هفته‌ آینده: روزی ۱۵۰ شنا |‌ ری‌اکت | نودجی‌اس | فیگما | {انجام پروژه‌های روزانه}

2 پسندیده

يعنى هفته قبل كسب تجربه :wink:

راستى الان روزى چند تا شنا ميرى؟ (اسمايلى يه ادمى كه اصلا هم حسوديش نشده :grin:)

2 پسندیده

آره (: شما درست می‌گی اما متاسفانه تجربه‌‌های این‌جوریم زیاده. پایبندی‌ و نتیجه‌دادنم کمه. :)) شنا الآن ۱۰۰ تا البته توی ۳-۴ ست.

2 پسندیده
  • تکلیفم رو با شنا سوئدیمعلوم کنم، ببینم مشکل کجاست، که من حتی یه دونه هم بدون کمک زانو نمی‌تونم برم :sweat_smile: بعدش تا آخر هفته چنتا میتونم برم؟ پنج تا خوبه؟؟ مربی کجایی؟ دقیقاً کجایی؟ @lolmol

• اره ام رو حتماً تا دوشنبه تیز کنم (سیستم عامل و نرم افزارهای مورد نیاز رو نصب کنم)

• تمام فایلهای دوره نوابغ تدریس رو خلاصه برداری کنم و فعالیت‌های تعیین شده را به موقع ارسال کنم

• بعد از جلسه سه شنبه مدرسه، جدول زمانبندی ماهانه و سه ماهه تدریسم رو دربیارم

• اولین فیلم اولین جلسه کلاس درسم رو آماده کنم

• تیپ و لباس جلسه اول کلاسم رو قطعی کنم

2 پسندیده

5 پاسخ به پرسش تازه‌ای منجر شد: چطور اولین شنا باستانی خودم رو برم؟

یه استارت آپ لانچ کنیم :slight_smile:

1 پسندیده

كتاب انگيزش دن آريلى رو به جا اين ٥٠ صفحه خوندم، برا مطالعه كتاب اوج گيرى حريف تمرينى لازم دارم.

فقط يه ست تعادل با زمان مناسب داشتم، :heavy_multiplication_x: دليل انجام ندادنش، اول هفته موقع تلاش براى تعادل رو گردن اومدم پايين و ادامه هفته رو استراحت هنداستندى دادم كه اسيب نبينم.

ايراد بك اپ موجود، قابل رفع نيست ( به دليل نقص خود فايل پشتيبان). و اين تسك فاقد معنا شد. :warning:

اين هفته:

• صد صفحه از كتاب مربوط به ازمون فيتنس رو مى خونم.

• ٧٠ صفحه از كتاب “تمركز” دانيل گلمن رو مى خونم.

• با شاگردام راجع به اهداف ماه پيشرو صحبت كنم.

• يه كارى كه برام چالش و هيجان مثبت داره رو انجام ميدم، يكى از سه كار زير:

• ٢٠ ثانيه هنداستند ازاد رو نگه ميدارم،
    • يه پرسش جذاب كه دلم بخواد به ٥-٦ تا از دوستام بفرستم رو تو پادپرس ميپرسم،
    • ٢٠ ثانيه بدون كمك رو اسلك لاين واميستم.
1 پسندیده

خیلی خوب شد اوضاع، با کمک @lolmol و @Suhrawardi تمرینات خوبی گرفتم و هر روز کمی پیشرفت دارم، هر چند نامنظم، اما بسیار امید بخش!

انجام شد، اول خودم کلی وقت گذاشتم، بعد تسلیم شدم و به متخصص مراجعه کردم.

تا حد قابل قبولی انجام شد.

انجام نشد و به آخر این هفته موکول شد، البته به شرط معلوم شدن شرایط و روزهای حضور در مدرسه!

انجام نشد! ولی یک فایل صوتی جذاب آماده کردم با یک مایند مپ دستی!

دقیقه ۹۰ انجام شد، مثل پارسال!

این هفته:

• اولین فیلم آموزشی امسال رو برای هر یک از دوپایه هفتم و هشتم آماده می‌کنم :sunglasses:

• ۳ فایل پاورپوینت برای معرفی کتاب ریاضی هفتم و هشتم و حل مسأله آماده میکنم :nerd_face:

• برنامه ام رو برای بعضی فعالیت‌هایی که میخوام انجام بدم و بهتره روتین و منظم باشه و مدام ازشون جا میمونم، معلوم می‌کنم! :partying_face:

• تمرین شنا سوئدی رو به جای یک بار در روز به دوبار می‌رسونم به علاوه کمی طولانی کردن ست :muscle:t2:

٭ در پادپرس می‌نویسم: در موضوع فن سخنرانی وپاسخ به تیرداد در این موضوع

3 پسندیده

:white_check_mark: انجام شد.

به ۶۰٪ هدف رسیدم، ۱۳ ثانیه ماندن رو اسلک لاین.

این هفته:

• ۴۰۰ صفحه باقیمونده از کتاب آزمون فیتنس رو میخونم.
2 پسندیده

من که از برنامه‌ی قبلی عقب افتادم ولی هفته آینده:

• همون رویه ورزشی رو ادامه بدم. هفته‌ای ۷۰-۸۰ کیلومتر پیاده‌روی کنم.
  • روح پراگ و اقتصاد ناهنجاری‌های پنهان رو بخونم.
  • دوتا دوره ASP.Net Core رو تموم کنم.
  • به Tailwindcss مسلط بشم.
2 پسندیده

نشد ولی برای هفتم اولین فیلمم که دوسال قبل در آپارات گذاشته بود به کمکم اومد، برای هشتم هم برای قسمت یادآوری از فیلمی که همزمان با تدریس حضوری در کلاس گرفتیم استفاده می‌کنم.

به جای پاورپوینت،مایند مپ ساختم که نرم افزارشو تازه کشف کردم و برای حل مسأله هفتم هم به کار دست خودم قانع شدم، چون بچه ها هم قراره دوباره پیاده اش کنند،الگوی عملی داشته باشن

تا حدی معلوم شد.

تا حد خوبی انجام شد، قدرتی پیش میرم به سوی اولین شنا سوئدی تاریخ زندگانی ام، “سخته ولی ممکنه” را دارم با پوست و گوشت و استخوانم لمس و محقق می‌کنم :grin:

نشد و فقط در موضوع دیگری کمی نوشتم!

هفته آینده:
ادامه روند و بهبود عملکرد برای اهداف هفته قبل . . .
نه این دقیق نیست باید قابل اندازه گیری باشه . . .

• برنامه ریزی دقیقتر و عملی تر شخصی و کاری
    برنامه روزانه و هفتگی دقیق و کاربردی را در دفترم ثبت کنم؛ بر اساس مایندمپ مدیریت زمان که از فایل صوتی خانم معلمی زاده استخراج کردم.
    ٭
2 پسندیده

:white_check_mark:

این هفته: آزاد. بالاخره بعد از ۴ هفته هدف زدن، یه وعده تقلبی می طلبه :wink:

2 پسندیده

منم به سه‌تا از چهار مورد بالا رسیدم؛ هفته‌آینده: یادگیری .Net Core رو ادامه بدم. دوره یادگیری ماشین Code Academy رو تموم کنم. با Tailwindcss روزانه کار کنم.

2 پسندیده