تفکر طراحی را چگونه در کار خود بکار خواهید برد؟

امروزه شیوه های مختلف مدیریتی طرح میشود. گاهی تمییز دادن نقاط اشتراک و افتراق آنها مشکل است. تفکر طراحی چیز جدیدی است. اما شباهتهای گیج کننده ای با شیوه های دیگر، مثل کایزن، دارد.

شما چه فکر می کنید و به نظرتان این متدولوژی چگونه در کارتان، توان اثرگذاری دارد؟

مرتبط با موضوع تفکر دیزاین رو چطور در طراحی محصولات و خدمات مختلف وارد کنیم؟

2 پسندیده

فرض کنین من یه فروشنده م و میخوام یه لیوان آب رو به مردم بفروشم. ولی افراد چندان به محصول من توجه نمیکنن. و اینجا مسئله ی من میشه اینکه «چرا کسی از من لیوانِ آب نمیخره؟!».

تفکر طراحی میگه با همدلی با مخاطب شروع کن. پس شاید اولین قدم من بشه اینکه یه گوشه نزدیک آب-خوری بشینم و به افراد نگاه کنم که وقتی تشنه شون میشه:

• چی کار میکنن؟
  • هر چند وقت یه بار آب میخورن.
  • با چه ابزاری آب می‌نوشن؟
  • رده های سنی مختلف و قشرهای مختلف رفتارشون برا رفع نیاز تشنگی چه تفاوتی داره؟
  • و …؟

این طوری میتونم مخاطبم رو بهتر درک کنم و راحت تر باهاش همدلی کنم. بعد که خوب مخاطب رو فهمیدم، میرم سراغ بهبود فرایندهای فروش خودم و یا حتی بهبود محصول (بسته به رفتار مخاطب).

راستی درباره این صحبت :point_up_2: ، تفکر طراحی رو بیشتر از اینکه شیوه ی مدیریتی بدونم، یه روش حل مسئله می‌بینم که برای دیزاین محصول یا خدمت موثره.

شما کارکردی از تفکر طراحی در بهبود فرایندهای مدیریت سراغ دارین؟ @mojtaba_ahmadzadeh اگه بله لطفا مثالی بزنین تا به عنوان یکی از مخاطباتون بهتر بتونم با سوال ارتباط برقرار کنم.

1 پسندیده