تعامل بین آشپز و کسی که غذا میخوره، رو چه جوری میشه با تکنولوژی بهبود بخشید؟

اگه غذا خوب بود برای آشپز لایک + کامنت بزارن

2 پسندیده

راستش تکنولوژی برای من بار معنایی منفی داره. اگه به طور کلی به وضعیت جهان نگاه کنیم، تکنولوژی باعث افزایش روحیه مصرف‌گرایی، تمرکز سرمایه‌ها و در نتیجه آلوده شدن زمین، ایجاد اختلاف طبقاتی و فقر شده و فکر می‌کنم تبعات منفی‌اش به زودی دامن همه رو می‌گیره.

دلیل این که ما تا به امروز فقط مزایای تکنولوژی رو دیدیم شاید این باشه که ما به وضعیت جهان به طور کلی نگاه نکردیم. شاید تکنولوژی کیفیت زندگی یه عده رو بالاتر برده باشه اما آیا به هزینه‌های اون تا به حال فکر کردیم؟ می‌دونید بابت همین متنی که من دارم می‌نویسم چه قدر انرژی مصرف میشه؟ این انرژی از کجا میاد؟ از سوختن سوخت‌های فسیلی و هدر رفتن منابع آبی.

مسلما منظورم این نیست که برگردیم تو غار زندگی کنیم. بلکه منظورم اینه که باید به تکنولوژی و تبعاتش فکر کرد و فقط بخشی از اون رو نگه داشت که ارزشش رو داشته باشه. مثل تکنولوژی تولید برق از انرژی باد.

3 پسندیده

نمیشه

1 پسندیده

دستگاهی کنار در های خروجی سلف نصب شود و هر دانشجو بتواند بعد از خوردن غذا و هنگام خارج شدن، توسط کارت دانشجویی و وارد کردن یک امتیاز به غذای

1 پسندیده

یک بات طراحی بشه که به صورت آنلاین که بچه ها غذا میخورن، بتونن نظرشون رو هم بنویسن و این نظرات رو آشپر هم بتونه در لحظه ببینه حتی میشه سیستمی د

عملا برای ارتباط بین اشپز و مشتری می توان از نرم افزاری استفاده کرد که بر حسب سلیقه و غذای مورد علاقه فرد بتواند رستوران هایی را که ذائقه ی آن ها را پوشش میدهد، انتخاب کنند.

و یا بر اساس طراحی نرم افزاری که عملا هر شخص بر طبق رژیم غذایی خاص خودش مثل خوردن سالاد ها یا سوپ ها و یا حتی هر نوع غذای بین المللی بتواند رستوران خودش را انتخاب کند.

یه سیستم بالا بیاریم که در مورد چیزای مختلف غذا بچه‌ها بتونن نظر بدن. و آشپز اونطرف بتونه ببینتشون. هر از چند‌گاهی هم نظر سنجی کنیم که ببینین

صندوق انتقادات و پیشنهادات الکترونیکی که میتونه بر بستر همون تلگرام باشه

شاید بعضیا بگن میز های هوشمند یا تبلت های مختص سلف یا حتی مدیریت هوشمند محیطی یا حتی استفاده از اپلیکیشن ها برای نصب روی اسمارت فون ها
اما من یه راه ساده دارم
سیستم وای فای و یه وای فای سنتر آن ورک
یعنی با روشن کردن وای فای گوشی ها بدون نیاز به اتصال به اینترنت ، یک وای فای سنتر هوشمند که نرم افزار سلف بر روش نضبه و دانشجو ها با اتصال به اون میتونن سفارش بدن یا ارتباط بگیرن با مدیریت یا آشپز
چیزی شبیه به اتصال گوشی های سامسونگ به تلویزیون هایش
در واقع نوعی هوش مصنوعی پردازش کننده چیزی شبیه به اتاق مانیتورینگ
این قابلیت امکانی رو به هر دو طرف میده که از بسیاری رفت و آمد ها و سوالات جلوگیری بشه و حتی با ارتباط مستقیم نصبت به هم ، کل محیط رو جذاب میکنه

نیازمند یک رستوران کاملا مدرن هستیم ! که روی قسمتی از میزها نمایشگری وجود داشته باشه که فرد پس از صرف غذا از طریق آن بتواند نظر خودش رو در خصوص غذا ، آشپز و حتی خدمات رستوران اعلام کنه و در صورت لزوم مستقیما به آشپز وصل بشه و تشکر بکنه یا انتقاد و پیشنهاد خودش رو مطرح کنه ! یا اینکه گارسون‌ها رباتهایی باشند که پیام و تصویر که نظر مشتری است رو ضبط میکنند و …

مسلما هر تکنولوژی نوظهوری در گام اول با هزینه بالا همراه خواهد بود. داشتن چنین روابطی بین آشپز و مصرف کننده غذا و داشتن چنین رستورانی مسلما هزینه بر است ولی در آینده شاید امری معمول و متداول شود.

1 پسندیده